Skocz do zawartości

dvb t i jej brak


darek17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie kupiłem dziś tuner dvbt X3M hpc2000 PCI ma możliwość odbioru mpeg 2 i mpeg 4 oraz analogowego sygnału wszystko podłączyłem do tego antenę siatkową gdy dają na analog tv wszystko ładnie gra tvp tvp2 info polsat tvn oraz puls ale gdy daję digital tv to brak zasięgu i niewyszukuje żadnego knanłu mieszkam na górnym śląsku w rybniku jakieś 60km od skrzycznego czego jest to powodem ze niemna zasięgu czy trzeba przestawić antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że działa TVN. To oznacza, że masz antenę skierowaną na obiekt Katowice*Kosztowy*. Aby móc odebrać DVB-T, antenę musisz skierować na Wisła*Skrzyczne*. (chyba, że te dwie stacje masz na jednej linii). Musisz zmodyfikować instalację antenową, a jak nie chcesz to poczekaj na 2009/2010 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darek17 - ta 17-ka to chyba Twój wiek? No, powiedzmy, że dla mnie to ważne. Moja rada: Antena musi być kierunkowa i wieloelementowa, tylko na pasmo UHF. Kup najlepszą na jaką Cię stać. Nie stosować żadnego wzmacniacza. Dobrze połączyć antenę - oczywiście dobrym przewodem - bezpośrednio z tunerem (kartą). Jeśli wreszcie wróci słoneczna pogoda, to około godz. 12:30 (plus-minus 15 minut) stań w miejscu, w którym zamierzasz umocować antenę.

Z tego miejsca wybierz jak najbardziej odległy punkt na horyzoncie, nad którym w podanej porze znajdować się będzie słoneczko. To najdokładniej wyznaczony kierunek południowy dla miejsca lokalizacji anteny. Wcześniej przygotuj sobie z większego kawałka tektury odpowiedni szablon, pomocny w ustaleniu kierunku na nadajnik na Skrzycznem. Tu szczegółów już nawet nie podaję, popracuj troszkę główką i wyobraźnią. Antena będzie ustawiona optymalnie na nadajnik, kiedy odchylona będzie o ok. 35 - 40 stopni w stronę Wschodu. Dobrze będzie, jeśli przód anteny będzie lekko (2 - 3 stopnie)"patrzał" w górę, niż miałby nachylać się w dół. Lepiej nie ustawisz, możesz mi wierzyć. Poniżej obrazek, przygotowany specjalnie dla Ciebie. Życzę powodzenia.

 

rybnikug4.jpg

By arekatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darek17 - "nie chcem ale muszem" zwrócić Tobie uwagę na coś, do czego na pewno już miałby prawo doczepić się któryś z Moderatorów. Tą uwagą absolutnie nie mam zamiaru ich wyręczać ale byłoby szkoda, gdyby Twoje posty miały lądować w koszu. Anteny antenami, komputer komputerem, jednak umiejętność poprawnego posługiwania się językiem polskim stawiaj przed tymi sprawami. Nie miej mi za złe tych pouczeń bo to lepsze, niż odpowiednia reakcja osoby do tego funkcyjnie uprawnionej. Zanim - po napisaniu postu - klikniesz na "wyślij" wejdź, choćby po kilka razy na jego podgląd. I teraz konkretnie wracam do Twojego krótkiego postu. Jak piszesz, wydaje Ci się, że antena skierowana jest na jawożno. Ja zaś byłbym skłonny upierać się, że jest skierowana na...Jaworzno. Przyjrzyj się dobrze tej mapce. Pozdrawiam. m.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...