Skocz do zawartości

Modulator do nbox recordera


piotr-ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć 2-gi telewizor i zastanawiam się jaki modulator należałoby zastosować? Póki co korzystam z wyjścia RGB eurozłączem, a oferowane modulatory (np. http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=34&id=394) podłącza się jednym kablem video. Istnieją jakieś przejściówki/międzymordzia/interfejsy itp. aby z tego eurozłącza wyciągnąć 1 x video i 2 x audio (L i R) lub modulatory wpinane eurozłączem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam i się okazuje, że ta przelotka SCART to nie przelotka, a wyjście na VCR i nie przepuszcza sygnału RGB. Macie jakiś pomysł jak to obejść? Myślę nad wypuszczeniem z kabla euro wychodzącego od nboxa dodatkowych dwóch kabelków z sygnałem video i audio. Mam taką starą przejściówkę scart->cinch która kiedyś służyła mi do podłączenia magnetowidu bez scarta z TV scart. Sprawdziłem ją i z nboxa wypuszcza sygnał video na jednym z kabelków i nawet dobrze to działa tylko czy jak podłączę tak skonstruowany kabel euro (z jedej strony scart wpięty do nboxa, a z drugiej strony wychodzi scart wpięty do TV i 2 kabelki z audio i video wpięte do modulatora) z TV czy nie będzie jakiś zakłóceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem ciebie do końca ale w Nbox masz 2 wyjscia euro

 

Nbox _________ modulator wejście in _______z modulatora__________ na kabel analogowy po telewizorach

___________ wyjściem out z euro z modulatora do tv

----------------- wyjściem chinh z audio do TV

 

 

tak to by wygladało jakbyś zakupił ten modulator co ci poleciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox recorder ma jedno eurozłącze. Kupiłem ten modulator, ale jego przelotka scart nie przepuszcza sygnału RGB tylko zwykły video. Jak planuję (ponoć działa) wyprowadzić z kabla euro którym nbox jest podłączony do TV 3 dodatkowe kabelki cinch - 1 x video i 2 x audio (L i R), które będą wpięte do modulatora i pominąć scartowe podłączenie z modulatorem. Wg instrukcji do modulatora owa przelotka służy do podłączenia magnetowidu któremu RGB nie jest podtrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy z wtyczki scart wpiętej do nboxa (byle nie odwrotnie) pod pin 19 wlutować sygnał, pod pin 17 wlutować masę i tak sprządzonego cincha wpiąć do gniazdka VIDEO IN w modulatorze. Dodatkowo należy podpiąć AUDIO L i AUDIO R do nboxa. W efekcie na TV podłączonym scartem jest sygnał RGB, a na TV podpiętym kablem antenowym jest i wizja i fonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...