Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Szukałem dekodera Echostar 7400 PVR już w kilku APSach. W żadnym jeszcze się nie znalazł, a zależy mi na wymianie HD 5000 własnie na niego, gdyż za sprzęt made in cpt dziękuję. W APS już stwierdzono,że dekoder nadaję się do wymiany. Jak myślicie, czy trzeba szukać dalej w APSach, czy spróbować w siedzibie na Łubinowej znaleźć ten dekoder ? Oraz czy w siedzibie głównej wymieniają sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Szukałem dekodera Echostar 7400 PVR już w kilku APSach. W żadnym jeszcze się nie znalazł, a zależy mi na wymianie HD 5000 własnie na niego, gdyż za sprzęt made in cpt dziękuję. W APS już stwierdzono,że dekoder nadaję się do wymiany. Jak myślicie, czy trzeba szukać dalej w APSach, czy spróbować w siedzibie na Łubinowej znaleźć ten dekoder ? Oraz czy w siedzibie głównej wymieniają sprzęt ?

 

Wymień na Sagemcoma ESI-88 z wyglądu jest nawet ładniejszy,bo nie widać wystającej karty abonenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krol_julian

Drogi Robercie, czy HD 5000 posiadasz jako PVR z dyskiem? Jeżeli nie, to raczej Ci go nie wymienią na jakikolwiek inny PVR. :)

Jeśli mogę coś doradzić, to doradzę wymianę HD 5000 na moduł CAM (jeżeli CP nie będzie robił problemu) i zakup własnego odbiornika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem nowego pachnącego HD 6000 i od razu mam problem:-)

Podobnie jak w poprzednim HD 3000 miałem problem z odbiorem Ipli, po uruchomieniu wyświetla mi się strona startowa ipli z ikonkami filmów, mogę swobodnie przeglądać tytuły, popularne etc, ale po uruchomieniu jakiejkolwiek pozycji z katalogu, dekoder się zawiesza a "kółeczko" się zatrzymuje. Nie pomaga żadna reakcja pilotem musze zrestartować dekoder aby móc cockolwiek oglądać w tv. Ipla nie działa:-(. Sprawdzałem w APS i u nich pomimo słabego sygnału netu ok 2mb, jakoś to chodziło, zwalniało przyśpieszał, ale chodziło. Ja mam ponad 4mb/s ping ok 28ms i ni [beep]y nie chce pójść. Może ktoś miał już ten problem i sobie z tym poradził, może to jakaś drobnostka. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś udałem się do APS-u ponieważ często nie mam obrazu i sie zacina przez HDMI na moim sagemcomie(wymieniałem kable sprawdzałem na drugim tv). Starszy pan który tam pracuje podłączył z wielką łaską dekoder pod tv crt przez SCART(mój problem występuje przez HDMI) i stwierdził,że obraz jest więc dekoder jest sprawny. Wszedł w menu i stwierdził,że mój dysk jest za bardzo zapełniony(70%) i dlatego się zacina .Stwierdził ,że najlepiej by nie zapełniać dysku powyżej 50% -Wiec ja się pytam: Po co w nim dysk 320GB skoro nie można go zapełnić????? Kpina a problem jak występuje ,tak występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam. Mam Echostara 717 z Pakietem Familijnym + Relax Mix. Wszystkie kanały świecą aż miło, jedynie na kanale Viasat Nature obraz co chwilę jakby przycinał, robią się stopklatki, czasem obraz jakby się zatrzymywał i jednocześnie drżał. Krótko mówiąc nie idzie oglądać. Nie wiem już jak to opisać dokładniej. Siła sygnału wynosi 87%, jakość 72%. Macie może jakieś wskazówki, odnośnie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Esi-88 tak miałem. Na niektórych kanałach robiły się stopklatki po jakimś czasie. Pomogła wymiana dekodera. Co gorsza nikt tego nie weryfikuje i uszkodzone dekodery wracają do APS.

