Skocz do zawartości

Mediasat + LCD HD Ready a jakość obrazu


pixel70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem abonentem C+ w wersji "nie HD" z terminalem Mediasat. Od paru dni jestem posiadaczem telewizora SHARP LS-32D44E - LCD 32" HD Ready. Łączę oba kablem euro.

Jakość obrazu jest... hmm... różna. O ile reklamy i filmy dla dzieci na MiniMini są ostre, to np. obraz w TVN24 (zwłaszcza napisy) jest jakiś taki... dziwny. Trochę jakby rozmyty i w sumie z bliska mało wyraźny. Z daleka trochę się to wszystko zlewa i jest nie najgorzej.

Pytanie - da się jakoś poprawić jakość? Ktoś ma podobne doświadczenia?

Czy dekoder HD na kanałach "nie HD" lepiej wyświetla obraz? A obraz HD na telewizorze HD ready jak wygląda? Jest wyraźna różnica?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu raczej nie zależy od typu dekodera użytego do odbioru a zależy od jakości przekazu danego kanału telewizyjnego i jego rozdzielczości i tzw bitrate obrazu.

Na telewizorach LCD i nie jest ważne czy to HD Ready czy Full HD obraz SD większości kanałów polskich platform (jak i innych) będzie bardziej lub mniej smużyć. Zauważyłem, że efekt smuzenia jest mniej widoczny na kanałach własnych platformy. Jesli chodzi o Cyfrę + to do niej należą kanały MiniMini, ZigZap, Ale Kino, Domo, kuchnia tv oraz oczywiście Canal+

Oczywiście, żeby móc oglądać kanały HD potrzebny Ci jest taki dekoder. Oczywiście kanały HD wyglądają fantastycznie i nie zauważysz żadnego smużenia.

 

Jeszcze jedna rada... Żeby zminimalizować widoczną pikselozę (kwadraciki na ekranie na kanałach SD) i efekt smużenia najlepiej jest oglądać telewizję (jesli chodzi o telewizor LCD) w odległości 5 przekątnych telewizora od telewizora.

 

Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...