Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam znajomych co mają n-kę i też mają problemy z tymi dekoderami to nie nagrywa to znowu się wiesza nie widzi karty to znowu nie można obejrzeć kanałów kodowanych mimo opłaconego abonamentu.

 

Pech grupowy :) Ja aktualnie posiadam TURBO, a teściowie CLRA nie uturbionego i żadnych problemów, nawet się nie wieszają, więc chyba możemy się czuć wybrani :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i na starym turbo i na nowym (wymieniony 3 tyg.temu) mam problem z "czarnymi" nagraniami. Z 5-10% nagrań to czarny ekran. Nowy po wymianie działał może z 10 dni dobrze i trach... czarne nagranie.

Wieszanie się najczęściej jest winą softu (na tym najnowszym może zawisł raz), problemów z brakiem dostępności opłaconych kanałów (pomijam ulewy/śnieżyce) lub widzeniem karty nie spotkałem nigdy.

 

PS. @Darey78 - jak masz dekoder w C+ od 10 lat to nie dziwne, że nie zawisł, bo wtedy jeszcze nie miało co zawisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest dziwne dekoder w cyfrze mam od 10 lat i ani razu się nie popsuł nawet się nie zawiesił a w n-ce jestem od 6-ciu miesięcy i już dwa razy był wymieniany dekoder to już jest lekkie przegięcie n-ki.

 

Weź Ty nie porównuj takiego prostego Pioneera serii 1x30 do recordera nki, bo to w ogóle inne urządzenia. Dwie różne epoki. :lol2:

No chyba, że już 10 lat masz Philipsa PVR albo Pace'a. Z tajnego źródła. Ale te dwa z tego co tu czytuję też często nie są "user friendly".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nbox recorder potrafi wysyłac sygnal jednocześnie po HDMI i Scart (euro)?

Obecnie mam Arive 200 i chcę zamówić N (nbix recorder 250 GB). Na codzień oglądam programy z Arivy na telewizorze po HDMI, zas wieczorami korzystam z transmij telewizji przez moją sieć LAN, gdzie źródłem sygnału jest ta sama Ariva, podłączona z wyjscia Euro do karty TV w komputere nadającym media po sieci. Czy taką samą konfiguruację uzyskam na nbox recorderze?

 

Edycja: ściągnąłem instrukcje i wynika z niej iż albo będę używał Euro albo HDMI. Czyli będę musiał zmieniać sobie wyjścia. Trudno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, jak nagrać coś z Timeshifta?

Postanowiłem coś nagrać, cofnąłem do początku interesującego mnie nagrania.

Wcisnąłem R, a tu niespodzianka: "Nie możesz nagrywać podczas odtwarzania".

Próbowałem wciskać, Pause, Stop ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dany program oglądamy już jakiś czas i mamy jego część w buforze, to po wciśnięciu klawisza R dekoder zapisze nam jako jedno nagranie zawartość bufora TimeShift(od początku filmu lub od momentu włączenia przez z nas programu) oraz resztę programu do końca.

A prościej - nic nie musisz cofać - nagra się odkąd zacząłeś oglądać do końca programu(wg. EPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie do końca zrozumieliśmy.

Jeszcze raz napiszę o co mi chodzi.

 

Oglądamy sobie TVP Info, EPG jest takie:

 

11:30 - 11:50 Serwis Info

11:50 - 11:55 Pogoda

11:55 - 12:00 Serwis Sportowy

12:00 - 12:15 Serwis Info

12:15 - 12:30 Info Jazda

 

Timeshift ma 1 godzinę, jak podczas "Info Jazdy" wcisnę R to nagra tylko "Info Jazdę" + czas który ustawiliśmy przed i po np. 3min.

Rozumiem, że nie ma sposobu aby cały bufor przenieść na dysk, od Serwisu Info do Info Jazdy (w Pace cofałem i wciskałem REC).

Pomijam tutaj planowanie nagrania przed faktem tj. list / R i zaplanowanie aby nagrywał 11:30-12:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...