Skocz do zawartości
  • 0

Połączenie dekodera TechniSat HD S2 z TV Pioneer PDP-LX5090


konciki
 Udostępnij

Pytanie

Zakupiłem zestaw TechniSat HD S2 i TV Pioneer PDP-LX5090,po połączeniu obydwu urzadzeń kablem HDMI pojawił się nastepujący problem: jeżeli włączam TV jako pierwszy zestaw nie działa i tuner zawiesza się,nie reaguje na sygnały z pilota,nie chce się nawet wyłączyć, obraz na TV czarny.Jeżeli włączam jako pierwszy tuner wszysztko działa prawidłwo i bez zadnych przeszkód mogę kontrolować oba urządzenia.Sprawdziłem kabel HDMI,na innych te same problemy,w salonie sprzedaży tuner działa z każdym podłaczonym do niego TV,Pioneera akurat nie mieli.Wina najprawdopodobniej leży po stronie TV??? Czy ktos napotkał podobny problem? Prosze o ewentualne sugestie co może być przyczyną tego dziwnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem dziwny, też się zastanawiam nad tym, ale nic mi do głowy nie przychodzi :roll: Mój zestaw Sony Bravia KDL-32S3000 + Samsung DSB-H370G - problem podobny. Przy załączanym dekoderze, jako pierwszym, tak pi razy oko co dziesiąte załączenie kończy się tym, że muszę wyjmować z gniazdka sieciowego wtyczkę od dekodera. Teraz załączam najpierw telewizor, a potem dekoder. Problem występuje co 50-100 załączeń. Ja od samego początku podejrzewałem dekoder za ten stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam :brawo:

Ja mam Pioneera plazme 42" XA itd oraz tuner TechniSat DigiCorder HD S2 160 gb dysk i odbieram Cyfrę + oraz Polsat pakiet familijny . Wszystko dzaiała bez problemu , jedyne co się zmieniło w dekoderze to to , że po wyłączeniu nie mam na wyświetlaczu godziny ale nie zawracam sobie tym głowy. Połączone mam tylko poprzez kabel HDMI ( ze złotymi końcówkami :jupi: ) na input 1 a DVD na input 3 ale takich zjawisk jak opisujesz to nie mam . Zwróć uwagę na ustawiebue wejść HDMI w telewizorze a jak opanujesz to napisz gdzie leżał problem

Pozdrawiam Nana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę więcej szczegółów... gdy włączasz telewizor z pilota, dekoder znajduje się w stanie stand-by i ... blokuje się w tym stanie ?

O co mi chodzi... mianowicie niektóre egzemplarze płaskich TV tuż po włączeniu wysyłają dziwne impulsy w podczerwieni, może tą drogą właśnie dekoder zostaje przyblokowany...

Dla sprawdzenia- owinąć cały dekoder w koc w czasie włączania telewizora 8)

Gorzej jeśli to wina niedopracowanego protokołu HDMI w telewizorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...