Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu zaznaczam, że jestem kobietą i średnio orientuję się w temacie ;)

Sprawa wygląda następująco :posiadamy w domu 3 dekodery (jeden oryginalny z C+ i dwa Fergusony - Ariva 120 Combo i AF6318CR) połączone splitterem . Niestety Ariva nie chce współpracować ze starym już splitterem i strasznie się zacina (niezależnie od programu, pory dnia, roku i pogody:/) stąd pytanie: czy jeśli dobierzemy do naszej umowy opcję Multiroom to będzie to w ogóle działać? W sensie: oryginalna karta w splitterze rozdzielającym na starego Fergusona i oryginał C+ i karta multi w Arivie? Ma to jakikolwiek sens? Czy jest jakaś inny sposób na zacinającą się Arivę?

Mam nadzieję, że nie namieszałam :) Pozdrawiam i czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. :smile:

 

Tak jak piszesz: jedna karta do Arivy a druga do splittera i będzie to chyba najlepsze rozwiązanie na obecną chwilę.

 

Ja obszedłem ten problem kupując w zimowej promocji moduł Cyfry za 49 zł i Ferdek odbiera uprawnienia od splittera przez moduł. Może przełącza wolno kanały, ale niskim kosztem odzyskałem cenne miejsce w czytniku kart. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie multiroomy. Mianowicie, jestem abonentem cyfry już kilka lat. Obecnie płacę za pakiet Canal+Optimum 57zł. Chciałbym wziąć multiroom, ponieważ od października co drugi tydzień nie będzie mnie w domu. Czy nie będzie problemu żebym sobie powiedzmy po cichu, bo wiem że usługa ogranicza się tylko do jednego gospodarstwa domowego, wziął multiroom i jedną kartę trzymał na drugim mieszkaniu? Jak to jest. Kiedyś były moduły, które trzeba było ładować. Teraz dają dwie gołe karty cyfry, które działają bez względu na to jaka jest między nimi odległość? Czy np. za jakiś miesiąc to się nie zmieni, tzn. nie wprowadzą jakiś urządzeń uniemożliwiając takie rozwiązanie. Jak wygląda sprawa z dekoderami HD? Jeden mam na własność 2 by się wtedy przydał. Mam nadzieje że uzyskam odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drill, za to kombinowanie będziesz ścigany z większą zawziętością niż TVN przez zaciężnych rycerzy TV.TRWAM, a jak Cię złapią to będziesz marzył, byś był torturowanych w jenieckich obozach w Mandżurii, nie wspominając o karze, której kwota pozwoliła by na wykup N i CP jednocześnie, danie w łapę KRRiT, by zezwoliła na to i jeszcze by zostało na zostanie oficjalnym i jedynym sponsorem reprezentacji polski w każdej dyscyplinie sportowej.

 

Na serio to zastosuj się do polecenia DXmaniac'a. Odnośnie dekodera HD, może dostaniesz może nie. Jak Ci się nie chce szukać odpowiedzi na kilku stronach wstecz, to mi się nie chce szukać w pamięci czy takie coś jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może łatwiej byłoby napisać jak działają te karty a nie wymyślać przeglądanie wstecz, ale nie ma co nabijać sobie posty, nawet jeśli nie ma się nic konkretnego do powiedzenia. Przeglądałem dla Waszej informacji ostatnich kilka stron i znajdują się tam głównie pytania o cenę, informacje o błędnym naliczaniu ceny w ICA i pytania jak podłączyć 3 dekodery ze sobą żeby to wszystko hulało prawidłowo. Kiedyś były jakieś moduły, później dawali jakieś tymczasowe karty. teraz pytam jak to działa czysto technicznie i czy przejdzie takie coś jak napisałem wyżej.

 

Rycerzy się nie boję, tortur też a z KRRiT z pewnością sobie również poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, bo opcja szukaj gryzie. Podpowiem Ci, pod szukaj masz zaawansowane wyszukiwanie, wybierasz to, wklepujesz multiroom karty, zaznaczasz dział CYFRA+ do przeszukania i gotowe, masz kilka postów do przejrzenia, głównie z tematem CYFRA+ MULTIROOM, ale co ja tam mogę wiedzieć, ja tylko posty nabijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie działać tak jak piszesz, dostajesz dwie niezależne karty z identycznymi uprawnieniami.

Dziękuje. Znalazł się ktoś kompetentny, kto potrafił rzeczowo odpowiedzieć na moje wątpliwości.

 

Przestańcie się nabijać z kolegi. Tutaj masz odpowiedź

 

Coś Tobie nie wyszło kolego bo Twój wspaniały link cofa mnie tylko 2 strony wstecz tego tematu a tam mogę Cię zapewnić odpowiedzi na moje pytania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmę ten multiroom to na jakiej to zasadzie działa? tzn. tą kartę co mam teraz zdaje i dostaje główną i dodatkową (czy samą dodatkową) i czy to są w końcu dwie normalne karty czy te co wystają? bo jeden z użytkowników napisał, że to zależy od tego u którego dystrybutora weźmiemy ten multiroom. Resztę pytań nie mam bo przeczytałem już co nieco tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę podzielić uprawnienia z karty cyfry+ na kilka dekoderów ( dokładnie 3).

Dekodery to Globo 7010 cxe / 7100 cxe, BUSH RS232 HDMI p474, TV BUSH RS232 HDMI p474.

W globo ma być karta, kabelkiem lan wpinam w switch, i do dwóch kolejnych tunerów. Do każdego tunera oczywiście satelita podłączona będzie, nie ma to być streaming! po lanie tylko uprawnienia przesyłać.

Zadziała to i w jaki sposób to wszystko skonfigurować.

Tunery dopiero zamierzam kupić, więc możecie proponować inny sprzęt ( chodzi mi aby wyszło jak najtaniej).

Wersja ze splitterem też mi odpowiada ale jak wspomniałem jak najtaniej, dekodery oddalone od siebie tylko po około góra 15 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja temat założyłem w dziale cyfry+ ogólnym ( bez pod tematów) bo nie wiedziałem gdzie to umieścić, mówisz o sprzęcie? ale napisałem że nie jestem zdecydowany co do sprzętu jakie użyć, tunery podane w poście to propozycje.

Do "multiroom temat przeniósł moderator a z władzą się nie dyskutuje:) z resztą post ewidentnie dotyczy multiroomu.

Ktoś próbował podłączać dekodery w lan w celu przysyłania uprawnień?

podejrzewam że nie działa to dużo lepiej niż za splitterem ale wyszłoby taniej ( o ile wspomniane wcześniej dekodery są odpowiednie).

W ostateczności:

biorę multiroom od cyfry. W takim wypadku muszę tylko podłączyć ze sobą dwa tunery przez ethernet, 3 kart od cyfry nie dostanę.

do FFan globo miałbym jeden ale mam jeszcze w domu sagema sd to go też można z globo przez rs podłączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...