Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kłamie ? Niby po co ? Miałem styczność z tymi dwoma dekoderami i na żadnym telegazeta nie działała. Jak komuś działa, to bardzo dobrze, to niech to napisze. Z tego co widziałem do tej pory, to mirko1801'wi jedynemu działa. Niech piszą inni jak jest inaczej. Skoro większości nie działa i nikt nie protestuje jak się tak pisze, to co niektórzy są przekonani o tym :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder Echostar DSB-616,już dawno po umowie i od jakiegoś czasu mam problem.Dekoder ten nie jest podłączony.Dzisiaj jednak odłączyłem N-BOX i podłączyłem Echostar DSB-616 i tu dziwna sprawa jest komunikat że "karta nieaktywowana''.Zadzwoniłem do biura obsługi,konsultant długo sie konsultował chyba jeszcze z kimś i stwierdził że to wina karty albo modułu.Karta nie była wyjmowana z czytnika(tylko wymiana) więc pytam samo sie popsuło.Robiona była i instalacja,ustawienia fabryczne wyłanczanie z gniazdka i nic.czekałem nawet długo na kanale 21 ciemny ekran i ten komunikat.Może ktoś wie coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

poproszę \was o pomoc. Jestem posiadaczem dekodera MINI. Od 28 grudnia nie posiadałem obrazu. Po załączeniu pokazywał się błąd 09 lub 01. Sprawdzałem rózne fora i widzę że to powszechny problem. Jednkaże po tym co zaleca CP, czyli zaktualizowanie oprogramowania, nie pomogło.

Teraz zamiast błędu 09 pojawiła się informacja Brak karty w dekoderze - włóż ważną kartę

co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś włożyć i wyłożyć kartę ponownie do dekodera? Wyjmij i ponownie włóż kabel od dekodera do sieci elektrycznej, wejdź też na iCOK i poproś o ponowny dosył sygnału. Ustaw dekoder na kanał 21 i czerwonym przyciskiem na pilocie wyłącz go w stan wstrzymania, po 20 minutach włącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś po raz pierwszy dekoder Samsung DSB-H370G poprzez SCART. Rzeczywiście, tak jak wspominał mirko1801, telegazeta uruchamiana pilotem od telewizora działa. Nie działa natomiast nadal, jak było mówione wyżej, telegazeta uruchamiana pilotem od dekodera. Można używać połączenia SCART tylko do odbioru telegazety, ale ja nie dysponuje takim długim kablem. Po powrocie na Component i HDMI standardowe komunikaty: "telegazeta niedostępna" i "funkcja niedostępna". Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No, i widzisz jednak działa.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na nowy soft.

Przydałby się nowy dekoder - tak wymarzony przez większość HD PVR. Warto by było nawet dłuuugo poczekać :roll: , ale żeby był dopieszczony w każdym szczególe. Z resztą taki był zapowiadany na koniec 2008 roku. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj wieczorem wlaczam tv a tu klops. Moj sprzet (616) pokazuje mi tylko kanaly tupu polsat2 polsat news czy viva.

zalogowalem sie na icok klik i wznowilem sygnal. wtyczka z gniazdka out. restart dekodera i nic. rano sprawdzam wznowienie sygnalu nie pomoglo. przestawilem na ustawienia fabryczne i zauwazylem dziwna rzecz - na liscie polsatu nie ma np kanalu 1. ksnsly znalazl sie po kilkunastu minutach :o. a monit o zakodowanym sygnale trwa w najlepsze :> abonament oplacony do lutego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja gdzies pisalem, ze go zostawilem wylaczonego? napsialem ze zrestartowalem pudelko ;]

po przeszukaniu ponownie satelit nie widze nigdzie rozbitego tcm i cn :/ wybrana defaultowo satelita hotbird i szukanie na wszystkie i znalezione cos kolo 300 kanalow - a zawsze bylo tego wiele wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po szukaniu wg sieci i po wybraniu: cyfrowy polsat - pokazuje 333.

po wybraniu: wszystkie kanaly i przeszukaniu satelity wg. wszystkiego pokazuje mi sie tam 290 kanalow. zawsze bylo ich mase wiecej :> wiec sie zastanawiam co robie nie tak - albo co mi sie popsulo -mozee cos na dworze zamarzlo ;p

 

no i poddaje sie - nie idzie utworzyc swojej listy ulubionych bo na liscie "wszystkich kanalow" brakuje wielu stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałem (Obecnie jest 178 kanałów telewizyjnych dostępnych w sieci Polsat.), że jest dostępnych, a nie wyszukanych przez dekoder Samsung. Wiadomo, że dekoder HD wyszuka je wszystkie, podczas gdy dekoder SD niekoniecznie. Akurat zgadzałoby się - kanały HD i ich kopie, razem 10. Nie chce mi się podłączać Echostara 616, ale zdaje mi się, że np. Polsat Sport HD jest tam na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u znajomych, mają Echostara 616. Z tego co widzę, jest po przywróceniu ustawień fabrycznych, bo nie ma ani jednej własnej listy kanałów. Mimo tego na żadnym kanale nie wczytuje się EPG. Pamiętam, że kiedyś EPG na tym dekoderze było (wiadomo, że nie na BBC, itp. ale np. na TVP). Czy wiadomo co może być tego przyczyną? Nie chce mi się grzebać po forum, bo sprawa mnie aż tak bardzo nie dotyczy, ale kiedy ostatni raz tam byłem wszystko działało, a oni raczej nic sami nie zepsuli. Do menu też zaglądałem i wszystko teoretycznie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś EPG na tym dekoderze było (wiadomo, że nie na BBC, itp. ale np. na TVP).[...]

Dlaczego, nie na BBC? Z tego co widzę to każdy program ma EPG, jedynym wyjątkiem jest chyba weddingTV.

EPG nie od razu jest dostępne. Trzeba chwile pooglądać programy i poprzełączać się po transpoderach.

Nie wiem od czego to zalezy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie na BBC, bo ten dekoder nie radzi sobie z EPG nadawanym na innym transponderze niż oglądany kanał. Z tego powodu nie ma go na BBC, Disney Channel i Cartoon Network/TCM. A jeśli chodzi o Wedding TV, to dziwię się CP.

EPG nie było, nawet po godzinie oglądania kanałów i skakania po nich. Przełączaliśmy na TVP, TVN (który ma swoje) i Polsat. Zero! A kiedyś było. Gdyby to był mój dekoder, pewnie bym sobie z tym poradził, ale zwykle mam kilkanaście minut na reakcję. Proszę o pomoc w rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm - niby wszystko teraz dziala( sa polsatowskie kanaly - ale wiele z nich pojawia sie dopiero po wnozwieniu sygnalu - a nie po wyszukaniu :/) problem nadal jest to, iz - dekoder nie widzi innych tp na ktorych sa kanaly przy ich przeszukiwaniu. znajduje tylko niektore inne swieca sie na czerwono - mimo ze, wg. wykazu kanaly tam sa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...