Skocz do zawartości
  • 0

HOTBIRD+ASTRA+.......


MIETEK1
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Można do monoblocka dołączyć dodatkowy konwerter, pod warunkiem, że wykorzystamy taki przełącznik ręczny. Wtedy już nie będziemy musieli kupować trzech konwerterów, dwóch uchwytów na zez, przełącznika DiSEqC, a kupimy tylko jeden konwerter, jeden uchwyt na zeza i przełącznik ręczny. Ten sposób jest tańszy, ale ma też swoje wady - gdy zechcemy uzyskać sygnał z trzeciego satelity, należałoby podejść do przełącznika i pstryknąć przycisk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ma problem ostatnio przekładałem antenę i musiałem wszystko od nowa ustawiać i tak zrobiłem ustawiłem zeza na astrę 1kr oraz zacząłem wyszukiwać kanały okazało się że na Astrze nie znalazło mi kanałów TVP tylko niemieckie czy ktoś wie dla czego proszę o odpowiedź i z góry dziękuje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@DVBmaniak a jaki masz sygnał z astry 1 :?::?::?: prawdopodobnie masz źle ustawionego zeza i odbiera ci Astre 2 a czasami malutkie skoki sygnału astry 1 przy czaszy 70 cm szczególnie na Podkarpaciu wszystko musi być precyzyjnie ustawione bowiem każdy najmniejszy ruch powoduje zmianę sygnału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam! Dołączam się do tematu- ciągnę programy z 4 satelitów, wczoraj tak ustawiłem, powiedzcie mi dla czego mam 4 satelity a nie 2 czyli tak jak teoretycznie powinno być. A więc mam czachę offset 85, ferguson fx 6600, konwerter Maximum monoblock single V-21 LNB, kupiłem to kiedyś z myślą o HB 13 E i Astrze 19,2 E, ustawiłem wszystko jak należy, działała pięknie z obydwu satelitów. Wczoraj pomyślałem, że może znajdę sobie inne satelity z takiego ustawienia anteny i konwertera jak jest. Wszedłem w menu "ustawienia anteny". Teraz mam tak ustawione:

 

Typ konwertera- universal LNB1

A.bird 8 W, Typ DISEqC- C, port 4

BARD 26 E, Typ DISEqC- C, port 3

Hot Bird 13 E Typ DISEqC- A, port 2

Astra1 19,2 E Typ DISEqC- B, port 1

 

I po przeszukaniu satelitów mam na liście programów programy z CZTERECH satelitów które mogę bezproblemowo oglądać. Każdy satelita ma poziom sygnału 96-97%, natomiast jakość waha się od 81 do 89 %

 

Zdziwiłem się bo na mój rozum powinny działać jedynie Astra+ HB, na które zresztą przystosowany jest rozstaw monoblocka. A może odkryłem jakiś nowy sposób? :D heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponieważ niektóre częstotliwości pokrywają się ze sobą na różnych pozycjach satelitarnych. Kanały, jakie znalazłeś na 26E i 8W są to kanały, które są dostępne na 19.2E i 13E. Tuner je po prostu sklonował i przypisał dla innych satelitów, tak naprawdę sygnał jest albo z Astry, albo z HotBird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, pewnie sam bym nigdy tego nie wymyślił ;) Czyli mam rozumieć, że programy których nie miałem dotychczas (jakieś arabskie i inne niemieckie ofc) na HB i Astrze, a które pojawiły się na "pozostałych" satelitach, znajdę na HB lub Astrze po ponownym przeszukaniu tych obydwu satelitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli długo już nie skanowałeś Astry czy HotBird, to zapewne znajdziesz na tych pozycjach sporo nowych kanałów - kanały, które wynalazło Tobie na 26E i 8W. ;)

 

Jeszcze mała uwaga - sprawdź, czy masz aktualną bazę transponderów pozycji 13E i 19.2E. Może zdarzyć się tak, że kilka brakujących częstotliwości trzeba będzie dopisać :)

:arrow:http://www.flysat.com/hotbird.php (pomijaj transpondery w DVB-S2/8PSK i PAL)

:arrow:http://www.flysat.com/astra19.php (pomijaj transpondery w DVB-S2/8PSK i PAL)

Interesują Ciebie tylko te parametry, gdzie jest napisane MPEG-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rzeczywiście, mój sprzęt nie lubi mpeg4... BTW satelitę skanowałem kilkanaście tygodni temu jak montowałem zestaw... A co do różnych transponderów, już wiem czemu przy niektórych programach nie pokrywają się ze znalezionymi na 13E i 19.2E... jeszcze raz dzięki piękne, to chyba tyle w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam takie pytanko mianowicie mój kumpel założył sobie zeza na astrę pomagałem mu w tym i uzyskaliśmy poziom sygnału wahający się w granicach 35%-45%

jak to na wschodzie i na czaszy od CP posiada on Echostara DSB 717A wyszukaliśmy kanały i stało się to co dokładnie wcześniej u mnie nie znalazło mu żadnego kanału TVP tylko niemieckie typu TELE5, RTL, Eurosport czy Nick Austria, MTV Austria i inne tyle że u mnie wprowadziłem namiary ręcznie i wszystko było OK a u niego nie mem pojęcia po wprowadzeniu namiarów ręcznie nadal nic ktoś wie dla czego może w Echostarze inaczej wprowadza się dane potrzebne do wyszukania kanałów :?::?: z góry dzięki za Odp. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...