Skocz do zawartości

CO wiecie o AB IPBOX 422S ???


VIGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zakupić ten model 422s ale nie wiem czy warto,czy ktoś już go rozpracował? MOJE PYTANIA BRZMIĄ NASTĘPUJĄCO:

1-Czy bardzo dobrze współpracuje z modułem polsatu i z modułem conax a w nim tnk oraz w czytniku karta cyfry +?

bez specjalnego oprogramowania,czy coś trzeba ściągać.

2-Co oznacza że odbiornik ma system operacyjny Linux,co to jest i co to oznacza? bo to ni tylko świta z komputerem.

3-Gdzie znajdę strony na nowe oprogramowania do tego odbiornika?lub wszystko co można do niego wgrać.

Proszę o szczegóły i czy warto i dlaczego?oraz o strony,z góry DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Z modułami pracuje dobrze, nic nie trzeba ściągać, ale fabrycznie w czytniku karta C+ nie działa, bo czytnik obsługuje system FireCrypt. Po zmianie oprogramowania i zainstalowaniu odpowiednich dodatków możliwe jest uruchomienie karty C+ w czytniku, ale na ten temat nie udzielę informacji (i nie zrobi tego nikt na tym forum - regulamin :] ), bo konieczna jest zmiana na nieoficjalne oprogramowanie.

2 - Odbiorniki na Linuksie mają spore możliwości, ale ceną tego jest bardziej skomplikowana obsługa. Jeśli nie będziesz miał możliwości podłączenia tego odbiornika pod sieć i nie udostępnisz mu internetu, to pozbawisz go jakichś 25% możliwości. Jeśli nie jesteś mocny w obsłudze komputerów - stracisz dalsze 25% i zostanie ci sprzęt na poziomie dowolnego Globo/Fergusona. Ogólnie rzecz ujmując - bez stałego dostępu do sieci i komputera oraz zasobu wiedzy i sprytu w poszukiwaniu pomocy po sieci nie ma co brać tego sprzętu, bo nie wyciśniesz jego wszystkich możliwości.

3 - Oficjalne oprogramowanie i narzędzia są tu: http://download.abcom.sk

 

Czy warto - musisz ocenić sam. Ja, gdy ktoś przychodzi do sklepu na żywo - dość szybko jestem w stanie wybadać, czy klient sobie poradzi i można mu polecić ten sprzęt, czy lepiej skierować go na coś mniej skomplikowanego - w końcu po co mam się później z tym klientem uganiać, gdy będzie miał problem za problemem, a wszystko wynikające z jego niewiedzy i nieznajomości złożoności tego sprzętu.

 

Przed zakupem dobrze przemyśl, ale jeśli się znasz - nie pożałujesz wydanych pieniędzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem zainteresowany zakupem IPBOX-a 422s i mam pytanie do osób które go posiadają i użytkują a mianowicie chodzi mi o to czy mając oryginalną kartę C+ można na tym sprzęcie nagrywać jeden program kodowany i w tym samym czasie oglądać inny program kodowany z innej częstotliwości z racji że tuner ma dwie głowice. Czy do tego tunera wystarczy jeden konwenter Twain, czy raczej muszą być to dwa oddzielne single ?. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...