Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili dostępne są tylko kanały niekodowane. Konsultant na czacie najpierw poinformował mnie, że to konserwacja kanałów TVP, dopiero kiedy go poinformowałem, że problem dotyczy także innych problemów stwierdził: "na chwilę obecną weryfikujemy problem z tymi programami, niestety jeszcze nie jestem w stanie udzielić szerszej informacji".

Nie wiem czy to przypadkiem nie szwankuje mój dekoder. Czy ktoś ma podobne objawy? Inea-Poznań

 

Sprawa bezprzedmiotowa, wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczą to tym, że inne sieci też umoczyły z dekoderami, po prostu nie przewidzieli, że ludzie kupią taką ilość telewizorów HD w promocjach. To nie przeprowadza się jakiegoś badania rynku przed wprowadzeniem takiej inwestycji? Znów zalatuje amatorszczyzną i prowizorką... :]

 

prędzej jest to kłopot z firmą adb. co było z 'n'. w grudniu dawali karki na bezpłatną wymianę zwykłego n-boxa na recordera i też sie tłumaczyli że z chin płyną dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jakas taka cisza nastala u naszego MONOPOLA o nazwie INEA

 

zadnych skarg

zadnych zachwytow (tych zapewne bedzie mniej z dnia na dzien)

 

CZYZBY stan rozwojowy oferty programowej i uslug

MOZNA zaczac OKRESLAC jako wczesnozaawansowany STOP ... :censored::censored::censored:

 

 

ZEGNAJ INEA witaj PLATFORMO CYFROWA !!!!!!

 

tym bardziej ze w umowie nie ma juz powiazania ze jesli masz INTERNET to musisz miec kablowke !!! :):):)

dwie rozne uslugi ktore nie sa zalezne od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to żadnych skarg?

nie czytałeś ostatnich stron?

a że wspaniała INEA ma abonentów głęboko w poważaniu to już inna sprawa,

aż się dziwię że znalazła aż 4 tysiące naiwnych na "HD by INEA"!!!

nie mam zamiaru płacić im 5 PLN za wspaniały kanał "TVN prawie HD" czy nie mówiąc już o "TVP non-stop powtórki HD" za 8 PLN [dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej ze Śremu za 0 PLN].

dorzucając jeszcze problemy o jakich piszą tu forumowicze z dźwiękiem i obrazem [w HD a nawet w SD], to INEA powinna dopłacać abonentom by wogóle wzieli HD a nie żadać tak wygórowanych cen za każdy kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt przeginają z cenami kanałów HD, czas wywalić kanały made in russia i arabaia zejść z części kanałów niemieckich a dorzucić paczkę BBC.

Co do kanałów HD to w sumie nie dziwi mnie cena ich, w cenie ich jest wliczone użyczenie dekodera, polsat albo wykup za 299 (dekoder i talerz) lub 98 aktywacja, 'n' za zwykly chce 60 zeta aktywacji, nie mogę rozgryść cyfry+ bo bardzo mało mają na stronce, a wracając do lokalnych kablówek to East%west za wymianę dekodera sd na hd chca 150 zeta ale w cenie cyfrowego podstawowego maja tvnhd i tvphd

za polsatsporthd i eurosport doliczasz 12 zeta, teraz tesat pshd i eurosport sa za 12,10 biora aktywacje tunera hd 99 zeta (w promocji) natomiast pakiet cyfrowy to 46,90 + 6 za cyfrowy. Zupełnie inaczej wyglada inotel bo tam w ofercie jest 1 kanał obco języczny RTL i za powiedzmy full to masz 64 zeta + 8 miesięcznie za dekoder i router + w tej sieci jest taki ze możesz mieć na tym samym abonamencie więcej dekoderów doliczasz tylko użyczenie no i warunek że sieć LAN ich się wyrobi (wąskie gardło to router który dają).

