Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder tv satelitarnej z RECorderem czy Nagrywarka DVD ???


P.Piotrek
 Udostępnij

Pytanie

Oto jest pytanie ... (nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie proszę przenieść wątek!)

 

Zupełnie się na tym nie znam! Nie wiem jakie są różnice i co lepiej kupić? Proszę o pomoc bo zgłupieję, a mam 3 dni na wydanie kasy (chodzi oczywiście o dobry sprzęt za dobrą cenę, a nie byle co)!

 

Jestem szczęśliwym użytkownikiem zestawu satelitarnego Cyfrowy Polsat! Dotychczas posiadałem tylko zwykły dekoder Echostar DSB-616 niestety bez możliwości nagrywania programów! Teraz chcę zmienić dekoder na taki z możliwością nagrywania czyli: EchoStar DVR-747 lub nagrywarkę DVD lub Blueray!

 

Chodzi mi o możliwość nagrywania podobnie jak na Video! Czyli możliwość nagrywania on-line (oglądany program), ustawienia czasu rozpoczęcia nagrywania dowolnego programu (np. w nocy gdy śpię albo gdy nie ma mnie w domu), nagrywania jednej stacji/programu w czasie oglądania drugiej/go (innej/go) itd. itp.

 

Najbardziej zależy mi na tych dwóch ostatnich opcjach nagrywania! Nie wiem czy jest to w ogóle możliwe w przypadku tv satelitarnej czy można nagrywać tylko on-line (oglądany program)?

 

Proszę o info czy tv satelitarna daje takie możliwości? i jak to technicznie wygląda?

Co będzie lepszym rozwiązaniem: dekoder z dyskiem twardym czy nagrywarka dvd z dyskiem twardym?

Czy nagrywarkę dvd da się w ogóle połączyć z dekoderem żeby nagrywać na niej programy z tv satelitarnej? ale nie tylko te oglądane on-line (w danym momencie) lecz też programować do nagrania j.w.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wszystko da sie połaczyc. Zalezy ile sie ma na stoliku i ile mozliwosci w kieszeni.

Jesli nagrywarka to tylko BR. To przyszłosciowy wybór. No i jeli chcesz powiekszac swoja kolekcje filmów/programów na DVD.

Jesli chcesz tylko obejrzec, i nie chomikowac CZESTO tego co nagrasz polecam odbiornik satelitarny, HD, z wbudowanym dyskiem lub z USB obsługujacym dysk który podepniemy pod ten USB - ew. PENDRIVA pod USB.

Jesli posiadasz Polsat Cyfrowy to niestety nie bedziesz mogł ogladac jednego programu, a inny nagrywac. Tak mozna tylko w N-ce i ich N Recorderze. Chyba ze zakupisz odbiornik GLOBO HD z mozliwoscia Sami Twin która zezwala ogladac jeden program a drugi nagrywac pod warunkiem ze oba programy znajduja sie na danym transponderze satelitarnym. Np. ogladasz Polsat 2 , a na Polsacie nagrywasz - oba kanały sa nadawane z jednego transpondera. Koszt takiego odbiornika to ok 1000 zl. Musiał bys wtedy kupic w Polsacie moduł CAM z kartą i włozyc to do tego odbiornika GLOBO HD. Bez problemu obsługuje on moduł polsatu i działa stabilnie. Do odbiornika musiał bys dokupic jakis dysk ,najlepiej 2,5 calowy w obudowie i podłaczyc go do odbiornika - dysk 2,5 cala jest zasilany z USB.

 

Model tego odbiornika to GLOBO HD TS 1. Ma on tez wbudowana głowice do odbioru cyfowej naziemnej TV

 

 

Zycze dobrego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No dobra ...

 

3 dni minęły już dawno, a ja nadal się męczę z tym tematem, ale ...

 

Zdecydowałem się już właściwie na dekoder GLOBO HD! Przejrzałem ich ofertę na stronie GLOBO http://www.globo.com.pl i są tam 3 dekodery HD:

 

1. Globo HD S1 2CI 2CX PVR Ready

2. Globo HD TS1 2CI 2CX PVR Combo

3. Globo Opticum 9500HD 2CI 2CX E Plus

 

Sam Fakt że jest ich 3 a nie 1 nie ułatwia, a wręcz utrudnia dokonanie wyboru! Jak zawsze w takiej sytuacji ...

Z tego co się zorientowałem na Allegro i w sklepach internetowych (przez porównywarki cen) ceny tych dekoderów są zbliżone, co również nie ułatwia, a wręcz utrudnia dokonanie wyboru!

 

Przeczytałem też recenzje/testy tych produktów SAT Kuriera .pdf na stronach:

GLOBO HD S1 - http://www.globo.com.pl/tunery/globo.hd.s1.test.pdf

GLOBO HD TS1 - nie znalazłem :-(

GLOBO Opticum 9500HD- http://www.globo.com.pl/pdf/opticum9500_recenzja.pdf

 

Nie znalazłem szczegółowych specyfikacji technicznych celem ich porównania, ani strony na której można by je zestawić/porównać obok siebie!

 

Tak więc zwracam się teraz z prośbą do Was o pomoc w dokonaniu wyboru i porady w tym temacie! Plizzz ...

 

Pozdrawiam z Lublina

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...