Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Marek99 napisał(a):

Skoro 29,99 - 49,99zł jest dużo dla większości w tym forum to jest coś nie tak, przecież każdy, większość z nas dostaje darmowe 800+, ale mało kto chce przepłacać za serwis w którym częściej jest brak lektora przy nowszych produkcjach niż on jest dużo o tym sie mówi odnośnie samego D+.

To forum nie jest żadnym miernikiem.

Statystyki VOD pokazują, że Disney+ jest w czołówce VOD. 

Poza tym na tym forum, np. są osoby, które mają Extra+ z C+ nawet za 65zł. A znam w realu, którzy płacą za taki zestaw 124zł, bo nie są w temacie obyci. Z resztą. Wystarczy zobaczyć na profilu facebookowym C+ jakimi ofertami "chwalą" się abonenci.  

A to, że w naszym kraju jest takie podejście do subskrypcji to mi pisać nie musisz. 

Wystarczy spojrzeć w temacie "N" jak powstają "rodzinki". Żenada. 

 

8 minut temu, Splawik napisał(a):

Dla mnie nie jest problemem zapłacenie tych 20 złotych więcej. Rozumiem, że jest taka oferta i albo ją akceptuję albo nie - wiadomo. Tylko, że dla mnie ten dodatkowy "kątent" jest bez znaczenia. Więc chcąc mieć to co miałem muszę zapłacić 66% więcej. Rozumiem idee kontentów zagregowanych, wiem z czego wynika - spoko, wskazuję tylko, że z punktu widzenia takich użytkowników jak ja migracja prowadzona w ten sposób nie musi być oceniana pozytywnie. Tylko tyle i aż tyle.

Niby rozumiesz, że jest taka oferta, możesz zapłacić 20zł więcej, ale jednocześnie od samego rana biadolisz, że będzie drożej. Wiadomo. 😂

 

9 minut temu, Splawik napisał(a):

Czy jak ktoś pisze w wątku o Apple, że chciałby napisy to też odpowiesz, że skoro umie czytać, to niech czyta napisy? ;) 

Nie. Napisałbym mu żeby poszukał sobie inny serwis streamingowy, w którym nie będzie musiał czytać napisów, a słuchać lektora, a na treści z Apple TV+ czekać, aż ten łaskawie doda lektora (jeżeli kiedykolwiek to się wydarzy, bo może być różnie). 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, k05 napisał(a):

Niby rozumiesz, że jest taka oferta, możesz zapłacić 20zł więcej, ale jednocześnie od samego rana biadolisz, że będzie drożej. Wiadomo. 😂

Biadolę od samego rana? LOL 🤣 Dwa posty napisałem o tym, że dostanę Wojewódzkiego i Gessler i ma to dla mnie ujemną wartość. Za wszystkie usługi płacę sam, bez żadnych rodzin, w najwyższych pakietach, a HBO i tak mam w Superpremium 4k, więc mi to osobiście (finansowo) jest zupełnie obojętne. Nie jest obojętne, którym zależy na kontencie HBO 4k a dostaną szmirę z Discovery. Wyrażam tylko swoją opinię, do tego służy forum.  No chyba, że przyjmiemy na potrzeby każdej dyskusji, że jest jak jest i trudno:) Ja się i tak dostosuję i wybiorę to czego potrzebuję więc mi wszystko jedno :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Splawik napisał(a):

Biadolę od samego rana? LOL 🤣 Dwa posty napisałem o tym, że dostanę Wojewódzkiego i Gessler i ma to dla mnie ujemną wartość. 

Ok. Rozumiem. Chętnie zapłacisz 20zł więcej tylko nie chcesz "ujemnej wartości" w postaci Wojewódzkiego u Gessler. Wiadomo. 😂

 

9 minut temu, Splawik napisał(a):

a HBO i tak mam w Superpremium 4k, więc mi to osobiście (finansowo) jest zupełnie obojętne. 
 

Aha. Czyli jednak obojętnie. 😂

 

9 minut temu, Splawik napisał(a):

Nie jest obojętne, którym zależy na kontencie HBO 4k a dostaną szmirę z Discovery. 

