Skocz do zawartości

Bad Piksel na LCD Sharp


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy TV firmy Sharp 32' gdy go podłączyłem zauważyłem że jest na czarnym tle widoczny Niebieski Bad Piksel.

1 Czy da się samemu w jakiś sposób spróbować go naprawić? (Szukałem wątku z TV ale znajdywałem same o monitorach)

2 Od ilu Bad Pikseli Firma Sharp uznaje Gwarancję? Słyszałem że przykładowo LG od 1 a Samsung od 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według normy dla większości telewizorów LCD na matrycy jest dopuszczalne 0.001% uszkodzonych pikseli czyli dla TV hd ready liczba uszkodzonych pikseli przy, których można reklamować TV to 11, a dla Full HD 21. Nie masz żadnej gwarancji, że bad lub sub pixel nie pojawi się w następnym telewizorze, to po prostu jedna z wad LCD, którą trzeba brać pod uwagę przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar do wymiany i to od razu nie można kupić czegoś co ma usterkę już na starcie. :evil:

Tak chyba zrobie w Poniedzialek odstawie TV tam skad wzielem.

 

To zależy od producenta, czy i ile martwych pikseli i na jakim obszarze ekranu, skutkuje wymianą TV. Musisz wejść na stronę producenta i poczytać dokładnie.

Producentem jest Sharp bylem na ich stronie ale tam ani slowa o bad pikselach dlatego pytam na tym forum które jak by nie było jest spokrewnione z moim problemem.

 

Według normy dla większości telewizorów LCD na matrycy jest dopuszczalne 0.001% uszkodzonych pikseli czyli dla TV hd ready liczba uszkodzonych pikseli przy, których można reklamować TV to 11, a dla Full HD 21. Nie masz żadnej gwarancji, że bad lub sub pixel nie pojawi się w następnym telewizorze, to po prostu jedna z wad LCD, którą trzeba brać pod uwagę przy zakupie.

To jest HD Ready czyli mam rozumieć że potrzebuje 11 takich kolorowych znaczków aby móc się dopominać o nowy TV mimo tego że kupiłem już taki od nowości oczywiście w nieświadomce!?

 

LCD? Uderz delikatnie paznokciem, albo przechowujesz go w zbyt chłodnym miejscu.

Nie rozumiem mam uderzyć czy to stwierdzenie że uderzyłem? Nie mogłem go przechowywać w chłodnym miejscu bo zaraz po kupnie go podłączyłem i zauważyłem ten Niebieski Kwadracik. Dzis była temperatura plusowa na dworzu a TV jechał w samochodzie krótki czas w którym też była dobra temperatura a u mnie w pokoju panuje normalna temp wiec to chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby skorzystać z gwarancji potrzebujesz 11 uszkodzonych pikseli, oczywiście możesz też próbować wymienić tv u sprzedawcy (ale zależy to tylko od jego dobrej woli), sam swój tv wymieniałem po zakupie 4 razy w przeciągu 2 tygodni zanim trafiłem na idealny egzemplarz (pierwszy buczał, drugi padł po 2 godzinach pracy, a trzeci miał bad piksela) :D Tak jak pisałem nie masz gwarancji, że nowy LCD nie będzie miał takiej samej wady lub po kilku miesiącach nie pojawi się uszkodzony piksel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 to dużo.

W takim razie masz od dnia zakupu 10 dni na zwrot (określone w ustawie), ale TV musi być w idealnym stanie. Spróbuj, może nie zauważą. A za oddaną gotówkę kup dokładnie ten sam model w sklepie dwie ulice dalej. Jeśli następny również będzie miał tą wadę to, no cóż...

 

Pixel świeci na niebiesko - czyli nie jest badpixelem (nieświecącym), tylko kryształek się w jednym miejscu przyblokował, z tego co piszesz.

 

Na twoim miejscu próbowałbym zająć się i próbować wyleczyć domowymi sposobami - jeśli miałeś wcześniej styczność z LCD, to chyba jak można sobie z nimi radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno w innym sklepie odpada wymiana także. Ponieważ tego TV szukałem po całym mieście w 8 różnych sklepach tak się złożyło że znalazłem go w ostatnim 8. Mało tego byłą tylko 1 sztuka. I to 1 dzień na wystawie.

 

Pixel świeci na niebiesko - czyli nie jest badpixelem (nieświecącym), tylko kryształek się w jednym miejscu przyblokował, z tego co piszesz.

 

Z całą pewnością już teraz moge stwierdzić że jest to Subpiksel. Świeci na niebiesko i tylko na czarnym lub ciemnym tle. Gdy ekran jest Biały nie widać go jest poprostu biały. W poniedziałek wybiore się do sklepu i poprostu powiem w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 to dużo.

W takim razie masz od dnia zakupu 10 dni na zwrot (określone w ustawie), ale TV musi być w idealnym stanie.

W jakiej ustawie? Zwrot w ciągu 10 dni jest możliwy tylko w przypadku zakupu przez internet, a w zwykłym sklepie zależy to tylko od sprzedawcy. Jeśli problem nastąpi w ciągu 6 miesięcy od zakupu to możesz reklamować towar u sprzedawcy, bo przyjmuje się wtedy, że usterka miała miejsce już w dniu zakupu, przy moich wymianach sprzedawca miał problemy tylko przy wymianie trzeciego tv z 2 wypalonymi pikselami, ale gdy dostał reklamację z żądaniem zwrotu kosztów poniesionych w związku z demontażem, montażem, ponownym uruchomieniem i dostarczeniem do niego 3 walniętych telewizorów i wymiany na produkt wolny od wad zmienił zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W jakiej ustawie? Zwrot w ciągu 10 dni jest możliwy tylko w przypadku zakupu przez internet, a w zwykłym sklepie zależy to tylko od sprzedawcy...

Niezależnie od tego, gdzie kupisz dany towar, masz prawo go zwrócić w ciągu 10 dni.

Wiem, że jeśli kupisz TV LG i jeżeli w ciągu miesiąca pojawi się martwy piksel, to taki TV wymieniają od ręki.

 

Pixel świeci na niebiesko - czyli nie jest badpixelem (nieświecącym), tylko kryształek się w jednym miejscu przyblokował, z tego co piszesz.

Czyli jest to hotpixel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Sklepie i Powiedziano mi że nic z tym nie mogą zrobić! Mimo tego że ten piksel był już u nich uszkodzony. :cry:

 

Mam takie pytanie co się dzieje jak sklep posiada kilka takich TV z uszkodzonymi pikselami i nikt ich nie chce kupić? Przecież 5 czy 8 pikseli to nie wystarczający powód aby zwrócić TV. Ale jeśli konsument widzi je to raczej wątpliwe aby zakupił taki (sprawny) towar. Sklep ma możliwość zwrotu?

 

Jeśli się nie da naprawić to czy istnieje jakiś program lub sposób aby uszkodzić wiecej pikseli? :D

 

PS Mogę TV jeszcze zwrócić do Sklepu? Mineło dopiero 3 dni od kupna. Będą musieli go przyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale tam nic o tym nie ma. Zresztą nie pamiętam aby na jakiś kartach Gwarancyjnych pisało że mogę oddać sprzęt do 10 dni bo mi się nie podoba. Dlatego pytam się tutaj czy mogą mi odmówić mimo że sprzęt jest 100% sprawy poza wyżej wymienionym Subpikselem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...