Skocz do zawartości

Sky Switzerland


Gość Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, tenktoś napisał:

@Zuziatylko jedna pozycja ? To chyba jakiś błąd.

Jestem ciekaw czy coś z tym zrobią czy oleją.

Zobaczymy. Potwierdzenie zgłoszenia przyszło w 4 językach - po angielsku, niemiecku, francusku i włosku. Serwis międzynarodowy można powiedzieć. Przeklikałam sporo pozycji, ale natknęłam się tylko na jedną z obniżoną jakością.

https://i.postimg.cc/25Tc1HGL/720p-vod-sky.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicekmasz w stu procentach rację.

W Szwajcarii postawili na Streaming a nie SkyQ dlatego ich usługa internetowa ma dodatkowo transmisje UHD.

Czytając szwajcarskie fora widzę że opinie są podzielone.

Jedni są zadowoleni z usługi internetowej, drudzy woleliby SkyQ.

Jedno jest pewne, napewno lepiej dla nas "polskich szwajcarów" bo możemy korzystać bezproblemowo z usługi SKY w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy.

@WicekA tak w ogóle to zarejestrowałem się w SWISSCOM.

Napisze Ci na priv.

Jest dokładnie tak jak pisałem wcześniej.

Niby pakiet Blue Sport jak i wiele innych dodatkowych usług można nabyć taniej ale musisz posiadać jeden z 3 podstawowych pakietów ( najtańszy Blue S to koszt 14.90 CHF miesięcznie ) oraz zapłacić opłatę aktywacyjną 99.90 CHF jak i podpisać umowę na okres minimum 24 miesiący a więc wychodzi dużo drożej.

Bez subskrybowania pakietu podstawowego nie można wykupić Blue Sport ani żadnego innego pakietu tak więc jesteś skazany na podpisanie umowy.

Z pakietów dodatkowych jak np Blue Sport możesz zrezygnować w dowolnym momencie ale nie z podstawowego także ja wolę płacić trochę wiecej i subskrybować Blue Sport w SKY.

Mam tą swobodę że mogę zrezygnować kiedy tylko chcę.

A tak swoją drogą to w SWISSCOM oferuje naprawdę mnóstwo dodatkowych usług.

Jest m.in możliwość zasubskrybowania całego pakietu Canal+ France z wszystkimi kanałami sportowymi i filmowymi ale nie należy do tanich.

A ciekawostką jest to że do odbioru telewizji online SWISSCOM  oferuje ich BOX za 99 CHF lub APPLE TV 4K również za 99 CHF ale tylko jeśli wykupisz któryś z pakietów telewizyjnych w SWISSCOM.

Normalna cena za jabłuszkową przystawkę to 189 CHF.

Ja pozostaję przy SKY CH + BLUE SPORT z którego jestem więcej niż zadowolony.

A w międzyczasie będę wyczekiwał promo kodu na Blue Sport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tenktośdzięki za wyczerpujące informacje. Innym pewnie też się przydadzą. Wczoraj (środa) miałem problem z odbiorem Sky w trakcie Bundesligi między 30 a 60 minutą (mecze o 20:30). Strasznie rozmywał się obraz i zacinał. Sprawdziłem prędkość internetu - była o.k. Czy ktoś miał podobny problem?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicek ja wczoraj i we wtorek oglądałem głownie konferencję Bundesligi choć z ciekawości zaglądałem również na transmisje UHD, ligę włoską oraz hiszpańska i nie miałem żadnych problemów zarówno podczas transmisji SKY jak i BLUE.

Przeglądając niemieckojęzyczne fora również nie natknąłem się na żadne usterki, wręcz przeciwnie.

Dużo osób chwaliło obraz pisząc że jakość była 1A.

1A - używane przez niemców jeśli coś jest super.

Próbowałeś zresetować aplikację i wyczyścić Cache ?

Mi ten zabieg pomaga przy wszystkich aplikacjach które posiadam no chyba że są jakieś grubsze problemy na które nie mamy wpływu.

A tak przy okazji natknąłem się na artykuły według których ProsiebenSat1 jest poważnie zainteresowane kupnem Sky Deutschland w którego skład wchodzi Sky Österreich i Sky Schweiz.

Może Berlusconi którego MFE jest największym pojedynczym udziałowcem w niemieckiej grupie medialnej ProsiebenSat1 wyłoży kasę na zakup SKY.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak przypuszczam, że to był jakiś problem z moim internetem nie polegający na prędkości. Bo problem był na Aplikacji TV i Chromcasta. Wyglądało to jakby był za wolny. Teraz jest o.k.

To jednak poważnie myślą o sprzedaży SKY. W takiej sytuacji jakość chyba nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicekjak narazie Comcast nic oficjalnie nie potwierdził ale coś musi być na rzeczy a tego jak będzie wyglądała jakość jak i sama platforma po potencjalnej sprzedaży nie wie nikt.

Warto dodać, że już kiedyś SKY ( wtedy jeszcze PREMIERE ) zostawał kilkukrotnie sprzedawany i dopiero Comcast uchronił platformę przed bankructwem także może być różnie.

Niektórzy w Niemczech już wróżą koniec Sky Deutschland ale ja bym jeszcze poczekał.

Jak będzię zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicektak, będziesz miał dostęp do wszystkich praw które w danym kraju posiada DAZN.

