Skocz do zawartości
  • 0

CP a(i) TNK


tvsatuser
 Udostępnij

Pytanie

posiadam CP Fam i Relax Mix z dekoderem Mini D1

 

zastanawiam się nad tym czy nie poszerzyć sobie oferty sportowej o TVP Sport i nsport, przydał by sie tvn cnbc, coraz bardziej mysle o dokupieniu tnk

 

mam tylko 1 kabel satelitarny w pokoju i doprowadzenie drugiego narazie nie planuje

 

zastanawiam się czy do tnk kupić dekoder sd, a do CP wymienić na Samsunga HD, a moze kupić dekoder HD He@d SD-8500 HD i później rozwiązać jesienią umowę na CP i wziąść moduł do tego dekodera? Czy lepiej Samsung HD dla CP i tani dekoder SD tylko z czytnikiem kart dla TNK?

 

czy mogę zastosowac reczny diseqc do przełączania sygnału z konwertera do dekoderów gdy mam monoblocka? Czy to najlepsze rozwiązanie przy jednym kablu?

 

Proszę o Wasze rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na tuner He@d SD-8500 HD, to będziesz miał jednocześnie takie zabezpieczenie na przyszłość, w razie gdyby zachciało Ci się zmienić platformę na Cyfrę, czy też dokupić jeszcze inny płatny pakiet, np. MTV Unlimited. Samsung HD od CP jest udanym odbiornikiem tej platformy, ale już nie takim rozwojowym jak tuner He@d. Dodatkowo trzeba by kupić drugi tuner dla TnK (o tym już wspominałeś), no i wymienić konwerter na podwójny, co z kolei by wiązało się z poprowadzeniem drugiego kabla, no chyba, że nic by nie przeszkadzało, gdyby ten Samsung HD korzystał z przelotki tego pierwszego tunera dla TnK, ale wtedy w jednej chwili mógłby być włączony tylko jeden tuner (drugi w Stand-by).

czy mogę zastosowac reczny diseqc do przełączania sygnału z konwertera do dekoderów gdy mam monoblocka? Czy to najlepsze rozwiązanie przy jednym kablu?
Nie. Przełącznik ręczny możesz zastosować wtedy, gdy np. zechcesz do swojego monoblocka dołożyć jeszcze jeden konwerter na trzeciego satelitę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a czytałem, że niektórzy stosują reczny diseqc jako funkcje przelotki,przy jednym kablu, to nie mozliwe?

 

myslalem, aby bylo zabezpieczenie gdyby oba byly przypadkiem włączone, aby głowica lub/i konwerter sie nie uszkodziły.

 

Ten He@d HD to dobry wybór czy lepiej dołożyć do GLOBO HD S1?

 

Jakbym np w tym tunerze wyłączał przy kończeniu oglądania zasilanie lnb w menu to funkcja przelotki nadal by działała?

 

Umowe na dekoder Mini z pakietem CP mam jeszcze 7m, więc potem byłby 1 dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
zabezpieczenie gdyby oba byly przypadkiem włączone, aby głowica lub/i konwerter sie nie uszkodziły.

Akurat rozwiązanie z ręcznym przełączaniem uszkodziło mi kiedyś konwerter (zezowałem sobie ) , wiec tego zdecydowanie ci nie polecam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybór tego Globo wcale nie byłby taki zły. Jeżeli pieniądze nie grają roli, a widzę, że tak nie jest, to nie decyduj się na dwa odbiorniki a bierz jeden, na którym będziesz miał wszystko bez konieczności przełączania tunerów. Tuner marki He@d jest jeszcze mało znany u nas, tak też nie wiadomo jak sprawuje się ten sprzęt w praktyce, choć z opisu tuner prezentuje się bardzo interesująco. Co do Globo... radzę Tobie, abyś zerknął do tego tematu, gdzie się wypowiadają właściciele sprzętu i zapoznał się z problemami, jakimi się borykają, bo takie są (szczególnie kilka ostatnich stron).

a czytałem, że niektórzy stosują reczny diseqc jako funkcje przelotki,przy jednym kablu, to nie mozliwe?
Racja, oczywiście, że możliwe. W pierwszym poście tak skonstruowałeś pytanie, że ja zrozumiałem, że chcesz tym przełącznikiem sterować poszczególnymi "trąbkami" monoblocka. Moja wtopa. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...