Skocz do zawartości

VOD


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24h/24 w prądzie

W C+ brat dowiedział się o nowości :lol2::lol2: mianowicie, ma za słaby sygnał w antenie i dlatego VOD może się nie pobierac.

Pani niestety nie zrozumiała tego, że jakośc =100% (Hirshmann 140cm +IDLP40) i stwierdziła, że jeśli dekoder w nocy sie nie włącza, to jest coś nie tak po stronie anteny... Kolejny raz brak mi słów... Dziwi Mnie tylko jedno, dlaczego C+ zawsze stara się zwalic winę na użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi chodzi o to,że połowa pozycji nie ściąga mi się nigdy. Wiecie co tak dla sprawdzenia po napisaniu poprzedniego postu zadzwoniłem do cyfry+ i technik mi potwierdził; Przyznał,że usługa HBO digital jest wadliwa (!!) i że nigdy się wszystko nie ściąga, że zna doskonale ten problem. Ba przyjął moja reklamacje,że od dwóch lat są z nią problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już przestaną kłamac! Nie z usługą jest problem lecz ze sprzętem! VOD w N, a w C+ niczym się nie różni! Tę samą drogę w obu platformach musi pokonac wysłany film !! Dekodery n odbierają, a C+ ???

Puki nie zastanowią się nad wymianą sprzętu na sprzęt z tego dziesięciolecia :D:D:D to zawsze tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Jak wytłumaczyc problem?

Wysłac paczkę 700MB (odcinek, bo w HD to on nie jest) przez łącze bardzo mocno szerokopasmowe (satelita) :D do dekodera... to nie problem!

Jeśli przez Internet (35MBits) film 700MB z jakiegoś serwera ściąga się kilka minut, to... Jaki to problem z wysyłką przez satelitę?

Zaciemnianie ludziom oczu! i tyle....

Jeśli film był by nadawany, i dekoder pracuje prawidłowo, to... wszystko powinno się zapisac! Brata dekoder dzis w nocy nie włączył się ani razu, a wiem, bo stał koło Mnie a Ja kułem od 23 do 6 rano do egzaminów. Wydaje mi się, że oprogramowanie C+ ma problem ze wzbudzeniem sprzętu ze snu, bo od 3 dni się w nocy nie włącza wcale! Dzisiaj zostawię go włączonego od północka do rana, i zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłem...

Nagrałem kiedyś z nKi film z VOD na DVD recorder. W TV było jeszcze ok, ale... na kompie, jak próbowałem go odtwarzac w 1024x768 było tragicznie, kratka itp!

Film zgrany nagrywarką na płycie zajmował około 700MB! Sygnał pobrany z Cinch w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z cinch...

A na dysku jest troszku inny format, żeby tak powiedzieć - Cyfrowy ;):mrgreen: MPEG2 w SD i H264 w HD , a zapisywany w zależności od oprogramowania w jakis plikach .dvr .TP0 lub jednym z kilkunastu innych formatów, ale zawsze jest to jakaś modyfikacja .ts

Te formaty tyle niestety zajmują - zobacz sobie - nagraj na PVR dokładnie godzinę materiału w SD i zobacz ile % zajmie więcej na dysku ze 100 GB , potem to samo w HD.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Jak wytłumaczyc problem?

Wysłac paczkę 700MB (odcinek, bo w HD to on nie jest) przez łącze bardzo mocno szerokopasmowe (satelita) :D do dekodera... to nie problem!

Jeśli przez Internet (35MBits) film 700MB z jakiegoś serwera ściąga się kilka minut, to... Jaki to problem z wysyłką przez satelitę?

 

Kolega troszeczke przesadzil z ta szerokopasmowoscia. Nie znam dokladnie szerokosci pasm na satelicie Hot Bird, ale troche znam na sateliatch komunikacyjnych. Na szerokosc pasma rzedy 2Mbit treba naprawde niezla kase wywalic. Typowe komercyjne szerokosci pasm (na ktorych siedzi kilka lini telefonicznych, Internet i dane uzytkownika) to 512kbps. A wisi na tym kilkanascie osob pracujacych w takim zdalnym biurze (z reguly sa to statki badawcze czy osrodki posadowione "in the middle of nowhere"), a kompanie te groszem sypac potrafia. Jestem zawodowo zwiazany z taka branza, wiec wiem o czym pisze (np zdjecie obok jest zrobione "na ogrodku" u mnie w pracy).

