Skocz do zawartości

DVB-T2 - brak sygnału


myk6414
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odbiorem multiplexu testowego TVP.  Wszystkie inne działają (nawet TVN w DVB-T2). Do rzeczy: 

miejsce - okolice Legionowa

sprzęt - antena TT-345, kabel idzie do sumatora gdzie wraz z sygnałem SAT (Astra i HB) idzie do gniazdka w którym sygnał je rozdzielany na SAT i ANT. 

TV - Philips 49PUS6501

Wykluczam kabel - na SAT (Astra i HB) mam jakość 99%, sygnał 100%

Na MUXach komercyjnych oba parametry > 70%

Na MUX TVN HEVC - siła 8%, jakość 18% (BER:0e-6) - słaby, ale stabilny. nic nie krzaczy.

 

Na MUX TVP - siła 0%, jakość 0% - brak sygnału. 

 

Cokolwiek na tym MUXie, udało mi się tylko jeden jedyny raz złapać - jakość była 30%, siła 99%. Gdy chcę wyszukiwać na nim kanaly ręcznie, poprostu TV szuka i szuka i szuka i tak szuka aż mu ręcznie nie przerwę...

 

Ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, myk6414 napisał:

Mam problem z odbiorem multiplexu testowego TVP.  Wszystkie inne działają (nawet TVN w DVB-T2). Do rzeczy: 

miejsce - okolice Legionowa

sprzęt - antena TT-345, kabel idzie do sumatora gdzie wraz z sygnałem SAT (Astra i HB) idzie do gniazdka w którym sygnał je rozdzielany na SAT i ANT. 

TV - Philips 49PUS6501

Wykluczam kabel - na SAT (Astra i HB) mam jakość 99%, sygnał 100%

Na MUXach komercyjnych oba parametry > 70%

Na MUX TVN HEVC - siła 8%, jakość 18% (BER:0e-6) - słaby, ale stabilny. nic nie krzaczy.

 

Na MUX TVP - siła 0%, jakość 0% - brak sygnału. 

 

Cokolwiek na tym MUXie, udało mi się tylko jeden jedyny raz złapać - jakość była 30%, siła 99%. Gdy chcę wyszukiwać na nim kanaly ręcznie, poprostu TV szuka i szuka i szuka i tak szuka aż mu ręcznie nie przerwę...

 

Ma ktoś pomysł co to może być?

Zrób próbę z podłączeniem anteny bezpośrednio i w pisz parametry ręcznie z nadajników w stronę warszawy lub Raszyna jest wyższy o 100 metrów antenę na południe kanał 31 (554 MHz) powinieneś mieć 100% sygnału --pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na to wczoraj wpadłem. I rzeczywiście- bezpośrednio jak spiąłem antenę dvb-t mam 50/100. Wszystko hula. Teraz pytanie, jak wzmocnić sygnał naziemny, żeby sumator nie stłumił

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Temat rozwiązany. Dołożony wzmacniacz przed sumatorem. Sila 94, jakość 100...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...