Skocz do zawartości
  • 0

Problem z wyszukiwaniem kanałów


temacik1
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Problem dotyczy TV SHARP – usiłuję wyszukać kanały tv naziemnej i niestety nie potrafię tego zrobić.

Spróbuję opisać jakie kroki wykonuje i jakie są dostępne, może ktoś będzie wiedział co robię źle.

Po włączeniu telewizora wybieram source na satelitę, oprócz np. usb czy hdmi są jeszcze dostępne ATV oraz DTV. Następie poprzez menu wchodzę w wyszukiwanie kanałów – w ustawieniach wyszukiwania mam do wyboru staelitę, moduł skanowania, typ kanału oraz ty serwisu.

SATELITA: HOTBIRD, ASTRA, NILESAT, EUTELSAT, BADR, EXPRESS, THOR I wiele innych – jest ich 61

Moduł: Standard, Sieć

Typ Kanału: kodowany, darmowy

Typ serwisu: DTV, Radio, wszystkie

 

Powyżej wszystkie dostępne opcje do wyboru.

Ja zostawiłem domyślny wybór czyli satelitę hotbird, moduł standard, typ darmowe, typ wszystkie.

Uruchamiam skanowanie i po uzyskaniu 100% postępu nadal jest 0 kanałów.

 

Nie mam zupełnie pojęcia o temacie tv dlatego zacząłem zmieniać ustawienia i następnie wybrałem source DTV. W ustawienia wybieram rodzaj odbioru – ATV+DTV oraz typ – DVBT.

Rodzaj – ATV, DTV, ATV+DTV

Typ - DVBT, DVBC

 

Powyżej wszystkie dostępne opcje do wyboru.

Po zakończeniu skanowania nadal mam 0 kanałów

 

Następnie zmieniłem source na ATV i uruchomiłem skanowanie – tutaj nie było dostępnych opcji wyszukiwania – po zakończeniu skanowania nadal 0 kanałów.

 

Z dodatkowych informacji mogę powiedzieć, że w mieszkaniu posiadam dwa gniazda do anteny – jedno opisane SAT a drugie RTV – przepinałem antenę ale to nic nie pomaga.  Rozkręciłem także gniazda żeby zobaczyć czy antena nie wypadła ale wszystko wygląda ok.

Proszę o pomoc w temacie – czy jestem w stanie sam bez technika cokolwiek zrobić?? Czy temat dotyczy np. jakiegoś braku podpięcia mojej anteny w jakiejś puszce z kablami albo czymś podobnym i sam tego nie zrobię??

Niestety temat nie dotyczy mojego mieszkania i nie wiem nic na temat tego czy wcześniej tv działała lub czy kable są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Wodnik Szuwarek

Naziemnej szukasz na DTV, a nie na Hotbird, a ATV to telewizja analogowa, której już nie ma.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok rozumiem, dzięki wielkie.

Przejrzałem różne konfiguracje wyszukiwania na DTV natomiast nie znalazło żadnych kanałów. Przy opcji ręcznego szukania pojawił się komunikat brak sygnału - czy to może być przyczyna problemu?? Jestem w stanie sam sprawdzić czy antena poprowadzona do gniazda jest poprawnie wpięta w jakiejś rozdzielnie lub tam gdzie powinna być ??- zakładam że gdyby była wpięta miałbym sygnał. Dodam że jest to nowe budownictwo i prawdopodobnie nikt wcześniej nie próbował podłączać tu żadnej tv. Nad drzwiami mam skrzynkę gdzie jest poprowadzony kabel od anteny i wygląda to następująco - mam dwa kable do ethernetu i dwa kable antenowe połączone w pętli tzn dwa końce są do siebie skręcone taką końcówką jaką się wkręca z tyłu do telewizora oraz jeden pojedynczy antenowy zakończony złączką którą wkręca się do tv. Jeśli jestem w stanie sam coś z tym zrobić prosze o wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...