Skocz do zawartości

Jaki tuner do telewizora NTSC?


sat_user
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamieściłem poniższy post w sekcji doboru sprzętu (dla początkujących), ale ponieważ jestem praktycznie zainteresowany Cyfrą +, pomyślałem, że zwiększę szanse uzyskania pomocy umieszczając go także w dziale poświęconym Cyfrze+. Będę wdzięczny za pomoc.

 

 

Posiadam telewizor Sony Bravia 40" HD KDL-V40XBR1. Telewizor został kupiony w USA. Co prawda działa na napięcie 230V, ale ma tylko system NTSC. Chciałbym kupić do niego sprzęt satelitarny - najprawdopodobniej do Cyfry + (jestem w zasadzie skazany na któregoś polskiego dostawcę, ponieważ telwizor nie odbierze żadnego kanału naziemnego w PAL). Z krótkiej lektury forum widzę, że jest bardzo wiele aspektów sprzętu. Ciężko mi przez to wszystko przebrnąć w krótkim czasie a tu presja żony na kupno satelity rośnie... (dodam, że sprawę kupna przeciągam już od ponad 4 miesięcy i chyba cierpliwość żony dobiegła naprawdę końca). Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi, które uwzględnią następujące parametry:

 

1. Tuner musi mieć opcję ustawienia output'u NTSC. Skontaktowałem się z Cyfrą + i polecili dekoder STRONG. Polsat polecił mi tuner Cyfrowego Polsatu HD Samsung H370G. Wolałbym kupić dekoder HD, tak abym w pełni wykorzystał możliwości telewizora. Zależy mi w pierwszej kolejności na jakości i opcjach a dopiero potem na cenie. Rozważam też czy nie kupić tuner z nagrywarką.

 

2. Kolejna sprawa to dobór anteny. Zastanawiam się czy nie kupić anteny z siłownikiem, tak aby można był przestawiać antenę na różne satelity. Z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens, skoro będę głównie korzystał z Cyfry + (na podstawie lektury widzę, że oferta darmowych programów na innych satelitach jest generalnie mała). Tu jednak myślę, że antena ze sterownikiem zostawiałaby mi otwarte opcje, np. jeśli chciałbym w przyszłości zmienic dostawcę TV satelitarnej.

 

3. Ostatnia sprawa, jakby najmniej ważna, dotyczy możliwości odbioru satelity w osobnym pokoju. Przeczytałem na forum o splitterach. Mam całe mieszkanie okablowane, więc mógłbym podłączyć wszystko kablem. Czy przy zastosowaniu splittera drugi telewizor musi być także NTSC, czy też mogłby być w PAL?

 

Będę bardzo wdzięczny za uwagi do każdego z powyższych punktów w szczególności odnośnie rekomendacji dotyczących konkretnego sprzętu. Przeczytałem ostatnio, że wychodzi Ferguson FT 8200 HD (z automatyczną konwersją NTSC - nie wiem jednak dokładnie czy taka konwersja będzie ok w mojej sytuacji) - instrukcji do FT 8200 HD też nie mogłem namierzyć.

 

Dodam, że mam obecnie pozostałości poprzedniej instalacji satelitarnej poprzedniego właściciela, tzn. antenę do Cyfry + (bez siłownika). Próbowałem nawet przywieźć od rodziny analogowy dekoder Cyfry +, aby przetestować wszystko, ale Cyfra + nie odbierała (podłączałem na TV z PALem) - nie wiem, czy jest coś nie tak z anteną czy też problem powstaje ponieważ przenoszę tuner w inne miejsce. Na zakończenie wspomnę, że posiadam dekoder NTSC nabyty w USA (Model: DISH311; Echostar Technologies Corp.). Niestety dekoder ten wydaje się mieć inne napięcie prądu na antenę. Po podłączeniu anteny Cyfry + zaczyna cos pukać w dekoderze i zaczyna się grzać. Na dekoderze jest napisane Satellite In: 13/18V 750mA. Czy jest szansa, aby wykorzystać dekoder NTSC stosując np. jakiś reduktor? Mam instrukcje do dekodera NTSC, ale nie ma tam żadnych szczegółów technicznych.

 

Temat wykorzystania dekodera NTSC oraz istniejącej anteny jest poboczny. Docelowo zależy mi na kupnie solidnego i uniwersalnego zestawu.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

sat_user

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączałeś odbiornik z Cyfry+ pod RGB, kompozyt albo HDMI?

Nasze telewizory mają wbudowany dekoder NTSC 60Hz dla sygnałów po kablu, więc ich telewizory powinny mieć również dekoder PAL 50Hz.

 

Jeśli nic z tym nie zdziałasz, to zostaniesz skazany na filmy BlueRay 24Hz i tyle. Ostatnim wyjściem jest podłączenie komputera i odbiór programów z karty telewizyjnej/odbiornika USB. Innej możliwości nie widzę.

 

W sumie dziwię się, dlaczego producenci sprzętu nie tworzą 300Hz telewizorów ?! Przecież dla LCD to nie powinno stanowić problemu, a telewizor byłby wielostandardowy.

