Skocz do zawartości

jakość sygnału w n Box a w innych dekoderach


Engell1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, posiadam własny dekoder HD i od roku oglądam Cyfre plus. Jakość sygnału na Hot Bird jaką mi pokazuje mój odbiornik to 62 % a siła 87%

Kupiłem teraz n Box Recorder i chciałem wczoraj to uruchomić ale okazuje się, ze podłączając ten sam kabel do n boxa mam TYLKO 20 % jakości i 40 % siły sygnału ?!?!

 

Jak to możliwe ? i co ja mam zrobić. Próbowałem przestawic antene ale to jest max jaki łapie :-(

 

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) liczylem ze ustawienie anteny dla cyfra i polsatu wystarcza tak jak mowie po podlaczeniu tych platform sila 70% jakosc ponad 40% natomiast gdy podlaczam ten sam kabelek do n-ki sila 70% ale jakosc 0% (...)
Koniecznie należy skorygować ustawienie anteny. Cyfra i CP nie są tak wymagające i z powodzeniem można stosować 60-tki, nawet niekoniecznie dobrze ustawione. W przypadku n-ki jest inaczej, ta platforma posiada transpondery w standardzie DVB-S2, jest to system bardziej wrażliwy na zakłócenia. W przypadku standardowych anten od "n" liczy się precyzja w ich ustawieniu, także należy ustawić skew konwertera (obroty w uchwycie - w prawo, w lewo).

 

 

 

topic masz tu viewtopic.php?f=8&t=582&start=330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...