Skocz do zawartości

Parowanie kart


Rekomendowane odpowiedzi

Ten Clone+ to bezprzewodowy splitter. Fajna rzecz, choć ja i tak preferuję kablowe rozwiązania ze względu na pewność połączenia. Sieć WLAN nie działa idealnie w całym mieszkaniu, bo ściany budynku skutecznie tłumią sygnał, więc zakładam, że taki clone+ też sprawiałby problemy, a nic nie wyprowadza bardziej z równowagi jak niespodziewane przerwy w odbiorze ;)

 

Druga sprawa, nic nie wiem aby ten splitter rozwiązywał problem parowania kart. Na tym właśnie polega idea parowania karty z tunerem, że owa karta działa tylko i wyłącznie na danym egzemplarzem tunera, włożenie tej karty do jakiegokolwiek innego czytnika powoduje, że karta nie działa. Trzeba by zrobić "emulację" oryginalnego czytnika, aby karta "myślała", że pracuje z parowanym urządzeniem. I tu pojawia się problem, którego moim zdaniem Clone+ nie rozwiązuje, więc wniosek jest jeden, przyszłościowo kablówce dziękuję i nastawiam się na bezpłatny odbiór z DVB-T i w razie potrzeby dodatkowo SATka z nieparowaną kartą albo w ostateczności z parowaną, bo w końcu wszyscy i tak mieliby podstawę na DVB-T.

Zresztą będę się martwił jak kablówka wyłączy analaog, może do tego czasu jeszcze wiele się zmieni na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecając Tobie ten splitter nie wiedziałem że Twoja kablówka paruje karty z dekoderami,a wiec ten pomysł odpada,a szkoda bo to jest naprawdę lepsze rozwiązanie niż oferta multiroomu w kablówce,a co do działania bezprzewodowych splitterów to z mojej rodziny posiadają bezprzewodowy splitter już ponad 8-m-cy i działa im bez zarzutu,a mają go rozdzielony na cztery telewizory,a multiroom umożliwia rozdzielenie tylko na dwa telewizory i trzeba ciągle za tą usługę co miesiąc płacić.

 

Ja osobiście należę do szczęśliwców w których moja kablówka nie paruje kart z dekoderami oraz udostępnia swoim abonentom moduły Cam do wsadzenia w gniazdo telewizora.Tak więc mogę zafundować sobie dekoder nawet inny niż oferuje mi kablówka bo będzie działał z moją kartą.Ale takich kablówek które nie parują kart z dekoderami jest na rynku może 20% i są to najczęściej mniejsze sieci kablowe.A splitter taki by u mnie zadziałał,ale tak się składa ze mam jeden telewizor i nie potrzebuje takiego wynalazku.

 

Ale wydaje mi się że jak wyłączą analog w kablówkach,a kiedyś to nastąpi to może wówczas kablówki przestaną parować karty z dekoderami jest z tym jakaś nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim przedostatnim poście napisałem że oglądanie telewizji kablowej poprzez wsadzony moduł w gniazdo telewizora nie opłaca się i lepiej oglądać kablówkę poprzez dekoder.gdyż nie możemy nic nagrywać na nagrywarkę i programować nagrania w nagrywarce,a to dlatego ponieważ żadna nagrywarka nie posiada wbudowanego tunera DVB-C.

 

Muszę sprostować tę informację,gdyż Panasonic w tym miesiącu wypuści na rynek pierwszą nagrywarkę z wbudowanym cyfrowym tunerem DVB-C,a więc będzie można wkładać karty nie tylko w gniazdo telewizora,ale również w gniazdo nagrywarki no i będzie już można wówczas programować całą listę cyfrowych kanałów z kablówki w pamięć nagrywarki i tym samym będzie można komfortowo nagrywać programy.

 

Więcej informacji o tej nagrywarce pod tym linkiem:

 

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/6141

 

Ale zaznaczam że ta informacja zainteresuje tylko te osoby u których kablówka nie paruje kart i u tych którzy odbierają swoją kablówkę poprzez moduł wsadzony w gniazdo telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Niestety,ale Twoja karta nie będzie działała na Twoim Samsungu,gdyż sieć kablowa Inea paruje karty z dekoderami i zadziała ona wyłącznie z dekoderem,a jak wyjmiesz ją z dekodera i wsadzisz ją w moduł Conax,a następnie w gniazdo telewizora to niestety ,ale nie będziesz miał odbioru telewizji kablowej,gdyż nie rozkoduje ci programów.

 

Przeczytaj sobie wszystkie posty od pierwszego do ostatniego w tym wątku,a nabierzesz większej wiedzy na temat parowania kart w kablówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

czy ktoś znalazł bądź posiada informację na temat rozdzielenia sygnału tkk koszalin ,która nie paruje kart ,oferują moduły cam,kartę można przekładać do innego dekodera jak się chce.

Ale ... właśnie dokupiłem dwa takie same moduły i już pojawia się informacja nieprawidłowa karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

a ja mam takie pytanko w tym temacie.

 

Mam kablówke, w której mój tv (plasma - panasonic viera) wyszukał kanały cyfrowe DVB-C. Są one zakodowane.

 

Mam dostać jakąs kartę od dostawcy kablówki, dzięki której bedę miał te kanały odkodowane.

 

Pytanie gdzie ja mam ją sobie wsadzić za przeproszeniem? Czy w tv jest miejsce na taką kartę? Czy musze mieć dekoder na taką kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że nie napisałeś jaka to sieć, nie ułatwia nam pomocy. Ale... jeśli operator ma Ci dostarczyć TYLKO kartę, to z dużą dozą prawdopodobieństwa potrzebny będzie moduł CI (common interface),który uzbrojony w KARTĘ włożysz w w/w gniazdo CI! Jeśli tak ma się sprawa, polecam zasięgnięcie języka u dostawcy, które moduły preferuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...