Skocz do zawartości

Pierwsza krew


młody technik
 Udostępnij

Czy pamiętacie co pierwszego świadomie lub nieświadomie popsuliście sprzęcie SAT??  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pamiętacie co pierwszego świadomie lub nieświadomie popsuliście sprzęcie SAT??

    • kasowanko softa
      2
    • przestawienie częstotliwości
      2
    • pożar sprzętu
      0
    • upadek sprzętu
      3
    • nieświadome przywracanie do stanu fabrycznego
      8
    • urwanie kabla
      1
    • popsucie instalacji SAT(antena, konw)
      3
    • inne(opisz jakie)
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Głosuję na opcję "inne" i już opisuję :D

 

Jak byłem małym dzieckiem zawsze mnie interesowało gniazdko, do którego wsadzenie wtyczki np. od telewizora, czy lampki powodowało działanie tego sprzętu. Zawsze mnie ciekawiło co w tych "dziurkach" takiego siedzi aż do dnia kiedy porządnie prąd mnie poraził. :lol2: Aż główny bezpiecznik wysiadł a ja znalazłem się w szpitalu, miałem wtedy chyba 3 lata :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też raz dostałem takiego kopa, byłem trochę starszy. Na szczęście skończyło się dobrze. W czasach, kiedy chodziłem do technikum, sprzęt satelitarny nie każdy mógł mieć. Później był drogi. Na szczęście były sklepy z częściami elektronicznymi. Może nie składało się dekoderów :lol2: , ale jakieś tam układy powstawały. Pamiętam, jak zrobiłem sobie wyłącznik światła na klaśnięcie. Cały dzień robiłem, począwszy od narysowania ścieżek, po trawienie płytki, lutowanie. No i jak już działało, było gotowe, to najzwyczajniej w świecie wypadło mi z rąk :] . Jako, że nie było jeszcze w obudowie, poleciało tak niefortunnie, że nastąpiło zwarcie. Urządzenie zniszczone, bezpieczniki popalone (często w szkole zamiast bezpieczniki mówiło się korki, co skutkowało natychmiastowym BANem, znaczy się jedynką :lol2: ). I tak to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to dokonałem uszkodzenia konwertera monoblock quad z powodu termoizolacji bloku. A że trwało to 6 miesięcy, a trzeba było usunąć anteny z balkonu, byłbym na ten czas odcięty od satelity. Wymyśliliśmy ze szwagrem sprytną konstrukcję przenośną anteny na metalowym stojaku do wanienki dla niemowlaka przyklejoną taśmami ustawioną na HB i Astrę. I wystarczyło wystawiać ten zestawik na balkon w weekendy, kiedy nie było ekip remontowych i działało elegancko nawet przez rusztowania ( włącznie z HD ). Ale od ciągłego przykręcania i odkręcania kabli do konwertera uszkodziły się jego wszystkie wejścia antenowe. Pomogło rozebranie monoblocka, przylutowanie wejść i działa jak należy- już na balkonie.

Jeśli chodzi o mojego 3,5 - letniego synka- on lubował się w przekładaniu karty splittera z czytnika kart do wejścia Cl- oczywiście nie używał do tego modułu :D i już kilka razy trzeba było cążkami nakombinować się ,żeby to powyciągać- zawsze twierdził przy tym ,że tam to pasuje i trochę miał racji, bo klapka od tunera się wtedy ładnie zamykała. Sprawa ustąpiła, kiedy zastosowałem przedłużkę karty i już zamyka się klapka od tunera- teraz go to nie drażni.

Innym razem kartę Cyfry wsadził do magnetowidu, ale na szczęście kawałek wystawał i można było ją odnależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przywróciłem ustawienia fabryczne no i wywiało listę kanałów xD a byłem wściekły bo 3h pilotem ustawiałem :jupi:

Ja tak samo przywróciłem ustawienia fabryczne i przez ok 2 godziny próbowałem to naprawić, już miałem jechać do jakiegoś punktu sprzedaży CP! No ale nagle wszystko wskoczyło! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...