 

Każda sieć ma swoje wady i zalety, jak mnie wkurzy inea to mam jeszcze inotela ewentualnie zastaną sieci satelitarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Właśnie zostałem posiadaczem lcd sharp 32 RD8R,a od dawna jestem posiadaczem inea pakiet cyfrowy. Dokonując zakupu nowego tv miałem nadzieje na wspaniały odbiór tv cyfrowej, nie ukrywam że jestem zawiedziony!!!obrazem, najbardziej nie odpowiada mi rozmycie twarzy, o trawie na boisku nie wspomnę. (wszelakie ustawienia tv już przetestowałem)

Moje pytanie do użytkowników:

1. czy to normalne zjawisko jesli sie posiada dekoder cyfrowy ?

2. czy jest jakiś sposób na poprawę jakości z dekodera cyfrowego?

3. czy zamiana na dekoder hd poprawia odbiór?

4. czy jest jakaś różnica w jakości odbioru innych kanałów nie hd w dekoderach: cyfrowym i cyfrowym hd?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tylko, że ich przekaz cyfrowy to totalna beznadzieja jak porównałem to z platformą N to jest niebo a ziemia różnia jest jak analog, (czyli Inea cyfrowa) i przekaz prawdziwy cyfrowy, (czyli platforma N). Na tym dekoderze nic więcej nie osiągniesz Inea po prostu ma sygnał cyfrowy do :censored: A dekoder HD może i troszkę poprawi, ale poczytaj sobie, jaki on jest cienki i ile jest z nim problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest dziwne, bo sygnał kanałów inea bierze od sieci satelitarnych, a może brać przecież od Emitela, no ale tu chodzi o kase

latwiej postawić 125 tunerów satelitarnych ;) w pomieszczeniu i podłączyć je przez euro złącze ;)

 

Witam wszystkich

Właśnie zostałem posiadaczem lcd sharp 32 RD8R,a od dawna jestem posiadaczem inea pakiet cyfrowy. Dokonując zakupu nowego tv miałem nadzieje na wspaniały odbiór tv cyfrowej, nie ukrywam że jestem zawiedziony!!!obrazem, najbardziej nie odpowiada mi rozmycie twarzy, o trawie na boisku nie wspomnę. (wszelakie ustawienia tv już przetestowałem)

Moje pytanie do użytkowników:

1. czy to normalne zjawisko jesli sie posiada dekoder cyfrowy ?

2. czy jest jakiś sposób na poprawę jakości z dekodera cyfrowego?

3. czy zamiana na dekoder hd poprawia odbiór?

4. czy jest jakaś różnica w jakości odbioru innych kanałów nie hd w dekoderach: cyfrowym i cyfrowym hd?

Pozdrawiam

 

może to wina telewizorka, jakość tunerów oraz filtrów poprawiających obraz w telewizorach lcd jest naprawdę różna, ale też sygnał inei nie jest taki sam w różnych częściach wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak mam lcd sony i samsunga jakosc kanalow sd jest dla mnie osobiscie zadawalajaca obraz wyrazny,dosc ostry,nie ma smuzenia ,to samo po hd jest super nie moge nic zlego powiedziec.to co mnie denerwuje to cena za oferte hd ,sa niepowazni ale co zrobic maja monopol wiec robia co chca.powiem jeszcze tak nie mialem nigdy dostepu to polsatu cyfrowego ,nki,czy cyfry,wiec nie wiem jaki mialbym obraz z tych platform ,ale to co daje inea mi osobiscie wystarcza oczywiscie po za cena............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w posiadaniu LG 32LG5700 ...

z TV jestem zadowolony ... dobre wyposazenie ...

 

faktycznie JAKOS KANALOW cyfrowych SD jest krytyczna ... podlaczajac cyfre pod ten TV ta sama stacja jest jak NIEBO do ZIEMI !!!!

jakos HD w inei jest ---hmmm OKEY -

HD w cyfrze porownywalne , no moze o 2-3 punkty lepsza jak na moje OKO

 

ale przylaczam sie co do problemow w INEI z zanikaniem dzwieku na kanalach SD i zatryzmywaniu stacji ... troche to denerwuje , nie zdarza sie notorycznie ALE taki problem jest

 

PODSUMA --- nie pomysla o jakosci kanalow SD ... o reszcie nie wspominam bo to juz AZ glowa boli ile moznaby pisac o TYM MONOPOLISCIE !!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak mam lcd sony i samsunga jakosc kanalow sd jest dla mnie osobiscie zadawalajaca obraz wyrazny,dosc ostry,nie ma smuzenia

