Skocz do zawartości

Antena siatkowe w praktyce w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie zapoznam się z praktycznymi doświadczeniami uzytjkowników anten siatkowych dla pasma Ku, głównie tych zainstalowanych w Polsce- tych ze Sky Digital i tych produkowanych przez firmę Corab.

 

Śnieg , deszcz, prawidłowy odbiór przez cały rok?

 

Sam od kilku lat korzystam z anteny Raven siatka dla Sky Digital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przetestowałem u siebie 3 sztuki -dwa typy anten siatkowych ,różniacych się kształtem i wielkością.

W praktyce przy silnych wiatrach są nie do zastapienia przez anteny pełne.Na dniach będę testował typową antenę aktualnie wykorzystywaną przy montażu sky. Posiada dodatkowo wskaźnik poziomu taki jak w poziomicach.

 

Te z którymi miałem do czynienia były wyłącznie stalowe .

Ostatnie wiatry do 160 km/h w moim przypadku spowodowały poluzowanie mocowania gdyż miałem nieorginalny uchwyt. Nie muszę pisać co stało się z "pełną 80 "

Przy zakupie używanych razem z LNB nagminnie występują konwertery wyłącznie do propagacji horizontal.

Wg.mojej oceny porównywalnej wielkości antena "nie siatkowa" mocniejszy sygnał.

 

Muszę dodać ,że korzystam z tych anten ok.15 stopni długości geograficznej na zachód od Polski ,więc właściwie nie powinienem odpisywać w tym temacie.

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w południowo-wsch. Polsce. Anteny takiej nie posiadam ale mój sąsiad chciał zaszpanować i sobie takową sprawił. Na wiatry to ona faktycznie jest idealna ale gorzej jest gdy gromadzi się na niej śnieg. Najpierw topniej a później zamarza i tworzy się taka skorupa lodowa, którą tak szybko nie odpadnie. Pomaga ciepła woda oraz farelka :lol: . Nie raz widziałem jak sąsiad to robił i chyba zrozumiał swój błąd bo jakiś czas temu kupił normalną antenę. Moim zdaniem ta antena nie nadaje sie na południu Polski i chyba ogólnie w naszym klimacie (chodzi głownie o zimę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...