Nie. Nadal mają możliwość kontentuje 4K, a DODATKOWO otrzymają "szmirę z Discovery". 

A poza tym to nie rozumiem po co martwić się "za innych"? 

Ja przyjmuje, że posiadacza TV4K stać też na ten pakiet. TV4K nie jest obowiązkowy w każdym domu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05

 

Nie rozumiesz nadal, albo nie chcesz zrozumieć ;) HBO był dla mnie kontentem premium - z treściami wysokiej jakości (i merytorycznie i jeśli chodzi o jakość dźwięku i obrazu). Teraz staje się HUB-em z treściami, które w ogromnej większości mnie nie interesują. Tak, wiem, że nie muszę ich oglądać. Jasne. I oczywiście też nie wiem do jakiego pakietu zostanę zmigrowany. Jak do premium - ok, jak do standardowego też ok - o ile będę miał opcję upgrade'u do planu 4k, bo w takiej jakości chciałbym te treści oglądać. Jak będę musiał dopłacić - dopłacę bez problemu, nie o to chodzi. Ja wiem, że miłoby Ci było mieć jako adwersarza w dyskusji kogoś kto się rzuca o 5 czy 10 PLN ale ja nie jestem takim typem klienta. 

I nie martwię się za innych, wyrażam swoją opinię, nawet jeśli bezpośrednio mnie nie dotyczy (w sensie ceny) ale dotyczy w sensie idei - czyli robienia z HBO jakiejś wersji Playera. Zobaczę po starcie, może będzie ok i będę zadowolony - czas pokaże. Najważniejsze to ukryć Gesslerową i inne tego typu persony, resztę zniosę ;) 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nigdy nie miałem Playera czy Eurosportu  teraz wsadzają to na siłę😂 I to jest uzasadnienie wzrostu cen. Nie dla mnie. Pomimo że w HBO w tym roku ogladałem max 2-3 pozycje mogę za to zapłacić ale nie za inne pozycje wsadzane na siłę by podnieść cenę😂 Ciekawe czy napiszą na meila co i za ile oferują bo jak pobiorą sobie kasę za pakiet który sobie sami wymyślą to sie wk... i będzie toostatnia przygoda z tym operatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam zamiaru dopłacać za śmieci typu Wojewódzki czy inne wynalazki. To czy mnie stać czy nie nie ma znaczenia. Nie zwykłem marnować pieniędzy nadaremno,  bo też nikt nigdy mi ich za darmo nie dał.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, k05 said:

No i co w związku z tym? Czy właściciel serwisu odbiera Ci treści 4K? Nie. Oferta nadal istnieje. Tak. A to, że trzeba zapłacić 20zł więcej to już raczej problem indywidualny. 

Jak ktoś potrzebuje kontent w 4K, bo ma wypasiony telewizor w tej technologii to zakładam, że stać go też na zakup usługi w wyższej kwocie.  

 

Patrząc na minimalne wynagrodzenie za pracę. Przez dwa lata urosło o niemal 1300zł. Ostatnia propozycja minimalnej na kolejny rok to już ponad 5000zł. O wskaźniku inflacji nawet nie wspomnę + podwyżkach bonusów socjalnych jak zmiana 500+ na 800+. 

 

Wszyscy chcieliby dużo zarabiać i  jednocześnie płacić przez "naście" lat te same stawki za abonament. Bądźmy realistami. 

Trzeba znać podstawy ekonomii, żeby potem nie dziwić się, że są takie ceny. 

I tak przez wiele lat cena za HBO stała w miejscu. 

Niech podwyższą cenę o wskaźnik inflacji zamiast wywracać ofertę do góry nogami tworząc pokraczne pakiety z rozczochraną Gessler i najstarszym nastolatkiem w Polsce, Wojewódzkim. Skok na kasę i tony badziewia, tak to widzę. W Bułgarii też mocno podrożało, ale badziewia mniej, bo tam nie ma odpowiednika Playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawop napisał(a):

Będziesz płacił tyle ile płaciłeś, a treści będzie więcej.