Przykład:

DAZN CH - nie posiada Champions League

DAZN DE - wszystkie mecze Champions League oprócz jednego wtorkowego który ma na wyłączność Amazon

DAZN AT - wszystkie mecze Champions League

DAZN CA - wszystkie mecze Champions League

Takich przykładów jest sporo.

Jeśli chodzi o jakość to jest gorsza niż SKY gdyż DAZN pokazuje jedynie wybrane mecze w Full HD ale ich FHD wygląda naprawdę świetnie no i najważniejsze to różnica w cenach.

DAZN DE 29.99 €

DAZN CH 12.90 CHF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od Ciebie.

Możesz wybrać miesięcznie za 12.90 CHF lub rocznie za 129 CHF czyli wychodzi Cię bodajże 10.75 CHF na miesiąc za naprawdę dużo praw bo pamiętaj że masz dostęp do każdego kraju.

Jedynie hiszpański DAZN jest poblokowany tak że możesz oglądać na kompie i telefonie ale nie na TV .

Wszystkie inne kraje chodzą normalnie a trochę ich jest.

Jeśli masz już jakieś stare konto DAZN to załóż nowe.

Ja zapłaciłem Paypalem z zarejestrowaną kartą niemiecką.

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też 16 darmowych kanałów zagranicznych gdyż SKY pokaże całe Mistrzostwa Świata z różnymi ścieżkami dźwiękowymi.

Każdy mecz będzie miał do wyboru 4 ściężki ale są też spotkania które mają 5.

W najbliższych dniach pojawi się więcej darmowych kanałów takich jak m.in ZDF, ARD, TF1, BBC itd.

 

Promo code COMEBACK (12.90 CHF przez 6 miesięcy) jest ważny tylko do 27 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie płacę 14.90 CHF na czas nieokreślony (promo code załatwiłem sobie z zagranicznego forum) ale sprawdziłem z ciekawości i wpisałem COMEBACK w zakładce Aktiviere einen Gutschein i przyjęło kod, jednakże nie potwierdziłem zmiany abonamentu gdyż wole płacić 14.90 CHF na czas nieokreśliny niz 12.90 CHF tylko przez 6 miesięcy.

@Wicekpromo code COMEBACK powinnien Ci zadziałać.

Nie zaszkodzi spróbować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie serwis ( SKY SPORT) oprócz kilku emisji wart uwagi, nie ma nic w aż tak interesującego. Gdyby nie darmowy miesiąc to był bym zawiedziony płacąc za te kilka meczów w UHD.  Jakościowo to dalej stream i nie jest taki piękny idealny. Zrzuty ekrany zawsze zrobią wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tenktoś napisał(a):

Ja obecnie płacę 14.90 CHF na czas nieokreślony (promo code załatwiłem sobie z zagranicznego forum) ale sprawdziłem z ciekawości i wpisałem COMEBACK w zakładce Aktiviere einen Gutschein i przyjęło kod, jednakże nie potwierdziłem zmiany abonamentu gdyż wole płacić 14.90 CHF na czas nieokreśliny niz 12.90 CHF tylko przez 6 miesięcy.

@Wicekpromo code COMEBACK powinnien Ci zadziałać.

Nie zaszkodzi spróbować.

 

 

Potwierdzam, działa jako przedłużenie czerwcowego promo za 12,90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nolan napisał(a):

Ogólnie serwis ( SKY SPORT) oprócz kilku emisji wart uwagi, nie ma nic w aż tak interesującego. Gdyby nie darmowy miesiąc to był bym zawiedziony płacąc za te kilka meczów w UHD.  Jakościowo to dalej stream i nie jest taki piękny idealny. Zrzuty ekrany zawsze zrobią wrażenie. 

Z ładnego streamu łatwo zrobić ładny zrzut. Ale to tylko stream więc arcykoneserzy obrazu mogą oczywiście mieć zastrzeżenia i nawet nie pytam co myślą o skandynawskim serwisie o wiadomej jakości. W Sky miesięcznie jest lekko kilkadziesiąt UHD z rożnych dyscyplin, reszta w Full HD, najczęściej kilka źródeł do wyboru. Jak pisałam wyżej, tylko w trzy dni pokażą 14 transmisji UHD HDR Formuły. Mimo pewnych mankamentów, nie ma drugiego takiego serwisu w Europie, który dorównałby w tym względzie. A może nawet na świecie.

 

@Delta21 czyli Apple w tym przypadku nie daje nic szczególnego. Ale są jeszcze transmisje ~20 Mbps, tyle, że akurat nie Formuły.

W dniu 18.11.2022 o 09:06, tenktoś napisał(a):

Promo code COMEBACK (12.90 CHF przez 6 miesięcy) jest ważny tylko do 27 listopada.

Kod działa, ale w dobie powszechnych podwyżek lepiej chyba zostać na stałej cenie z promocji dożywotniej. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh Zuzia.

To tylko opinia i każdy będzie miał swoja, nawet po zjedzeniu pączka z biedronki. Jeden zadowolony ktoś inny nie.

Po prostu.

 

Ktoś chwali Viaplay ty chwalisz Sky -  taka domena tego forum że własne zdanie jest tu nierozumiane.

Edytowane przez Nolan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że chwalę, to po prostu fakt, że w ilości transmisji 4K oraz Full HD, szwajcarskie Sky nie ma sobie równych. 

Pewnie, że przydałoby się +10 Mbps bitrate i Atmos, ale nie wiem, czy dożyję czasów, kiedy w streamingu sportowym podobne delicje będą normą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...