Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie myślalem o tym, ze moze to inny satelita. Peeter nie moge ustawic takiej gornej czestotliwosci jak pokazales. Wyskakuje mi niepoprawne wartosci.

 

Jak mam sprawdzić transpordery? Ok patrzylem, pokazuje sygnal tylko na tym 10892 czy cos takiego, na dwoch pozostalych nie

 

Dzis ustawiamy antene z miernikiem sygnalu, tez pokazuje sygnal ale nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw wykluczyć błąd z anteną. Pożycz od kogoś tunerek innej sieci, np. cyfry+. Jak u niego na Twojej instalacji zadziałają jego ustawienia to znaczy że instalacja jest raczej ok, co najwyżej skręt konwertera można poprawić (powinno być ustawione mniej więcej na godzinę w pół do siódmej) bo tp. tepsy są bardzo czułe jeśli chodzi o to ustawienie. W przeciwnym wypadku znowu masz coś ze swoim tunerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie sprzęt masz w porządku, po prostu nie tę satelitę złapałeś. Ja miałem taki sam problem, już miałem oddać ten sprzęt ale spróbowałem jeszcze trochę podkręcić antenę i złapałem "prawidłowego" satelitę. Trzeba to zrobić we dwóch jednemu po milimetrze wolno kręcić anteną, a drugiej osobie obserwować TV kiedy będzie sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wziąłem sobie TV SAT od TP z tym dekoderem. Podłaczyłem antenę, dekoder do liveboxa 2.0 itd. Aktualizacja przebiegła pomyślnie. Kiedy wchodzę w poziom sygnału pokazuje mi sygnał prawie na max, jakość 100%. Przechodzę do wyszukiwania kanałów i nic. Wyskakuje, że brak sygnału, znów sprawdzam sygnał i jest ok. Na infolinii nie potrafią mi pomóc, kazali wymienić dekoder, wymieniłem i dalej to samo. Sygnał teoretycznie pokazuje, kanałów nie wyszukuje. Cały czas 0. W czym może być problem? Karta włożona prawidłowo

 

Pozdrawiam

 

 

kolego, proponuje ci pomajstrować przy antenie, mianowicie: stojąc za talerzem przekręć talerz w prawo o około 2 cm i wtedy już powinieneś złapać HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się ten badziew odpalić bez podłaczania do Routera ?

Przecież nie będe przez pół domu ciągnął kabla aby tylko uruchomić dekoder - poźniej juz nie wymaga łączenia z internetem.

I czy można ten badziewny sofcik od tępomózgich gosci z TP/Orange podmienić na jakiś bardziej przyjazny w obłudze?

Ten soft to jakas jedna wielka pomyłka - gorszego softu nie widziałem - co chwilę coś nie działa, (niektóre rzeczy nie działają od początku - jak EPG, zakładki płatności), zanika sygnał (na AXN) mimo że na drugim dekoderze jest dobry sygnał.

Jaka polityka przyświeca TP wypuszczając taki badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie musze korzystać z tego badziewia - przełożyłem karte do innego dekodera PVR i działo ok. - telewizje wziąłem jako dodatek do neostrady - nie jako podstawa. Drugi dekoder chciałem wykorzystać w drugim pokoju, ale nie sądziłem że są w stanie taki [beep] pchać na rynek - niestety jaki dostawca - taki sprzęt.

 

A szkoda - bo oferta wydaje się fajna - 80 zł miesięcznie za 20 MBits + kilkanaście programów w bezpłatnym pakiecie + Livebox 2.0 + Dekoder

Teraz to co zaoszczędze na podpisaniu nowej umowy trzeba bedzię przekazać na zakup najtańszego dekodera HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pakiet L i większość kanałów jest ,ale przy niektórych pisze ,że jakoś sygnału jest zbyt niska.W ustawieniach pisze ,że moc to -37 ,a jakość 100 % .Czy muszę majstrować coś przy antenie czy zmienić jakieś ustawienia w menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pakiet L i większość kanałów jest ,ale przy niektórych pisze ,że jakoś sygnału jest zbyt niska.W ustawieniach pisze ,że moc to -37 ,a jakość 100 % .Czy muszę majstrować coś przy antenie czy zmienić jakieś ustawienia w menu ?

 

U mnie jest podobnie, pomimo tego ze na innym dekoderze na tym samym kablu programy chodzą.

Nie działają mi np AXN-y - za słaby sygnał, ten badziew potrzebuje 100% sygnału, jak bedzie 99% to juz nie zaskoczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodząc po opcjach (nie pamiętam już w ktorym miejscu, ale szukaj w menu instalacyjnym anteny) można zmienić częstotliwość. Do wyboru są 3 i jestem na 100% pewny że ta powyżej 12GHZ będzie wskazywać słabą jakość. Jest to stary problem więc nie oburzaj się, na innych dekoderach też to nie działa. Jedyne rozwiązanie to korekcja anteny, na początek wystarczy poprawa skrętu konwertera. Dzieje się to na tych kanałach i niektórzy się burzą że TNK chodzi, cyfra chodzi a to nie. Tylko że tamte platformy mają własne tp. z których korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pakiet L i większość kanałów jest ,ale przy niektórych pisze ,że jakoś sygnału jest zbyt niska.W ustawieniach pisze ,że moc to -37 ,a jakość 100 % .Czy muszę majstrować coś przy antenie czy zmienić jakieś ustawienia w menu ?

 

U mnie jest podobnie, pomimo tego ze na innym dekoderze na tym samym kablu programy chodzą.

Nie działają mi np AXN-y - za słaby sygnał, ten badziew potrzebuje 100% sygnału, jak bedzie 99% to juz nie zaskoczy ?

 

W końcu ustawiłem.Nie zmieniaj nic w menu tylko próbuj z anteną.I nie wierz tym paskom które pokazują moc sygnału.Gdy miałem coraz większą moc to tym więcej kanałów zaczęło mi znikać.Trzeba po prostu wyczuć .Obecnie mam moc na -35 i jest idealnie.

 

Czy można posiadać sam pakiet HBO.Czy ten kanał Orange Sport trzeba przymusowo posiadać ? Bo osobno kosztuje z 10 zł. To czy można z niego zrezygnować i jest coś taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od momentu zaistnienia możliwości odbioru DVB-T podłączyłem swoją antenę analogową do gniazda w dekoderze SHD-85. Jednocześnie gniazdo wyjściowe w dekoderze połączyłem z wejściem antenowym telewizora aby móc nadal odbierać na nim programy analogowe. Jednakże obserwuję spory spadek jakości sygnału antenowego dochodzącego do telewizora :(

Pytania: czy ta przelotka w dekoderze w ogóle działa? Czy ktoś ma tak podłączone i jak to u niego działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego na moi dekoderze (SHD - 85) nie ma sygnału testowego Polsat Sport News DVB-T? Podobno sygnał testowy jest już nadawany od 25 maja. Wszystkie inne kanały odbierają bez problemu w tym test Puls 2 (obecnie tylko plansza testowa). Z tego co czytałem na różnych forach inne odbiorniki DVB-T nie mają z tym programem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...