Skocz do zawartości
  • 0

Konstrukcja Zeza.


Jam
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie. Chcę zrobić zeza na mojej antenie 80 cm (wcześniej myślałem że to 60 ;/). Sam zez zezem ale mi chodzi o przełącznik DiseqC. Mam w dekoderach wersje: 1.0,1.1,1,2 .

 

Czy to tak by było?

 

beztytuuwl7.jpg

 

Bo chce a nawet muszę rozdzielić sygnał na 2 tunery!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kolego catering antena ma duzo lat i nie da sie odkrecic bo rdza , a jak to zrobie to na czym będzie mi sie to trzymało tylko na 2 nie wiem , po za tym jak tuner fta odbiera hb i astre to czemu n nie ? Nie pierwszy raz bawie sie ze swoją antena to i tym razem tez a astra nie jest tak strasznie potrzebna bym kogos do tego szukał nie uda się to coz zrobie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@djvortexxx Ja ostatnio ustawiałem zeza kumplowi zeszło mi około 1 minuty była to czasza standardowa CP 70 cm (woj. podkarpackie) uzyskałem sygnał około 30% do 40% nie poddawaj się tak łatwo w tym uniwersalnym uchwycie musisz zbliżyć konwertery ile się da a potem szukać zaczynając ruszać uchwytem minimalnie do góry bowiem każdy najmniejszy ruch uchwytem jest ważny ja u siebie posiadam 2 czasze pierwsza to 70-tka a druga to 120-tka i na obu mam zeza jestem zadowolony szczególnie na 70-tce ponieważ uzyskałem 50% sygnału podczas ustawiania jedynie przy złej pogodzie sygnał mi się waha 45-50

musisz złapać astrę szczególnie jak masz czasze 80 cm :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale mnie dziwi że na tunerze fta idzie to i to i bez żadnego urywania obrazu itp czyli w miare dobrze odbiera a nbox tego nie potrafi zbliżyłem zez ile sie dało i też zniżałem konwerter lub dawałem wyżej nic nie udało mi się zrobić , mógłbym się nie poddać gdybym miał jeszcze jakiś pomysł jak to zrobić , a tych pomysłów już mi brakło a antena ma 3 druty przeszkadza głównie 1 widac na zdj który , ale wydaje mi się że nawet jakby go nie było i tak byłby problem . Może napisze ktoś jakby to zrobił na moim miejscu tylko nie by kogoś ,tylko może jakis nowy pomysł ktos podsunie , a próbowałem już dużo pomysłów już , ale skoro 19.2 nie łapie to może dac konwerter bardziej w prawo , może astra 23.5 się znajdzie jest taka opcja ? Hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś z ciekawosci przekrecilem antenę w lewo by zobaczyć czy w ogóle nbox zobaczy astre i . . . Zdziwiłem się bo było siła 91proc i jakość 82proc , to czemu nie udalo mi sie nic złapać jak byly 2 konwertery tak samo obok siebie w różnych odległościach i nic nie złapało wcale tego nie rozumiem , dziś zimno nie będę się bawił z tym zostawiłem hb z dobrymi ustawieniami , nie wiem co z tym fantem zrobić czy zostawić hb i powiedzieć trudno czy dalej bawic sie z ta szajską Astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To co piszesz to jakaś ściema, mając układ HB13* -Astra19*2

przekręciłesz antenę w

lewo i złapałeś n a nboxie astrę

ale HB masz w dobrych parametrach.

 

Pamiętaj że po obróceniu anteny stracisz HB

 

Nie pisz posta pod postem używaj opcji edytuj w górnym prawym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To bylo tak że w ustawieniach nboxa dalem że diseqc bo wtedy mam wybór hb lub astra i na astrze dałem lnb 1 i wtedy przekręciłem antenę i przy astrze świeciło sie zielone światło i jakość była na 80proc , ale oglądać astry się nie dało bo nbox taki jest :) ale odebrało astre to pisałem w tamtym poście . Ale zostawiłem na HB , a nad astra będę może myślał , co do tego zezowania to tak zez na astre takie założenie , zakup nowej anteny tylko po to by odbierać wiecej programów niemieckich ? Odpada taki pomysł , chyba że ta już nie będzie się nadawać a póki co jeszcze nie spadła , a była założona w roku 93 i tuner analogowy amstrad były czasy :) , które pamiętam tak troche bo jeszcze maławy Byłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

