Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Czesc,

 

Mam pytanie co do kupna dekodera i karty abonenckiej. Znalazlem fajna oferte kupna dekodera Sagemcom 88 z karta CP na 6 miesiecy full z VOD (aukcja). Moje pytanko jest takie czy po zakonczeniu tego okresu 6 miesiecy od sparowania karty z dekoderem jest opcja podpisania umowy na mini HD bez brania nowej karty i dekodera? Bo jesli kupie i bede mial juz ten Sagemcom 88 z karta abonencka to, czy na ta karte moge wziac inny(nizszy) abonament? Jestem w tym temacie zielony wiec nie chcialbym strzelic jakies gafy ze potem sie okaze ze po 6 miesiacach moge sobie wywalic dekoder i ta karte bo nic juz z tym nie bede mogl zrobic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Echostara HDS-400E

Ostatnimi czasy przy przełączaniu kanałów dekoder się zawiesza i po krótkiej chwili resetuje.

W przeciągu półtora tygodnia przytrafiło mi się około 5 razy.

Dzieje się tak gdy przeglądam co ciekawego aktualnie leci i szybko przełączam między kanałami.

Dostrzegłem jeszcze że podczas oglądania czy to sd czy hd obraz staję się taki poklatkowy, zacina się. Porównał bym to w granie na komputerze z niską ilością FPSów.

 

Moje pytania są następujące.

1. Czy opłaca mi to reklamować czy przeboleć do końca umowy (maj 2012), później rozwiązuję umowę.

2. Jakiego dekodera oczekiwać od CP o podobnych parametrach, oby nie gorszych.

3. Na co uważać, co mogą próbować mi wcisnąć w punkcie obsługi.

4. Umowa jest na mojego tatę który obecnie przebywa za granicą i nie przyjedzie sobie ot tak wymienić głupi dekoder. Czy ja, jako syn mogę bez problemu załatwić taką reklamację czy będą się [beep] w punkcie że nie na mnie jest umowa i bla bla bla..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.Chciałbym wymienić stary dekoder SD (Samsung) na jakiś HD i proszę o radę który wybrać.Wiem że najlepszy byłby również Samsung,ale CP już ich nie oferuje.Proszę więc o pomoc w wybraniu z pomiędzy następujących:

-Sagemcom ESI-88

-HD 5000

A może Mini HD 2000.Zależy mi na dekoderze stabilnym nie wieszającym się z możliwością tworzenia własnej listy kanałów.Ogólnie chodzi żeby wybrać najlepszy z możliwych.

I jeszcze jedno czy na tych dekoderach moge kożystać z "zeza"?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chciałbym wymienić stary dekoder SD (Samsung) na jakiś HD i proszę o radę który wybrać.Wiem że najlepszy byłby również Samsung,ale CP już ich nie oferuje.Proszę więc o pomoc w wybraniu z pomiędzy następujących:

-Sagemcom ESI-88

-HD 5000

A może Mini HD 2000.Zależy mi na dekoderze stabilnym nie wieszającym się z możliwością tworzenia własnej listy kanałów.Ogólnie chodzi żeby wybrać najlepszy z możliwych.

I jeszcze jedno czy na tych dekoderach moge kożystać z "zeza"?

Dzięki za pomoc.

 

Jeśli nie zależy Ci na nagrywaniu 2 programów jednocześnie, czy na rozszerzonych opcjach nagrywania, które są o niebo lepsze w Sagemie niż w CP HD, to bierz HD5000. minihd jest nowym dekoderem, a jak to w pierwszych seriach każdego sprzętu elektronicznego może nie działać najlepiej, i do którejś serii z kolei mogą być z nim problem, np. w HD5000 kiedyś był problem z tragicznymi wejściami antenowymi (LNB) i trzeba było je wymieniać. Obecnie produkcja hd5000 jest naprawde niezła co widać również w jakości wykonania, na Sagemach niestety widać producent oszczędzał, np zdarza się, że wejścia są krzywo poustawiane. Co do stabilności dekoderów, to jeśli dobrze ustawisz antene, żaden z tych 3 dekoderów nie powinien Ci sie zawieszać, bo przyczyną zawieszeń jest albo problem z zasilaniem, albo własnie gubienie sygnału przez dekoder. Pamiętaj tez o kolejnej ważnej rzeczy dekodery hd5000 są produkowane przez CP, więc cały czas programiści i inżynierowie CP pracują nad tymi dekoderami i nowymi opcjami, niedawno przecież dodano mozliwość podłączenia dysku, a kto wie co będzie za 6 miesięcy?

 

Podsumowując, jeśli dekoder ma być funkcjonalny, dobrze działać, i nie zależy Ci na nagrywaniu 2 programów jednocześnie i nagrywanie nie jest opcją z której będziesz codziennie korzystać, to bierz HD5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowszy a gorszy. HD 5000 ma hdmi, chinch , toslink, scart, a hd 2000 tylko hdmi i scart pod tym względem wydaje mi się jakoby hd 2000 powstał dużo wcześniej. nawet m100 ma chinch, scart, toslink,. Z tego co wyczytałem z instrukcji obsługi to sagemcom esi-88 ma S/PDIF ale na chinch (RCA) czy ma też toslinka (optyczy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jeżeli był już taki post jak mój to z góry przepraszam. Mam problem natury technicznej. Mianowicie posiadam telewizor marki Daewoo, model LT32L2 i dekoder CP HD 5000. Problem jest taki, że gdy podłączam komputer via HDMI to obraz działa. Lecz gdy na tym samym łączu podłącze w/w dekoder to obrazu brak.Wyświetla się komunikat " Brak sygnału". I tak na wszystkich 3 wejściach HDMI. Nadmieniam że mam pakiet HD i muszę oglądać go via SCART. To juz 2 dekoder od CP który nie chce nadawać obrazu do mojego telewizora. Wiecie co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...