Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez dzis odruchowo sprawdzilem i patrze a tu jest aktualizacja :D

 

w stosunku do wersji 69 zauwazylem ze plynniej chodzi menu oraz

EPG jak sie przeskakuje na dol kanalow to odrazu laduje wszystkie nastepne kanaly a nie tylko jeden jak poprzednio wiec jest wygodniej

no i w poprzednim potrafil sie zwiesic przy czestym korzystaniu z pilota i epg dzis a po dzisiejszych testach chyba tego juz nie ma

 

btw macie czas do 9.00 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy Wam tez po aktualizacji na 71 zaczely sie zmieniac formaty obrazu na niektorych kanalach?

mialem caly czas 68 nową liste kanalow to sporadycznie tv4 czy tvn7 i moze jeszcze jakies tam kanaly mialem w kwadracie(4:3) (mam plazme 50)

dzis po wgraniu 71 polsat to mam caly czas ramke czarną dookola i formatu mniejwiecej 32cale, na tvp1 czy 2 dzieje sie tak sporadycznie w zaleznosci od tego co leci: reklama, program jakis to albo 32cale albo kwadrat albo caly obraz, na innych kanalach tvn canal+ itd piekny duzy obraz.

rozumiem, że to zlaezy od tego pewnie jak nadają ale czemu przed zmianą softa nie bylo to az tak uciazliwe???

zmienialem juz rozne ustawienia w Tvku i w tunerze ale g..o to daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pilne pytanie dotyczące tego dekodera.

Również go posiadam i denerwuje mnie bardzo czas jaki trzeba czekać zanim pokaże się obraz kanału w wersji HD (obojętnie jaki)

np ze zmiany z kanału SD na HD (po przyciśnięciu przcisku na pilocie) czekam tak około 6-7 sekund zanim pokaże mi się obraz HD. Normalnie szlag mnie z tym trafia. Z SD na SD przełącza się wystarczająco szybko.

 

Druga sprawa... czy wasze dekodery też tak długo się włączają i wyłączają? to akurat mnie nie denerwuje bo cały czas mam go włączonego.

 

P.S dodam że w domu posiadam Clone+ i korzystają z niego 2 tv.

 

Nie rozdrażniło to by mnie tak gdyby nie ta zmiana listy kanałów... wyłączył bym z listy ulubionych odpowiedniki HD a zostawił SD. A tak to TVN jest na 4 a SD coś koło 250.... i wszystko szlag trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy tak się długo wł i wył, zarówno ten z dyskiem jak i bez-taki ich "urok". Clon na pewno jeszcze kilka/kilkanaście sekund do tego dokłada. Ładowanie kanałów też jest w nich wolniejsze, zwłaszcza HD. Jak mocno przeszkadza to jedyne wyjście-wymienić na inny przy przedłużaniu umowy albo kupić swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gucio6 - jego wolne działanie jest również na zwykłej karcie, bez użycia splitera. Niestety te aktualizacje raczej go spowolniły. I niestety to jedyny dekoder HD w Cyfrze, który pracuje na spliterach.

 

@radzio - możesz używać jedynie przycisku HD na pilocie - jakość Polsatu mówi sama za siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzio - możesz używać jedynie przycisku HD na pilocie - jakość Polsatu mówi sama za siebie

dzieki mistrzu :brawo: tyle czasu wsumie mam tego tunka kiedys sie juz tym bawilem i zapomnialem o tym

rozwiazaniem tez okazalo sie przelaczenie w ustawieniach terminala formatu ekranu na "szeroki" bo na "normalnym" sie robia wlasnie takie jaja ze na kazdej reklamie czy filmie zmienia sie przeroznie format, a na szerokim wlasnie nie ma juz tych przeskokow a obraz jest tylko ewnentualnie z paskami na gorze i dole przyzwoicie rozciagniety czyli to co mialem przed zmianą softa. co dziwniejsze robilem te ustawienie wczesniej ale nic nie dawalo echh zlosliwosc rzeczy... ale teraz bede pamietal ze HD jeszcze moge sobie bardziej poprawic :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a aktualizacja oprogramowania Clona+ może coś pomóc? bo ostatnią robiłem ok. 4-5 miesięcy temu jak nie dłużej. na stronie producenta jest dostępna najnowsza z 8.11.2011.

 

P.S Ma ktoś z was jakiś sprawdzony sposób na bezproblemową aktualizacje tych Clonów poprzez USB? robiłem to chyba 3 razy i za każdym razem były problemy albo nie był widziany przez komputer albo jakieś problemy z aktualizacją itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z C+ Film HD na tym dekodrze.

Ostatnio za każdym razem wyświetla się info: Brak sygnału. Upewnij się że typ konwentera ustawiony w menu jest prawidłowy (twin lub pojedynczy). Jeśli problem z odbiorem nadal występuje, sprawdź instalację antenową"

Panowie, wszystkie inne programy działają normalnie (te HD też), tylko ten C+Film nie chce. Co może być przyczyną i jak temu zaradzić? Nie jestem do końca pewien w jakim dziale zadać to pytanie, z wątku "awarie C+" wpis wylądował w koszu, może tutaj się ostanie?

Poradzi coś ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...