Skocz do zawartości
  • 0

podłączenie tv-nagrywarka-nbox jak uzyskać jakość HD?


kamixx
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Niedawno zakupiłem TV full HD oraz zainstalowełem TV satelitarną n, tak aby móc oglądać programy nadawane w full HD-1090i. Dekoder połączyłem z TV za pomocą kabla HDMI i wszystki ładnie działa. Problem pojawił się gdy dokupiłem nagrywarkę Philipsa typ DVDR 3595H 250GB HDMI i chciałem ją połączyć z dekoderem i TV tak aby wszystko działało. Udało mi śię jedynie gdzy wszystkie urządzenie połączyłem za pomocą eurozłącza i na dekoderze ustawiłem nadawanie obrazu na SD1, ale jakość pozostawia wiele do życzenia. W instrukcji obsługi nagrywarki piszą o kablach eurozłącze, lecz na takich kablach nie masz HD, pozatym jak nastawiony jest dekoder na tryb nadawania 1080i to tylko za pomocą HDMI - TV działa, a nagrywarka na eurozłączu nie widzi obrazu. Połączyć wszystko na HDMI nie mogę bo mam w dekoderze i w ngrywarce tylko po jednym wyjściu HDMI, a w TV sa aż 4. Jest jeszcze jedno wyjście YPrPb (dekoder i TV), w instrukcji TV sat piszą że aby odbierać obraz 1080i to na tym złączu też można. Połącze np. TV z decoderwm za pomocą YPrPb, a dekoder z nagrywarką za pomocą HDMI, a jak nagrywarkę z TV?

 

Proszę pomoc możę ktoś się orientuje jak to rozwiązać, czy są trójniki HDMI? Zależy mi na dobrym obrazie full HD, bo nie po to kupiłem TV full HD i zainwestowałem w TV cyfrową.

 

Pozdrawiam

kamixx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

teoretycznie rzekomo sie to da tylko nie wiem jak z tymi zabezpieczeniami jest i czy w\ogóle jest to realne bo ja nigdy tego nie\testowałem szczerze to prawdopodobnie (na 99% pewne) :smile: mozesz tylko przegrywac przez eurozlacze w rozdzielczosci pal o nagrywaniu hd zapomnij :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...