Skocz do zawartości

Problem po rozdzieleniu Aster - głównie TVN


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem i liczę na waszą pomoc.

 

Rozdzieliłem kablówkę w mieszkaniu na 5 tv (mieszkanie dwa poziomy),

wcześniej były 3 na zwykłym pasywnym rozdzielaczu na 3 tv i nie było większego problemu, problemu,

teraz ten zwykły zmieniłem na aktywny ARS113K HFO i do niego podłączyłem 2tv, trzeci kabel pociągałem piętro wyżej i

żeby nie było strat wsadziłem jeszcze jeden aktywny rozdzielacz opisany powyżej z którego idą kable do 3 tv.

 

Efekt jest taki, że prawie wszystkie kanały chodzą jak żyleta, ale TVN nie chodzi prawie wcale, albo wcale.

Co może być przyczyną, proszę o pomoc.

 

PS. czytałem wątek niżej o gnieździe "myszce", ale nie wiem czy takie samo rozwiązanie będzie działało

u mnie? Bo nie mam dodatkowo internetu, ani telefonu z aster

 

Pozdrawiam,

ICON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia może powodować, iż jest to aktywny odgałęźnik i być może już wcześniej pojawiają się jakieś zakłócenia na kanale TVN i zakłócenia te są jeszcze "wzmacniane". Do podziału sygnału tv kablowej nie powinno się stosować żadnych wzmacniaczy, a jedynie pasywne odgałęźniki o jak najniższym poziomie tłumienia. np. coś takiego [link do Allegro usunięty]

 

Jaka jest częstotliwość nadawania TVN przez operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

 

TVN jest u mnie na 119,25 MHz (Aster Warszawa),

czyli nawet jak mam dość duże odległości to nie ma to znaczenia?

Pytam, bo jedyną możliwością u mnie jest rozdzielenie tak jak napisałem -

najpierw na 3, a potem jeden z tych trzech jeszcze raz na trzy...Największa odległość

między TV a gniazdkiem wynosi jakieś 25m. kabla.

BTW, TV4 które jest na 167,25 MHz działało średnio i dalej działa tak samo średnio jak wcześniej,

ale na nim mi nie zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia Panowie i Panie,

 

kupiłem dwa rozdzielacze....a nawet lepiej, pojechałem do fachowego sklepu

który zaopatruje sieci kablowe i kupiłem odzgałęźnik Startrona - 2 końcówki do tv a trzecia

do rozgałęźnika też Startona do 3 tv....efekt, straszne ziarno.....więc panowie polecili mi kupienie

wzmacniacza ALCAD Al-220 który wsadziłem na dole, a na górze rozgałęziacz....i też TVN na górze nie chodzi.

Na dole natomiast tak....Już nie wiem co mam zrobić....Jakieś pomysły? ;_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...