tunera "n" nie posiadam ale tunerek C+ HD PVR z dwoma głowicami i każda obsługuje HB i ASTRE. Problem z tym tunerkiem miał mój kumpel i nawet doradzali mu kupno innego diseqc co uczynił a i tak miał sygnał tylko z jednego satelity. Problem tkwił w czym innym po prostu C+ jak i eNka i Polsat nadają z HB więc w diseqc trzeba w złącze A (lub 1) podpiąć konwerter z HB a do złącza B (czyli 2) ASTRE i powinno działać tak zrobiłem i tak zrobił kumpel i wszycho działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to ja też dałem , opcja diseqc lnb 1 hb lnb2 astra , caly czas takim sposobem i nie udało się , jak narazie to nie mam checi znow się tym bawic Zwlaszcza że , ktoś pisał ze n umożliwia odbiór 90 progr z astry a ja jak mialem tuner fta to miałem progr nawet ponad 300 , choćby nawet 100 było takich które by nie szły ale napewno tyle nie było to z 200było , Mogło się to zmienić bo tam platforma arena cos zagarnęła itp nie jestem w temacie jak tam było , a nawet analogowych jak pamietam było dużo z 50 gdzieś , tak więc czemu n tylko okolo 100 umożliwia ? To chyba gra nie jest warta świeczki dla rydzyka z trwam i niemieckiej reszcie , kto ma astre w n niech sie wypowie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

n-boxy nie umożliwiają samodzielnego dodawania kanałów, a mają już z góry narzuconą listę przygotowaną przez operatora. Możliwe, że nie zostały dodane wszystkie stacje telewizyjne. A także nie wykluczam, że posiadasz niedokładnie zainstalowanego zeza na tego drugiego satelitę.

 

Temat poświęcony odbiorze Astry na platformie "n" :arrow:viewtopic.php?f=8&t=386&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba trochę nie zrozumiałeś , bo ja nie mam w ogole zeza ma astre , owszem próbowałem ale jak narazie się to nie udało , tylko właśnie o tym mówię , że n ma swoja listę i tylko tyle pogr odbierze z astry ( mniej niz jest wszystkich możliwych na 19.2) dlatego już zaczynam nie widzieć sensu ustawiania kombinowania dalej dla niemieckich progr , i tv trwam będę nad tym myślał w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@CATERING7777, bardzo słuszna uwaga ;)

 

Chyba trochę nie zrozumiałeś , bo ja nie mam w ogole zeza ma astre , owszem próbowałem ale jak narazie się to nie udało
To dlaczego w powyższym poście sugerujesz, że masz tą Astrę? Cytat:
No to ja też dałem ' date=' opcja diseqc lnb 1 hb lnb2 astra , caly czas takim sposobem i nie udało się , jak narazie to nie mam checi znow się tym bawic [/quote'] Sorry, ale bez zainstalowania dodatkowego konwertera opcje "diseqc lnb 1 hb lnb2 astra" nie zadziałają... Chyba, że chcesz kogoś nadmuchać w balona? :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

co sądzicie o konwerterze monoblock czy jak on tam sie nazywa , skoro jest fabrycznie ustawiony hb+astra to po zamocowaniu i dobrym ustawieniu hb powinno byc wszystko ok , w najgorszym przypadku pozbede sie druta bocznego a dam jakąś asekuracje od góry by trzymało konwerter hm było by coś takiego ?, bo już ustawiał nie będę i bawił się z drugim konwerterem a taki mono strasznie drogi chyba nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wolę zeza, "... pozbede sie druta bocznego a dam jakąś asekuracje od góry by trzymało konwerter hm było by coś takiego ?" - sorka nie bardzo rozumiem. O monoblocku to już było dużo:

 

 

Mr. Orbita : Monoblock jest rozwiązaniem całkiem skutecznym i spisuje się nieźle, ale podstawowe jego wady to zwarta konstrukcja (jak coś siądzie to całość do wymiany) i najważniejsze - rozstawu konwerterów nie można regulować. I właśnie w tym tkwi problem, ponieważ na dużych czaszach monoblock przy swoim stałym rozstawie będzie zezować nie korzystając z pełnej powierzchni czaszy (ponieważ konwerter na stałe patrzy w określony punkt czaszy i nie da się tego zmienić). (...)

 

z

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=5&t=746&p=14094&hilit=+monoblock+wady#p14094

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak więc dziś sprobuje pobawić się jeszcze raz z tą astra , tylko nie wiem czy pozbywać się tego druta czy może nie ? W sumie chyba aż tak bardzo nie przeszkadza tak mi się wydaje . Antena Juz nie bede ruszał bo hb ustawiłem na jakości 94-100proc wiec jest b. Dobrze ustawiona pozostaje astra i bylo by beauty :)

 

---

 

Nie jest tak zle jak mogło sie wydawac hb mam 54-58% natomiast astra 80% , wszystko było by ok (prawie bo troche mnie to dener ze hb 54% jak wczesniej mialem 90 nie wiem skad taki spadek ) gdyby nie diseqc który jak już ktoś pisał jest przełącznikiem ręcznym ....:( i albo hb i pstryk na astre lub odwrotnie albo to albo to bezsensu :( nie da sie dac tak by to gniazdo lnb A jest na +12V LNB B nie jest nie dało by się zrobic jakoś tak by sam przełączał dekoder ?? nie chciałbym znów kupowac diseqc ten jest troche stary ma kilkanascie lat :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...