Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie wież że mogą zejść z HB bo to by było za bardzo kosztowne dla nich a poza tym ich wizerunek bardzo by ucierpiał (No chyba ze zakup BPL da im taki gigantyczny zarobek że pokryje starte po abonentach w Europie) A swoją drogą ciekaw ile maja abonentów w Europie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie nie mają ABONENTÓW, co najwyżej użytkowników pre-paid. Odnośnie wyłączania nadawania z HB na czas meczów i programów o Premie League, to musieliby całkowicie te kanały nawet SD wyrzucic z oferty dla HB , bo powtórki bedą leciec non-stop, także od +5 do +10 trzeba by całkiem skasować na 3-4 dni w tygodniu, a nie sądze ze aż tak by z tym kombinowali. Oni tam dobrze wiedzą że mają ciekawy utarg z połowy Europy korzystających z kart pre-paid, więc nawet jeśli te pieniądze są "nielegalne" to de facto na ich koncie przyjemnie wyglądają. To tak samo by wyglądało jak walka Adamek- Kliczko z niemieckiego RTL, gdzie polska strona "kazała" Niemcom zakodować wiązke obrazu nad Polską, a tamci oględnie mówiąc to "olali" ;) skoro mają część widzów korzystających legalnie z obrazu HB, to nie mogą im teraz zrobić takiego Zonku, tak myśle. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego co można wyczytać na stronach AJS wynika kilka rzeczy, nie obawiałbym się niczego na naszym miejscu.Na chłopski rozum przyjmując, moim zdaniem :

-kanały 1-10, 1,2 HD muszą zostać w takiej formie jak dotychczas (ciągłe sprzedawanie kart pre-paid na te kanały, Al Jazeera to potężna marka, nie może sobie pozwolić na tego typu sytuacje iż sprzedaje towar a następnie go nie dostarcza, lub dostarcza ale nie taki o jakim była mowa). Bądźmy poważni.

-Liga angielska na przyszły sezon będzie dostępna w jakości SD na ''starych kanałach)

-Na nowych kanałach HD (oczywiście za dopłatą dla ludzi posiadających już karty) będzie dostępna liga angielska + wybrane wydarzenia z innych kanałów w jakości HD

 

Tak moim zdaniem będą wyglądać zmiany NA TEN SEZON. Od przyszłego zapewne nieco się zmieni, a trochę szkoda. Mnie liga angielska do szczęścia nie jest potrzebna, wolałbym żeby wszystko zostały niezmienione. Jeżeli jednak nastąpią tylko takie zmiany o jakich pisałem oferta nadal będzie bardzo dobra. Kto będzie chciał Premier League w HD, to sobie wykupi a kto nie, to zostanie przy starej ofercie. Mam nadzieje że się nie pomyliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al Jazeera to potężna marka, nie może sobie pozwolić na tego typu sytuacje iż sprzedaje towar a następnie go nie dostarcza, lub dostarcza ale nie taki o jakim była mowa). Bądźmy poważni.

Właśnie problem w tym, że jeszcze trzy-cztery lata temu mieli problemy z wiarygodnością:

 

Właśnie dlatego nie ma już kart Al Jazeera Sport w Hollexie - nadawca robi sobie co chce, już raz wpadli pomysł na nagłą wymianę kart, teraz znowu coś wyłączają, części abonentów działa, innym brakuje kanałów, nie wiadomo o co chodzi. Po prostu to się nie nadaje do sprzedaży :? Szkoda nerwów.

 

Co do rady, żeby zostawiać na JSC Sport +2 - dotyczy to kart Irdeto, nie Viaccess.

 

Zgodnie z tym, co wyczytałem na forum DigitalSpy Al Jazeera wycina jakieś numery - podobno blokowana jest część (?) kart zakupionych przed 7 września (to by jednak nie pasowało do przypadku @MaFiA_87 - pasowało by jednak do @outlaw25) i żeby je odblokować na kolejne 12 miesięcy trzeba dopłacić 60$, jednak nie wiadomo ile w tym prawdy, bo to napisali przedstawiciele sprzedający subskrypcje (konkurencja).

(...)Osobną sprawą jest to, co piszą na hiszpańskim forum - ciężko coś z tego wywnioskować, ale zalatuje jakby sprzedawcy umywali od tego ręce i posiadacze starych kart zostali w czarnej d.... (ale akurat to nie nowość w przypadku Al Jazeera Sport - te karty są śliskie, Al Jazeera robi jakieś dziwne manewry - zalatuje naciąganiem, sprzedawcy nie mają nad tym żadnej kontroli, a co gorsze - kupno Al Jazeera jest o tyle ryzykowne, że karty w niektórych przypadkach - zależy od sklepu lub osoby sprzedającej - przechodzą po drodze przez wielu pośredników. W przypadku kłopotów szukanie pomocy to jak szukanie igły w stogu siana).
Wygląda, że cześć karty już jest poblokowana (piszą ludzie, że nie mają dostępu), a część może zgasnąć po 30 kwietnia najwyraźniej. Jeśli komuś zgaśnie i przy próbie reaktywacji będzie miał informację, że karta jest zablokowana przez Al Jazeera, to jest w d... A sprzedawca odpisał jednemu z klientów, że mogą mu sprzedać nową kartę z jakąś zniżką i że za takie sytuacje nie odpowiadają.

