Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja 2 powinna zadziałać. Niestety nie można dokupić żadnego modułu wifi.

Jest za to opcja kupienia urządzeń Liveplug, które wpinasz do gniazdek jednego koło liveboxa i łączysz kablem i drugie koło dekodera i także łączysz kablem. Wtedy sieć jest poprowadzona przez kable elektryczne, jedyne ograniczenie to, że obydwa muszą być przed licznikiem. Koszt czegoś takiego to chyba 99 zł w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 2 działa :D Miałem router ADSL, wpiełem do dekodera i śmiga. Żadne komunikaty nie pojawiają się. Testuje drugi dzień- zobaczymy jak dalej.

 

Mam telewizor Samsunga. Zauważyłem że podczas sterowania pilotem tv dekoder odbiera jego sygnały. Czy jest możliwość sterowania obydwoma urządzeniami z jednego pilota? Najlepiej z pilota od TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie, ale chyba w złym wątku. Może tu...

Mam (od wielu miesięcy) na liście kanałów NTC:

201 - tvp1

202 - tvp2

204 - polsat

itd aż do

210 - PNS i (chyba) 214 - TV6

Odbieram MUX-2 (a więc kanały 204-214). Pytanie: czy odbiorę tvp1/tvp2 z MUX-3? Czy oprogramowanie na dziś nie przewiduje pozostałych kanałów z Mux-3 (Kultura, Historia...)? Czy może mam nieaktualne oprogramowanie w dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po 1. Dzisiaj(4.11) zostały zmienione parametry TVN HD+1, wcześniej był nadawany z tp. TVN-u a teraz jest nadawany z tp. Polsatu.

Mam dekoder SHD 85 w Orange i teraz nie mam tego kanału tzn. mam czarny obraz, brak epg itd.

Po 2. Ponoć jest już dostępny kanał Arte HD z Hotbirda i jest on fta. Czy jest jakaś szansa żeby ogladać go w w.w. dekoderze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie wiem czy znajdę tu pomoc. Mam antene 90 cm, Monblock Quad z DiseQC (Hotbird, Astra), jakosc 100%. Czasem dzieje sie tak, ze nie mam zadnych kanalow i komunikat prosi o wyslanie SMS, czasem mam tylko kilka od tyłu (znaleziono 202/363), czasem prawie wszystkie (znaleziono 340/363). Nie bardzo rozumie dlaczego? Zdaje sie, ze to cudo i tak odbierze tylko z HotBirda, tak?

Bawilem sie ostatio ustawieniami i chyba cos sknociłem, dałem "instalacja krok po kroku", a tam sa dwie opcje: "dekoder" i "zewnetrzne", lecz obie maja ustawienie mini-DiseQC A, mini-DiseQC B, A, B, C, D, Off. Kazda z tych opcji ma jeszcze do ustawinia czestotliwosc gorna i dolną.

Nie pamietam co bylo gdzie ustawione, nie wiem jak powinno byc prowidlowo? Dziwne jest tez to, ze czestotliwosc domyslna jest za niska w stosunku do czestotliwosci Hotbirda. Domyslna jest max.10600, a Hotbird dziala na 10892. Kiedy dalem na domyslna oczywiscie nie bylo sygnalu, kiedy wpisalem recznie, to dziala, ale tylko 200 programow.

 

Jak ustawic Dekoder i Zewnetrzne?

Jaki wybrac dla nich Diseqc?

Jakie czestotliwosci?

 

Bede wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za chec pomocy, jednak nadal nie kumam

1) Mam Monoblock, lecz na liscie jest tylko Hot bird, czy w ogole to ustrojswo z TPSy pozwala na odbior Astry? Antena dobrze ustawiona, bo w innym pokoju jest inny dekoder z ktorego odbieram obie satelity po 100% jakosci z tego samego konweretera.

