Skocz do zawartości

Radio FAMKA, Radio FAMA DANCE i Radio TOP


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Słuchaczkrk napisał(a):

Nie wiem, przez długi czas stała nośna RDS stereo i chwilę grał strumień famy. Teraz szum 

Coś może być na rzeczy bo rezerwacja już jest a Famka ma tylko miesiąc do startu roku akademickiego. 

Trzeba teź obserwować 90,9 FM w Kielcach (gdzie ma być Radio Fama) zarówno w tym jak i w dwóch kolejnych tygodniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy aż się pojawi z mocnym sygnałem, mam nadzieję że nie był to piraty bo leciało z bardzo małą mocą. A wczoraj jak napisałem do radia fama to mi odpisali że niebawem ruszą testy w Kielcach, a Kraków musi jeszcze chwilę poczekać. Ciekawe.. 

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję , że jednak to była Famka a nie pirat. Może to był test przed testami, myślę że zainstalowali system antenowy i nadajnik no i pewnie przetestowali po zrobieniu dlatego to było tak krótkie i tak słabe pewnie z minimalnej mocy, także czekamy dalej.

Edytowane przez Bunio Bunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bunio Bunio napisał(a):

No to czekamy aż się pojawi z mocnym sygnałem, mam nadzieję że nie był to piraty bo leciało z bardzo małą mocą. A wczoraj jak napisałem do radia fama to mi odpisali że niebawem ruszą testy w Kielcach, a Kraków musi jeszcze chwilę poczekać. Ciekawe.. 

Myślę że już w przyszłym tygodniu może zacząć coś się dziać. To że priorytetowo jako pierwsza ruszy „stacja-matka" jest zrozumiałe bo jest to też podstawą do emisji eksperymentalnego multipleksu DAB+. W przypadku Radia Famka potencjalne deadliny są dwa czyli 2 października (dzień startu zajeć na Uniwersytecie Pedagogicznym) i 16 października 2023 roku gdy oficjalnie zostanie zainaugurowany rok akademicki.

Podejrzewam że już do pierwszego z wymienionych terminów emisja Famki ruszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda na to że znów wyłączyli bo sygnał zniknął. A chciałbym jeszcze zaznaczyć że dziś rano po nocnej zmianie w aucie trafiłem na 100,5 jak akurat włączyli nośną razem z muzyką tak jakby ktoś kręcił z minimum do maximum mocą bo przez moment był mocny sygnał stereo bez RDSu i za chwilę było skręcane do minimum aż został wyłączony całkiem trwało to około minuty około 5:58 do 5:59.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe (choć nie jestem tego pewny) że zarówno z Radiem Fama jak i Radiem Famka będą chcieli ruszyć 13 września.  Tego dnia tyle że rok temu ogłosili oni na swoich social mediach zarówno powrót "stacji-matki" do Kielc jak i budowę stacji w Krakowie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było tylko puki co to jeszcze chyba nawet nie mają pozwolenia z UKE bo nigdzie oficjalnie tego nie podali a czekamy nadal na emisje próbną bo niby coś było 1września około godziny chyba ze streamu famy +RDS *FAMKA* i wczoraj ten sygnał z piskiem to poza tymi próbami nie ruszyła emisja próbną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rezerwacja jest ale pozwolenia nie ma bo nie podali. Chyba że otrzymali a nie podali nigdzie. Tak czy inaczej emisja próbna nie ruszyła.

Sprawdzałem w wykazach UKE i niestety w wykazach pozwoleń radiowych z 25.08.2023 niema ani Famy ani Famki, widnieją tylko w wykazie rezerwacji z 25.08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2023 o 08:07, Poland napisał(a):

Możliwe (choć nie jestem tego pewny) że zarówno z Radiem Fama jak i Radiem Famka będą chcieli ruszyć 13 września.  Tego dnia tyle że rok temu ogłosili oni na swoich social mediach zarówno powrót "stacji-matki" do Kielc jak i budowę stacji w Krakowie. 

No i niestety się to nie sprawdziło, nadal nic się nie dzieje i jeszcze nigdzie nie podali że mają pozwolenie radiowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...