 

Coś tam też pisze, że karty 3.0 nie mogą być doładowywane/przedłużane - jak karta się skończy trzeba kupić nową 4.0.

Nie wiadomo, czy wyłączą czy nie. Zresztą masz link na poprzedniej stronie, to spróbuj to przeanalizować, co tam jest. Na moje oko - jak wyłączą, to nie włączą, bo nie udowodnisz, że nie pochodzi z tej "ukradzionej" partii - nie Ty ją ukradłeś, tylko jakiś pośrednik po drodze (zresztą całe to tłumaczenie jest bez sensu, bo jak może dystrybutor ukraść kartę - nie zapłacił, czy jak? ale jak nie zapłacił, to czemu ich od razu nie wyłączyli?).

 

Cała sprawa jest tak niejasna, że nie wiadomo w ogóle o co chodzi. Póki co pozostaje oglądać i modlić się, żeby nie zgasło czasami.

 

PS: Jak piszą, że kart 3.0 nie będzie można przedłużać, to też w pewnym momencie je wyłączą - oby to był moment po zakończeniu subskrypcji, ale jak pamiętam jakie szopki były z kartami 2.5 (czy 2.4? nie pamiętam już), to wątpię. Po prostu robią co chcą. Trzeba czekać na rozwój wydarzeń, bo w sumie to nic konkretnego nie wiemy poza problemami jakiejś grupy widzów, nie wiadomo jak dużej, której już karty zgasły. Tu w wątku póki co nikt nie pisał, że mu zgasło, więc chyba wszystkim, co mają karty - działa :D

 

Osobna sprawa to fakt, że właściwie nawet nie można im nic zrobić, bo co? Nie ma nawet do kogo tego zgłosić. Karty Al Jazeera nie są w oficjalnej dystrybucji w Polsce (i właściwie nie mogą być), bo pokrywają się prawami z polskimi kanałami premium (podobnie jak w reszcie krajów europejskich). Nadawca informuje, że ogranicza ofertę do określonych krajów (nawet kiedyś to było napisane na kartach, nie wiem jak teraz), więc właściwie karty mieć nie powinieneś. Zgłosisz się do nadawcy, to powie, że on nie sprzedaje kart do tych krajów. Zgłosisz się do dystrybutora, to powie, że to nie jego wina, że karty wymieniają. A najśmieszniejsze w tym jest, że jeśli Al Jazeera chce nadawać dla określonych krajów arabskojęzycznych, jak sami informują, to po co nadają na Hot Birdzie? Mają zasięg z Badr-a i Nilesata tam, gdzie trzeba. Emisja z Hot Bird-a służy właśnie po to, by dostęp mieli widzowie w Europie, bo handlują kartami właściwie na lewo, wiedząc gdzie trafiają. Zwykły przekręt.

 

W Hollexie karty były, ale po zamieszaniach z wymianą 2.5 (lub 2.4 - nie pamiętam), kiedy był z tym ogrom problemów, bo najpierw dystrybutor od którego karty nabyto - umył ręce, a później po naciskach dał zaledwie tydzień na ściągnięcie starych kart z całej Polski i wysłanie mu, aby dokonał odpłatnej podmiany (sama przesyłka do niego trwała tydzień, to jak jeszcze karty ściągnąć?). Szkoda nerwów. Do czasu aż nadawca się solidnie puknie i przestanie wycinać takie numery, w Hollexie kart nie będzie.

 

Przy kupowaniu kart skądkolwiek miejcie na uwadze to, co napisałem. Żeby później nie było płaczu, że wyłączyli. Oczywiście nie ma co panikować, bo ludziom karty działają - oglądają. Ale jak są problemy, to zaczynają się schodki.

 

Miejmy nadzieję, że już się z takich akcji wyleczyli. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar mam pytanko, błagam pomóż :D

Dzisiaj przyszła dopiero karta (2 tygodnie), tak jak pisałem posiadam dekoder ferguson ariva, wcześniej miałem na nim podłączoną Cyfre Plus, jak mam wyszukac te kanały al jazeery? Daję ''fast scan'' jednak tam mam do wyboru tylko pakiety typu ''C+'', Tnk czy jakieś inne zagraniczne, prócz właśnie Al Jazeery. Wyszukiwać jakoś przez transpordery czy jak? Jak widać w kwestiach technicznych jestem zupełnie zielony (mało powiedziane) bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dajesz skanowanie konkretnych transponderów:

* 11.296 H, SR 27500, FEC 3/4 (dla kanałów SD: +1 do +10)

* 11.013 H, SR 27500, FEC 2/3 (dla kanałów HD1, HD2 i News HD)

:smile:

 

Tak na marginesie z oficjalnej strony AJS straciła się paczka podstawowa i zostawili samą pełną:

Frequency_01.jpg

Frequency_02.jpg

Co jest kompletnie niezrozumiałe w świetle tego, co napisali w przewodniku. :>

 

Edit: Już wrócili do starych grafik dot. oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw włączone na jakiś czas na +2.

