Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

ok dziękuję za odpowiedź...jednak zostaję przy białym dekoderze... jak mówią "lepsze jest wrogiem dobrego"...nie mam aż tak dużej potrzeby nagrywać aby dopłacać do nrecordera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic w jakości obrazu pomiędzy różnymi modelami nboxów, toczą się zażarte dyskusje na forum n-ki. Jedni twierdzą, że są inni, że to bzdury. Nie porównywałem więc się nie wypowiem, napiszę jedynie, że twierdzenie mańka2007, że "HD to HD" jest bez sensu. Wiadomo, że różne dekodery, mogą generować różny, lepszy lub gorszy obraz. Pisanie, że nie ma różnic, bo przecież to i tak HD, skłania do zaproponowania odwiedzin u okulisty. Ja np. uważam, że Pace PVR z Cyfry ma lepszy obraz od Turbodekodera z -n-ki. Miałem oba w tym samym czasie i porównałem. Ale to dyskusja na inny temat.

Co do nagrywania, powiem Ci, że nie wyobrażam sobie w tej chwili telewizji bez tego. Ale to można docenić dopiero gdy się tego spróbuje. Ta funkcja pozbawia Cię wreszcie wyborów - co obejrzeć, gdy równolegle są dwa interesujące programy, uwalnia też od nocnego ślęczenia przed telewizorem, gdy wartościowe pozycje pokazywane są późną porą. A ile wojen zażegna między mężem kibicem a żoną wielbicielką seriali :lol2: Uważam, że wydatek niewspółmierny do zalet, na korzyść tych drugich. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze jeden, dla mnie chyba najważniejszy plus Recordera - TimeShift (czy jak mu tam), czyli możliwość zatrzymania, cofnięcia i przyspieszenia (cofniętych) audycji. Bez nagrywania jakoś bym przeżył, ale bez Time Shiftingu nie wyobrażam sobie telewizji. Nigdy w życiu nie wezmę już telewizji bez tej funkcji.

 

Ale to wszystko tak, jak kolega wyżej napisał - trzeba tego spróbować żeby docenić jego ogromną przydatność. Kiedyś też myślałem że mi to niepotrzebne. Całkowicie zmieniłem zdanie po kilku dniach używania Recordera - wtedy jeszcze był do Sagemcom z Cyfrowego Polsatu (jakiś rok temu).

 

by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami wyżej i dodam, że osobiście ciężko by mi było bez możliwości programowania nagrań prze net, a w moim przypadku przez telefon. Obecnie mi ta funkcja szwankuje i zaczynam się denerwować, bo często jestem poza mieszkaniem i zazwyczaj planuję nagrania właśnie w ten sposób, aby obejrzeć w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wczoraj z Cyfry do N

dziś wszystko podłączyłem i jestem w szoku szczęka dalej leży mina podłodze nie wiem jak wcześniej mogłem nie mieć Turbodekodera

skok technologiczny w porównaniu do Seagema HD z Cyfry to jakieś 15lat

Kawał dobrego sprzętu zakochałem się w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja mam takie pytanie, czy jeśli chciałbym teraz wymienić za dopłatą zwykły biały dekoder na któryś z możliwością nagrywania to umowa idzie mi od początku na 13 miesięcy od daty wymiany dekodera na tych samych warunkach, czy może innych warunkach cenowych obecnych teraz, a może fakt zmiany dekodera nie zmienia czasu trwania obecnej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk RES naciskać aż pojawi się napis SDA1 na wyświetlaczu,sprawdzić wtyczki scarta,czy przypadkiem jakaś nóżka się nie chowa.Miałem przypadek,że jedna blaszka nie była zabezpieczona i przy wkładaniu wtyku do gniazda ta blaszka się chowała we wtyczce,stąd ja miałem dźwięk,a nie miałem wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nbox'a w wersji clra z 250GB dyskiem posiadam juz od ponad roku... niedawo był update do softu z turbo... i tak wszystko śmiga poza youtube... tzn. wyswietla sie plansza pokazuja sie skróty do filmików ale po uruchomieniu filmu nic się nie dzieje.... tvn player i HBO OD działa normalnie inne usługi internetowe również... o co kaman ?? pani na infolini kazała zrobić reset zazrówno z menu jak i 2 klawiszami z recordera... ale dalej kicha... ?? ma ktoś podobny problem... ?? w kumpla na clra normalnie śmiga... na kompie ... komórce youtube normalnie w domu śmiga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników dekodera z dyskiem 250GB . Czy jest cichy w użytkowaniu? Szczególnie w standby. Chciałbym zmienić ten standardowy biały na coś co nie będzie wydawało piszczenia w trybie czuwania. Teraz dekoder 250gb oferują mi za 49zł. A może jakiś inny?

Będę wdzięczy za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...