2) MOze by bylo jasniej struktura Menu i ustawien :

 

MOje konto/ moje ustawienia/ kanały TV/ instalacja krok po kroku/ naciskam OK na pilocie

Napis na gorze: ustawienia anteny

nizej: zasilanie anteny

 

i tu zaczynaja sie schody

 

Dekoder/ DiseQc: mini diseqc A

mini diseqc B

A

B

C

D

Off

 

Zewnetrzne: mini diseqc A

mini diseqc B

A

B

C

D

Off

 

Bardzo prosze o zaznaczenie odpowiednich ustawien, ktre wybrac, ktore wylaczyc, jakie czestotliwosci wpisac (najlepiej dla obu satelit)

Ustawinia domyslne 10600 gorna czestotliwosc powoduja ze trace calkowice sygnal, a dekoder z tylu wydaje dziwne dzwieki, pykanie,

Kiedy gorną zwieksze do minimum 10892 dostaje sile i jakosc 100% (jedynie z Hotbird), a pykanie cichnie.

Nie mam zadnej opcji Właczone czy ON. Jedynie to jak wyzej. Ustawilem pelen zkres pasma 9750-12050 dla obu minidiseqcA i minidiseqcB. Na A jest hotbird 100% na B jest hotbird 0%. Nie ma naliscie Astry

Zauwazylem, ze jak ustawie zasilanie anteny na dekoder/ mini diseqc A/ 9750-12050 oraz mini diseqc B/ 9750-12050 to to samo pojwia sie na pozostalych. Gdy "Zewnetrzne" dam Off, to wyłącza sie tez opcja "Dekoder". Nie da sie ustawic ich niezaleznie. Obecnie mam 202/316 kanałow. zawsze mialem 400-500, brak TVP1, TVp2, jest Polonia 1 EduSat, ale nie te głowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli niema na liscie astry do wyboru to bardzo prawdopodobne ze dekoder zarządza tylko kanałami z hotbirda

i nieda sie odebrać innej pozycji orbitalnej,pamietam ze kolega też miał kiedyś podobny problem z tym

dekoderem i tam sprawe załatwiło wpisanie poprawnie dolnej i górnej czestotliwośći faktem jest ze po zatwierdzeniu

dekoder niezapamietywał tych ustawień ale po paru próbach wkońcu zapamietał i kanały wreście ruszyły ewntualnie gdy

wszystkie próby zawodzą to można dać ustawienia fabryczne , a może problem leży po stronie anteny lub przewodu cięzko

mi jest cokolwiek pisać gdyż niewidzi się tego na wlasne oczy,ale warto jest sprawdzić wszyskie możliwe sposoby zyczę powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie na dekoder, a potem diseqc na off. Jak dojdziesz do parametrów do ustaw je na domyślne (najpierw zatwierdź 2x to co jest na ekranie, a w nastepnym będziesz miał napis do ustawienia domyślnych)

Kiedyś była Astra, ale ostatnio usunęli ją softwarowo, więc póki co mozliwy do odbioru jest tylko hotbird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,pomoglo :)

A ile znajduje Wam kanalow, ja mam teraz 293/316 (a przed tymi zabiegami 202/316, i teraz jest OK (tzn. tak jak bylo., jeśli założymy, ze ma nie wykrywac Astry

)

Jest jednak dziwne zjawisko podczas wyszukiwania kanalow. Kiedy pasek postepu sie zwieksza, zwieksza sie liczba wykrytych kanalow. Obecnie gdy bylo przez chwile na 100% paska postepu, to wyswietlilo 594 kanaly, po czym w wynikach pokazalo 293/316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności. Dekoder u każdego kto ma dobrze ustawiona antenę wyszukuje aktualnie 293 kanały z 316. Nigdy dekoder nie wyszuka 316, bo TP nigdy nie wydaje aktualnej listy kanałów. To prawda w trybie instalacji krok po kroku dekoder wyszukuje 600 bo łapie zez z Astry 19. Dekoder ma własną sztywna listę kanałów i zapisuje kanały tylko z HotBird 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...