Skocz do zawartości
  • 0

Konwerter Amstrad Fidelity


grzybek03
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Znalazłem całą antenę na swojej pustej działce :shock: niemożliwe żeby jakiś wieśniak przywiózł na zamieszkałe osiedle antenę i wywalił ją na jedną z dwóch pustych działek, jeżeli już to wywiózł by to co się z tego da na złom, do tzw. Wawrzyna :) tak to się u nas robi :) ale dobra nie odbiegajmy od tematu, nie mam pojęcia skąd się wzięła, może komuś odfrunęła :roll: ale wszystko jest w nienaruszonym stanie i odkręciłem konwerter marki niejakiej Amstrad Fidelity (wiem że stary) może jest dobry i właśnie nie wiem jak to w prosty sposób sprawdzić, rozebrałem go i w środku tak na oko nic nie jest popsute. Wykorzystałbym go do zamontowania na swojej antenie zeza na Astrę. Nadaje się? Z góry dzięki, a to parę fotek:

 

181e74e47f236c21m.jpg cf213b29987f2841m.jpg 0842dbbf60f2c185m.jpg b42c0dd9cc3e77d9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A czy jesteśmy na czacie? Zabronione jest wysyłanie wiadomości zawierających tylko jedno słowo.

 

Musiałem zapisać sobie zdjęcia na dysk i je trochę rozjaśnić. Na oko widać, że ten konwerter ma więcej, niż 15 lat, a może mieć jeszcze więcej. Przedmiot muzealny, ewentualnie możesz zanieść go do najbliższego skupu złomu.

 

Mógłbyś jeszcze zapodać kilka fotek anteny satelitarnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@grzybek03 Ten konwenter może być dobry jak go nie sprawdzisz nie dowiesz się,

ale może działać w dolnym paśmie 10700-11800 GHz.

Ja mam konwerter firmy grundik z 1990r. full band i działa z tunerem Globo Opticum 3000TS mpeg2.

nie wiem czy odbiera sygnał mpeg4 hd bo niemam takiego sprzętu.

Wrzuć fotki anteny (z przodu i z tyłu) i wymiar w cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam miło

Wątek zakończył się już jak widzę ale może odświeżę sprawę nieco ...

Mam od samego początku i użytkuję jeszcze takiego Amstrada i mam pare pytań :

 

1/Jak to jest z tymi cyfrowymi stacjami ...( mój Amstrad mimo że zabytek i pewnie analog odbiera wzorowo ze 20 programów na Astrze) czy stacje cyfrowe mogą być odbierane przez analoga ? Czy po prostu emisja sygnału idzie dwutorowo tzn "cyfra" dla bogaczy i koneserów i analog też jeszcze dla numizmatyków i emerytów :) - taki żarcik - ...?

 

2/Chciał bym załapać na tym Hotbirda - czy jest to możliwe na takim sprzęcie ?

 

3/Może wie ktoś jak sprawdzić (zakładając że konwerter jest ok - dokupiłem drugi nowy ze sklepu do "zeza" ) prawidłowość połączenia - na linii tuner - konwerter tzn. czy tuner wykrywa i rozumie się z konwerterem zanim zacznę kręcić całym majdanem na dachu :) ?

 

4/Do autora wątku - czy udało się uruchomić znalezisko ?

Pozdrawiam miło

swave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ad 2 W tej chwili analogowo na Hotbird nadają tylko dwa kanały na częstotliwościach:

11320 V nadaje Tv5 Monde Europe

10813 H nadaje węgierska Duna, ale nie wiadomo jak długo będą utrzymywane te częstotliwości dla nadawania analogowego

ad 1 Nie. Kanały cyfrowe nie będą odbierały na analogowym tunerze .

To nie jest tak że cyfra jest dla bogatych, po prostu stare jest wypierane przez nowe a w nadawaniu cyfrowym można oglądać więcej kanałów

ad 3 Odpowiedz jest prosta jeśli teraz zestaw działa tzn odbierasz kanały to znaczy że jest podłączony prawidłowo

 

Na koniec dodam, że tunery cyfrowe są teraz wyjątkowo tanie, więc przestawienie się na odbiór cyfrowy nie jest aż tak drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...