Czyli: 300/25fps=12, 300/30fps=10, 300/50fps=6, 300/60fps=5 itp. wraz z multisystemowym odbiornikiem DVB/ISDB/ATSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z systemami wygląda tak, że TV kupione w Europie posiada oprócz PAL także wbudowany NTSC (oczywiście oprócz tunera TV, który działa tylko w PAL). Telewizory kupione w USA mają tylko NTSC (tuner oraz sygnał ze sprzętu zewnętrznego). Wyjątkiem są przerabiane telewizory "na Europę", które są znacznie droższe i są sprzedawane tylko przez kilka sklepów internetowych w USA. Brak PAL w standardowych telewizorach w USA to celowy ruch producentów, coś w rodzaju regionów DVD. Telewizory w USA są generalnie tańsze niż w Europie, więc gdyby działały także w PALu, rodziłoby to problem dla sprzedawców w Europie.

 

Przeróbka tak zaawansowanego telewizora jak Bravia na PAL także nie wchodzi w grę. Obdzwoniłem wiele serwisów SONY i praktycznie trzeba byłoby wymienić wszystko oprócz matrycy, a i tak jest kilka typów matryc dla tego samego telewizora i mimo wielu prób nie dało się dobrać matrycy i modelu z wersji europejskiej. Serwisy nieautoryzowane potwierdzają, że przerobić na PAL się nie da. W USA jest sprzedawana zaawansowana przystawka konwertująca na PAL - posiada między innymi wyjścia HDMI. Problem jest taki, że kosztuje coś około USD 600. Tańszym rozwiązaniem będzie kupno odpowiedniego dekodera satelitarnego.

 

Odnośnie dekodera, to jak najbardziej są dekodery (np. cytowany STRONG), w których można w menu ustawić sygnał wyjściowy w formacie NTSC. Także problemu generalnie nie będzie - jest pytanie tylko jaki najlepszy dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamieściłem poniższy post w sekcji doboru sprzętu (dla początkujących), ale ponieważ jestem praktycznie zainteresowany Cyfrą +, pomyślałem, że zwiększę szanse uzyskania pomocy umieszczając go także w dziale poświęconym Cyfrze+. Będę wdzięczny za pomoc.

Kwestia organizacyjna... nie dublujemy tematów. W związku z tym, identyczny wątek z "Dobór sprzętu" znalazł się w koszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie

Powiem szczerze ze mam identyczny problem. Posiadam telewizor XBR4 40cali (NTSC) z usa. Caly system kina domowego jest podlaczony do konwertera mocy o sile 4500W wiec jesli chodzi o energie wszytsko dziala. Do tego napiecie przechodzi przez tzw. clean power konwerter, ktory odlacza system w przypadku spiecia czy czegos podobnego.

 

Wiec TV, wzmacniacz, PS3 mam na 110V.

 

Probowalem zalozyc sobie telewizje kablową HD w aster. Monter podlaczyl dekoder ktory rowniez podlaczony byl pod nizsza moc 110V a sygnal TV mial isc poprzez zakupiony w USA scaler/switcher ATLONA AT-PRO2 HDMI.

 

Niby wszystko dzialalo podlaczone razem poprzez kabel HDMI:

 

tzn: (schemat)

 

Dekoder HD Aster - HDMI - Konwerter ATLONA - HDMI - TV

 

lub

 

Dekoder HD Aster - HDMI - Konwerter ATLONA - HDMI - wzmacniacz Denon - HDMI - TV

 

W obu przypadkach kiedy podłączony zostawał kabel z sygn. telewizyjnym (biały standardowy analogowy COAX) nastepowalo dosc duze spiecie.

 

Ani monter ani ja nie mielismy pojecia dlaczego, z tego powodu zwracam sie do Was na forum. Zaprzestalem probowac zeby nie spalic sobie systemu. Podejrzewam przyczyne ze napiecie w kablu aster moglo byc inne...ale czy to mozliwe...tzn: zasilany jes z sieci aster. System byl na 110V.

 

Nie mam pojecia?? Proszę o pomoc, bo jak na razie filmy i gry leca przez PS3 z czym nie mam problemu, ale zakupiony za 600 dol scaler lezy w szufladzie.

 

Z gory dziekuje za pomoc i wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sat_user, jesteś zainteresowany tunerem SD, czy HD?

 

Absolutnie odradzam tunery STRONG z oferty Cyfry. W ogóle pomiń możliwość ich kupna lub dzierżawy, nawet gdyby oferowali Ci je za darmo.

 

Jeżeli lubisz oglądać sport, lub generalnie interesujesz się TV-SAT, to kup sobie antenę z obrotnicą, najlepiej USALS.

 

Jeżeli zależy Ci tylko na odbiorze kanałów polskich platform cyfrowych, to nie inwestuj w obrotnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lista przepięciowa stabilizująca dopływ energii i odłączająca system wraz z HD TV w razie spiecia (informuje alarmem).

Witam wszystkich...

czekam i czekam na odpowiedź a tu odpowiedzi brak.

U mnie sytuacja wygląda cały czas tak samo, dajcie znać jeżeli wiecie jak obejść ten problem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

RobWaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Gniazdka są uziemione, jeśli chodzi o dane scalera to najwyższy model firmy ATLONA HDMI PRO2

 

www.atlona.com

 

Czy masz pojęcie jak podłączyć TV do tego?? Czy słyszałeś coś o dekoderze telewizji N. Chodzi tu żeby sygnał był konwertowany przez dekoder (gdzie nastepuje degradacja rozdzielczosci obrazu) i podlaczenie go po HDMI z telewizorem. W tym przypadku scaler polepszył by obraz do 1080p.

 

Przynajmniej tak miałem z kablowka w USA. A jesli nie to wracam za ocean ogladac TV ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...