Jesli ktos wie, w jakiej szerokosci pasma uzywa operator do przeslylania filmow do biblioteki VOD to prosze sie wypowiedziec, bo jest to ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kapuje... serio...

a co ma piernik do wiatraka?

Jeśli wysyła się film do VOD dla kilku tysięcy odbiorców, to...

co?

Kilka tysięcy wysyłek czy jedna?

Moim zdaniem jedna...

Jest sygnał, dekoder się włącza, nagrywa i pa pa... Po robocie!

Przesyłka dostarczona, a później, jedynie dosłac kod odblokowujący jeśli ktoś tam sobie zamówi jakieś nagranie itp.

Mógł by mi ktoś powiedziec, jaki jest czas przesłania np. filmu 60min z satelity do dekodera (transfer KB/s)?

 

Jeśli w tym tygodniu np. proponują 20 pozycji w VOD, powiedzmy razem 60-80GB to jaki czas jest potrzebny, by dany dekoder odebrał to w nocy?

Coś mi się zdaje, że C+ sama nie wie co robi!

Niedopracowane to wszystko i tyle!

 

Kolejne pytanie z innej beczki.... Dlaczego do VOD jesteśmy zmuszani? Czemu nigdzie nie ma funkcji (ICA) by sobie to wyłączyc itp.

Ja np. nie chcę tego miec, nie chce by mi dekoder tam ściągał jakieś filmy itp.

A On mieli, mieli tym dyskiem całymi nocami... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejne pytanie z innej beczki.... Dlaczego do VOD jesteśmy zmuszani? Czemu nigdzie nie ma funkcji (ICA) by sobie to wyłączyc itp.

Ja np. nie chcę tego miec, nie chce by mi dekoder tam ściągał jakieś filmy itp.

A On mieli, mieli tym dyskiem całymi nocami... :-(

 

No to wyłącz go z prądu. Wtedy na pewno nie będzie mielił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakich godzinach jest dosył do cyfra+vod?

 

z tego co widze na swojej ariva200 to caly czas, kiedy bym nie wlaczyl na kanal z dosylem do vod to cos tam leci... tzn wiadomo co leci, bo jest epg i opis lepszy niz na epg kanalow cyfry+

w czasie rzeczywistym tez nie sa raczej wysylane, bo serial trwajacy ok 45 minut wysylany jest przez 32-35 a 90 minutowy film ok 70 minut.. zreszta czasami widac obraz z glosem i wszystko jest troszke szybsze...predkosc dosylu mniej wiecej x1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sie zdarza sytuacja, ze licznik podczas odtwarzania filmu z VOD jest dwa razy wolniejszy niz w rzeczywistosci (np bylo tak na Bliskich spotkaniach... - film w SD).

Moze tu jest wskazowka, ze filmy sa faktycznie nadawane nieco szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem Cyfry+ od poniedziałku 4 stycznia posiadam dekoder Pace PVR HD 500GB.

Przez ten okres czasu od poniedziałku do godz 14 do czwartku 14 godz 6 dekoder pobrał u mnie tylko 8 pozycji VOD w tym 5 seriali (Dexter4 odc. 6 oraz Zagubieni5 odc.5,6,7,8)przy czym przy zagubionych po prawej gdzie pokazują fragmenty filmu jest czarna plama , i napis pod spodem film dostępny do 30 stycznia , Czy tak jest u was, czy też przy tych pozycjach powinien pojawić się fragment filmu. I jeszcze jedno pytanie, Jak długo powinna się ściągać cała usługa VOD , bo konsultant na infolinii powiedział mi że około 2 dni , a tu już minęło 4 i nawet 1/3 nie pobrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa dni to taka bajka dla grzecznych dzieci. Kiedys na jeden film czekalem ze 2-3 tygodnie zanim sie pojawil, caly czas mial komunikat "dostepny wkrotce" a inni w tym czasie go mieli.

Wszystko zalezy od tego czy masz instalacje jedno czy dwuantenowa, czy cos ogladasz lub nagrywasz w nocy.

Priorytet jest nastepujacy: najwazniejsze sa twoje zaplanowane nagrania, potem to co ogladasz i na samym koncu VOD.

 

Takze uzbroj sie w cierpliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...