Skocz do zawartości

Podłączenie "N"-ki i cyfrowej kablówki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę się Was zapytać odnośnie kwestii technicznych.

 

Na chwilę obecną posiadam analogową kablówkę Vectry oraz dekoder "N'-ki. Wszystko - z przyczyn technicznych - pociągnięte jednym kabelkiem, w moim pokoju dzięki zwrotnicy TV/SAT oddzielnym kabelkiem podłączone do telewizora (analog Vectry) i oddzielnym do n-boxa. Moje zapytanie dotyczy jakie będzie najlepsze rozwiązanie w przypadku uruchomienia w moim mieście Cyfrowej Vectry? Czy wystarczy wówczas obecny kabelek podłączony do telewizora podłączyć (już bezpośrednio) do dekodera SD/HD Vectry? Czy zwrotnica TV/SAT zda także wówczas egzamin?

 

Jeżeli ktoś z Was ma wiedzę lub miał podobny problem do rozwiązania proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam dla pewności, że dobrze zrozumiałem.

 

Na chwilę obecną jeden kabelek do pokoju, następnie - dzięki zwrotnicy TV-SAT - rozdzielenie na dwa kable koncentryczne - jeden bezpośrednio (wejście antenowe) do telewizora (analogowa Vectra), drugi do n-boxa. Dodam, że n-box jest podłączony z telewizorem kablem HDMI.

 

W momencie zainstalowania Cyfrowej Vectry - zarówno (jak sam wspomniałeś) w przypadku jakości SD czy HD dochodzi dodatkowa "skrzyneczka" - wystarczy kabel koncentryczny - obecnie podłączony bezpośrednio do telewizora - podłączyć bezpośrednio do dekodera SD lub HD Vectry - a dekoder kablem HDMI z telewizorem i wszystko - jak dobrze zrozumiałem - powinno być w porządku.

 

Moje wątpliwości dotyczą bowiem tego czy kabelek podłączony od zwrotnicy z wyjścia TV pozwoli odbierać cyfrową Vectrę zarówno w przypadku dekodera SD czy HD?

 

Ponownie dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to analogowa czy cyfrowa nie ma znaczenia bo to te same czestotliwosci tak samo jak analogowa i cyfrowa satka to tuner (jak to ujeles skrzyneczka) lub jesli masz wbudowany tuner DVB-C w telewizorze obrabia sygnal wiec co musisz zrobic to zamiast do telewizora kabel antenowy podepnij do tunera cyfrowego kablowki i tyle :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fakt, że mój telewizor nie ma wbudowanego tunera DVB-C nic nie zmieni w tym co napisałeś to będę dużo spokojniejszy :-).

 

Ponieważ moja pierwsza myśl, też była taka aby obecnie podłączony kabel koncentryczny do wejścia antenowego w telewizorze bezpośrednio podłączyć do dekodera SD lub HD Vectry, a dekoder z kolei podłączyć kablem HDMI z telewizorem. Ma on trzy wejścia tego typu więc tutaj nie powinno być żadnego problemu. Zakładam, że wówczas tuner "N"-ki też będzie działał bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać.

 

Powtarzam jeszcze raz, dla kabli i zwrotnic jest wszystko jedno jaki sygnał przez nie przepływa.

Natomiast jak podłączyć kable "komunikacyjne" między tunerami a telewizorem to już zupełnie inna bajka i nie ma nic wspólnego z kablami "sygnałowymi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc.

 

Dopytam jeszcze tylko o jedną sprawę - czy fakt podłączenia dekodera SD lub HD Vectry z wyjścia TV zwrotnicy TV-SAT nie będzie miał wpływu na jakość odbieranych kanałów - na uwadze mam przede wszystkim kanały jakości HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...