Skocz do zawartości
  • 0

Obraz z dekodera na kablu antenowym


IGOSAT Kablowy
 Udostępnij

Pytanie

Witam nie wiem na jaki temat to wstawić więc wstawiam tu. Jeżeli to czytasz moderator to proszę przenieść to pytanie na inny temat.

A więc chciałbym zainstalować w moim domu wielorodzinym instalację taką jak by kablówkę i chcę żeby obraz z jednego dekodera był jako 1 kanał i chciałbym zrobić test z dwoma dekoderami i je podłączyć do jednego kabla antenowego i żeby te dwa dekodery były jako dwa kanały i żeby na tych kanałach był obraz z dekodera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość AmstradSRX

Szczerze mówiąc, nie bardzo wiadomo o co chodzi, zdekoduj proszę swoją polszczyznę... bez urazy oczywiście.

Przeczytwaszy powyższe wnioskuję iż chcesz mieć jedną stację telewizyjną wysyłaną przez dekoder do telewizora na kilku telewizorach, tak?

Np. na dekoderze uruchomiona jest stacja TVP1 i chcesz oglądać ją na kilku innych telewizorach, tak?

Na drugim dekoderze chcesz uruchomić inną stację, np. TVP2 i puścić to tym samym przewodem do telewizorów?

 

Taki myk w świecie cyfrowym nie wyjdzie.

Jedyne rozwiązanie z dawnych lat to tzw. VIDEO-SENDER.

Podłączasz małe urządzenie pod dekoder, uruchamiasz na dekoderze np. TVP1, włączasz VIDEO-SENDER, ustawiasz mu częstotliwość nadawania i w promieniu max. 200m wokół nadajnika możesz odbierać sygnał nadawany czyli w tym przypadku TVP1 na odbiornikach mających analogową głowicę z podłączoną anteną zewnętrzną. To samo można zrobić z drugim dekoderem, podłączyć drugi Video-SENDER i wtedy dwa pracujące niezależnie od siebie dekodery cyfrowe wysyłają dwa niezależne programy (TVP1 i TVP2) do 200 metrów wokół siebie na częstotliwościach analogowej telewizji.

Wtedy, każdy odbiornik telewizyjny mający starego typu głowicę SD + podłączoną antenę powinien ten sygnał bez problemu odebrać na częstotliwościach UHF/VHF.

Dawno w tym temacie nie siedziałem, nie wiem czy są obecne na rynku w Polsce cyfrowe VIDEO-SENDER, pewnie są już a te analogowe sprzed lat w zależności od modelu mogły wysyłać sygnał także po kablu RF z dowolnego nadajnika (np. magnetowid, odtwarzacz dvd, tuner satelitarny a nawet z komputera PC zaopatrzonego w kartę VIDEO z wyjściem RF). Za dzieciaka bawiliśmy się tym w tzw. mini stacje TV osiedlowe :)))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...