Obowiązkowo napisz do sprzedawcy wiadomość, że dostałeś kartę i prosisz o jej pełną aktywację.

Chociaż nie wiem czy do czwartku cokolwiek z tym zrobi, bo dopiero 1.08 wznawiają system obsługi, który teraz jest modernizowany pod kątem nowej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aktywują ci do 01.08. Ja dostałem kartę tydzień temu i dalej nie jest aktywna, bo "system is down" i nie mogą nic robić.

 

W każdym razie +1 i +2 działają przez jakieś 3 dni, potem jest to samo, co z resztą. Miejmy przynajmniej nadzieję, że aktywują tego 1. sierpnia i będzie co oglądać a nie JSC zawinie się z HB i będzie piękna karta kolekcjonerska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten użytkownik to jest na bank jakiś arabski handlyrz, bo na każdym kroku straszy, że kanały AJS będą działały tylko na modułach secure (co jest bzdurą, bo co wtedy z Irdeto? tam nie ma modułów z ACS i parowaniem). Ogólnie pełno ich na tamtejszych forach i co charakterystyczne dla nich, straszą/naganiają na zakup dekoderów, mimo że w oficjalnym przewodniku jak byk pisze, że karty będą działały na własnym sprzęcie. (ostatni punkt)

 

Poza tym zrób wyszukiwanie obrazem albo pogogluj za Humax HD Free. Te dekodery i ich zdjęcia przewijają się od roku czasu i (zdaje się) są już od dłuższego czasu dostępne. Są to zwykłe dekodery (póki co nieparowane) z wbudowanym czytnikiem do Irdeto (HD-Free oraz te zaczynające się na IRxxxx) lub Viaccess (te zaczynające się na VAxxxx).

 

Co do zdjęcia z tą "piramidką" z dekoderów to jest zmanipulowane, samo zdjęcie jest z wiosny, a logo Premier League ktoś dodał w photoshopie:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 2706_n.jpg

a ten plakat ma w prawym górnym rogu "ABU" co oznacza, że nie jest od AJS, a najpewniej od poprzedniego nadawcy Premier League na ten region - Abu Dhabi Sports :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo tyle, że dłubią intensywnie nad stroną internetową, co chwile zmieniając jej wygląd:

http://www.aljazeerasport.net/ajscustom ... ncy_01.jpg

http://www.aljazeerasport.net/ajscustom ... ncy_02.jpg

http://www.aljazeerasport.net/ajscustom ... ncy_03.jpg

http://www.aljazeerasport.net/ajscustom ... ncy_04.jpg

http://www.aljazeerasport.net/ajscustom ... ncy_05.jpg

http://www.aljazeerasport.net/ajscustom ... ncy_06.jpg

 

Poza tym jeden z komentatorów AJS, Ayman Jada na twitterze (@aymanjada) napisał, że głównym kanałem dla Premier League będzie.. +5, a pozostałe mają służyć do równoległego pokazywania kolidujących meczów.

 

Jutro przy okazji uruchomienia nowej oferty i kanałów HD3-HD6 dowiemy się wszystkiego.

Sam zobaczę czy będę wykonywał jakieś gwałtowne ruchy, bo niby kanały +9,+10,HD1,HD2 gasną mi za kilka dni, to z uwagi na wcześniejsze przedłużenie z dokupieniem pakietu dodatkowego rok temu,+1 do +8 mam do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja. Czyli przedłużając wcześniej, dokupując przy tym kanały dodatkowe, są one uruchamiane od razu, a te podstawowe przedłużane są od pierwotnej daty końcowej? Jeśli tak, to biorąc pod uwagę fakt, że +9, +10 i HD wygasają końcem maja, lepiej jest przedłużyć od razu pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to do końca jest, ale chyba tak jak napisałeś. W 2011 kupiłem kartę Viaccess (wcześniej miałem Irdeto) z pakietem +1 do +8. W 2012 na miesiąc przed upływem subskrypcji kupiłem przedłużenie, ale na opcję +1 do +10. Wnioskuję, że zaliczyło mi do pakietu +1/+8 ten miesiąc który mi jeszcze pozostawał bez przedłużenia, a przynajmniej tak mam w uprawnieniach jeśli Class 11 to kanały +9/+10/HD1/HD2, a Class 19 to kanały +1 do +8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, bo na kolejny mail z pytaniem co z kanałami +1 do +10 dostałem:

84844_ajsss.gif

 

Może dostali warunek od Anglików, że mają uciekać z kanałami HD z Hot Birda? Bądź co bądź jakość AJS z HB tyłka nie urywa, a jednak dla widza w UK posiadającego duży telewizor wybór nie będzie tak oczywisty jak w sytuacji gdyby kanały HD1/HD2 były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...