@xavi Dysk jest po to żeby go zapełniać. Problemy mogą być gdy zapełni się go w 100 %. Czasem dekoder potrafi się zawiesić gdy skończy się miejsce. Tak jest np w Echo 7400. Moja rada zmień APS lub zgłoś sprzedającemu usterki których nie będzie w stanie zweryfikować. np zawiesza się czasami i nie działa HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś udałem się do APS-u ponieważ często nie mam obrazu i sie zacina przez HDMI na moim sagemcomie(wymieniałem kable sprawdzałem na drugim tv). Starszy pan który tam pracuje podłączył z wielką łaską dekoder pod tv crt przez SCART(mój problem występuje przez HDMI) i stwierdził,że obraz jest więc dekoder jest sprawny. Wszedł w menu i stwierdził,że mój dysk jest za bardzo zapełniony(70%) i dlatego się zacina .Stwierdził ,że najlepiej by nie zapełniać dysku powyżej 50% -Wiec ja się pytam: Po co w nim dysk 320GB skoro nie można go zapełnić????? Kpina a problem jak występuje ,tak występuje

 

Powiedz temu starszemu panu że od czasu jak spotkał się pierwszy raz z telewizją technika "nico" poszła do przodu i pewnie nie zauważył że w sklepach raczej już trudno spotkać cuda techniki spod znaku CRT i dziś jak ktoś bierze urządzenie do odbioru kanałów w jakości HD to raczej używa łącza, które pozwoli takowe zastosować.

 

A tak poważnie to niech dziadek nie pier :censored: bzdetów ja mam non stop dysk zawalony między 80 a prawie 100% (nawet kiedyś miałem setkę bo włączyłem zapis nie patrząc ile jest miejsca) i wszystko działa bez zarzutu .

Spytaj go czy te 50% wymyślił sam czy podpowiedział mu równie yntelygentny :wink: kolega po fachu :shock:

 

Jak nie dysponuje sprzętem gdzie można sprawdzić łącze HDMI to niech wymienia bez łaski- to jego zakichany obowiązek bo klient ma mieć sprawne urządzenie np. takie jak ja :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka ogólnych pytań na temat działania 3 dekoderów

Bez sensu jest zadanie tego same w 3 tematach wiec zadam je tu.

 

Pytania dotyczą dekoderó

 

ESi88, HD2000 i HD3000

 

1 Ile czasu te dekodery się włączają

2 Ile czasu trwa przełączanie kanałów SD a ile HD

3 Stabilność działania (mam złe wspomnienia z posiadania HD5000)

4 Czy listy kanałów trzeba za każdym razem włączać czy dekoder je zapamiętuje i po włączeniu mam swoją listę nie CP

 

Poważnie rozważam zakup CP z ESI88 i MR HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Ile czasu te dekodery się włączają

2 Ile czasu trwa przełączanie kanałów SD a ile HD

3 Stabilność działania (mam złe wspomnienia z posiadania HD5000)

4 Czy listy kanałów trzeba za każdym razem włączać czy dekoder je zapamiętuje i po włączeniu mam swoją listę nie CP

 

Poważnie rozważam zakup CP z ESI88 i MR HD

Ja właśnie wróciłem z wymiany esi-88 ,lecz może miałem wadliwy model.

1. ESI- włącza się dość długo ze względu na dysk- u mnie 17 sek.

2. przełączanie trwa stabilnie jeśli robisz to normalnie. Jak zaczniesz przełączać jak wariat to przytnie się na 3 sek.w SD i HD tak samo

3. Listy możesz układać jak tylko chcesz, zamienianie kanałów np. z pozycji 4 na 8 też jest możliwe.

Co do innych dekoderów to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni jestem (nie?)szczęśliwym posiadaczem dekodera HD6000 i mam jeden, ale trochę irytujący problem. Mianowicie przy każdej zmianie kanału słychać raz słabsze raz głośniejsze trzaski. Kabel HDMI jest raczej standardowy, tv to SAMSUNG B650. Dzisiaj zabrałem to pudełeczko do aps-u, bardzo miła pani podłączyła je (przez mój kabel HDMI) do swojego tv (również SAMSUNG ale inny model) i żadnych trzasków nie było słychać. Powiedziała że w tej sytuacji nie może tego przyjąć do reklamacji i problem leży gdzie indziej, zasugerowała, że może to być kabel(który mam jeszcze od czasów wizji tv) idący od anteny do dekodera. Czy to naprawdę może być przyczyna ? Pytam bo nie chce wymieniać niepotrzebnie ponad 15 m kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam dekoder CP hd5000 ktory jest podłączony kablem do routera linksys wag200g (net 6mb/s TP).Problem polega na tym ze nie moge odtworzyc materialow z aplikacji ipla.W ustawieniach dekodera->siec->szczegoly polaczenia sieciowego jest przypisany adres IP maska brama oraz DNS nie ma natomiast info o uzyskaniu i wygasnieciu dzierżawy.Dodam ze serwer DHCP na routerze jest wlaczony.Co moze byc przyczyna ze router nie przydziela dzierzawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...