To nie jest żadna podwyżka, to jest nowa oferta z nową pakietyzacją i jak komuś nie pasuje, to nie trzeba subskrybować serwisu

Jakich treści śmieci z Playera? To że nie muszę to wiem, powinno być jasno co i za ile. A na koniec czy się zgadzam czy nie, a nie że ktoś sobie będzie pobierał opłatę i wybierał za co konkretnie.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Splawik napisał(a):

@k05

 

Nie rozumiesz nadal, albo nie chcesz zrozumieć ;) HBO był dla mnie kontentem premium - z treściami wysokiej jakości (i merytorycznie i jeśli chodzi o jakość dźwięku i obrazu). Teraz staje się HUB-em z treściami, które w ogromnej większości mnie nie interesują. 

Nie. To Ty chyba nie rozumiesz. To już nie jest HBO tylko MAX. Nie bez powodu nazwa jest zmieniana. To nowy serwis z nową ofertą i albo się na nią godzisz albo. 

 

Rozumiem, że "śmieci" z Playera Cie nie interesują, ale niektórzy mają ten serwis właśnie po to, by wcześniej oglądać "Hotelik Paradise" albo odcinki "Na Wspólnej" bez reklam. Czy to Wam się podoba czy nie. Wyjdźcie chociaż trochę poza czubek własnego nosa. To jest biznes, a nie koncert życzeń. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 a kto tu o koncercie życzeń pisze? Konkretnie co i za ile a nie sobie coś zmieniają i pobierają. I tak to powinno wyglądać. Płakał nie będę jak stracę to co tu oglądam zapewne max 10 pozycji w roku. Choć obawiam że i tak trochę przesadziłem😂 Mam tyle ofert że będę miał co ogladać ale to ja decyduje za co i ile płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05 Wszystko w tym obszarze jest biznesem. I każdy, kto taki biznes prowadzi ma określoną racjonalność w ramach której działa. Widocznie tak to skalkulowali, że bardziej się opłaca pozyskać klientów "Na Wspólnej" niż tych co oglądają "Ród Smoka", a najlepiej jednych i drugich jeszcze bardziej zmonetyzować, to też jasne. Ja nie mam problemu ze zrozumieniem tego, że ktoś ma inne preferencje niż ja, nie uważam się też za klienta super reprezentatywnego a tym bardziej nie mam poczucia, że to co myślę sam to zdanie większości. Ale miło, żeby to działało też w obie strony. Ja wychodzę poza czubek własnego nosa, spróbuj zrobić to samo.

 

I tak, wiem, że mogę nie subskrybować. Jest jak jest: biorę jak mi pasuję, nie biorę jak mi nie pasuje. Ale opinię chyba mogę mieć, nawet jeśli nie jest zbieżna z miłośnikami kontentu playerowego. Ja swojego zdania nikomu nie narzucam, wyrażam własny pogląd w tej sprawie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Najlepiej wejdź na swoje konto w ustawieniach i sprawdź sam czy faktycznie coś ci pobiorą abyś później nie był w szoku.

Jak skończysz roczną subskrypcję przerzucą Cię pewnie na plan miesięczny, tak jak zresztą robi to np. Disney+.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Splawik napisał(a):

@k05  Ja wychodzę poza czubek własnego nosa, spróbuj zrobić to samo.

A co innego robię? 

Mnie kontent Playera tez nie interesuje. Ale mam świadomość ile ludzi ogląda "Hotel Paradise" i inne bzdety, które według mnie są obciachowe nawet do chwalenia się, że się to ogląda. 

Ale takie mamy społeczeństwo. 

Zmiana na MAX-a jest oczywiście podyktowana chęcią zarobku dodając właśnie taki kontent. Czy to nam się podoba czy nie.

My możemy zdecydować portfelem. 

Dla większości i tak nic się nie zmieni. Po prostu "zyskają" produkcje z Player i Discovery, stracą 4K, które patrząc po ilości kanałów TV w tym kraju i tak większość ma za rzecz niepotrzebną. 

A kto potrzebuje ten kupi za 49,99zł. Proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...