Tak jest owszem, ale na niekórych kanałach tylko. Nie powiesz mi, że z bliska nie widzisz, że twarze tracą szczegóły skóry gdy są w ruchu, nawet w studio, że są pixle na krawędziach widocznie szczególnie na małych obiektach, np. sylwetki piłkarzy na wiekszości transmijsji meczów, z wyjątkiem niektórych Polasat Sport 16:9. Efekty powiększają się, gdy obraz jest zoomowany, a tak się oglada większośc programów 4:3LB (czyli z czarnymi pasami). Mecze piłkarskie na TVP czy Eurosport nie wyglądają dobrze.

Najlepszy obraz jest na 16:9 Polsat News :-). Dobrze wyglądają też sprty zimowe.

Oczywiscie na jednych tv widać to bardziej na innych mniej. Tym niemniej jest to widoczne na każdym TV (nie CRT), także na plazmach.

Co zrobić? Oglądać SD z pewnej odległości. To co widać z metra, nie wiadać z 2-3 m.

A że to wina sygnału kablówki a nie tv widać, gdy podłaczy się DVD (w końcu też SD i też MPEG2). Obraz jest bez porównania lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadza sie sa kanaly sd ktorych jakosc to katastrofa np.tvp2 czy tvp info,ale sa tez pozytywy,np,polsat news,czy tvp1.moim skromnym zdanie to nie wina inea tylko nadawcow ktorzy maja sprzet jaki maja,zobaczcie stacje niemieckie....obraz krysztal,o niebo lepszy niz pozostale stacje w tym polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego jest różnica między i to duża między np. tvp2 z INEI a tvp2 z naziemnej tv cyfrowej? podobnie to widać na tvp info, polsacie, tvn i tv4?

widocznie parametr "jakość" z jakim przesyła sygnał INEA jest za mały, prawdopodobnie z tego tytułu są zaniki dźwięku i obrazu.

nie wiem jaka jest różnica między tvp sport i tvp hd bo te mam tylko z naziemnej tv a obraz jest miodzio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny jest dekoder cyfrowy mpeg4 dla multipleksu TVP i mpeg2 dla multipleksu POT [ja mam w Sharpie wbudowane obydwa] + zwykła antena pokojowa lub balkonowa [wystarczy tak jak do odbioru zwykłej TV naziemnej]

docelowo prawdopodobnie [rozmowy ponoć jeszcze trwają] będzie potrzebny dekoder mpeg4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym jeszcze tych użytkowników co mieli do czynienia najpierw z dekoderem cyfrowym a potem zamienili go na dekoder HD

W skali 1-5 jaka jest poprawa jakości obrazu na lcd?

I czy odbierając nowy dekoder hd podpisuje się nową umowę na kolejne np 12 miesiecy , czy tylko aneks który trwa do zakończenia wcześniejszej umowy?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym jeszcze tych użytkowników co mieli do czynienia najpierw z dekoderem cyfrowym a potem zamienili go na dekoder HD

W skali 1-5 jaka jest poprawa jakości obrazu na lcd?

[...]

Po hdmi w rozdziałce 1080i oceniam na słabiutkie 3, natomiast po euro w rozdzielczości 576i na dobrą czwórkę.

 

Mam tutaj na myśli kanały SD.

HD oczywiście tylko w 1080i i tutaj za obraz 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 28 lutego br. stacja CANAL+ Sport 2 wydłuża czas emisji zarówno w weekend jak i tygodniu. Ciekawe czy nasz "kochany" operator włączy wreszcie ten kanał do swojej oferty? Zgłaszałem ten fakt już chyba z kilkadziesiąt razy, przy obecnej cenie za pakiet CANAL+ HD (45 zł) chyba powinno się to odbyć bez łaski !!!!!!! Inne sieci juz dawnio włączyły drugia kanał sportowy do swojej oferty. Pamiętam, INEA zawsze argumentowała fakt braku C+ Sport 2 tym, iż jest to program weekendowy i to paru godzinny dlatego nie ma go w ofercie. Jaki tym razem będzie argument??? Może trezba ich zarzucić emailami i czatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ja pamiętam nawet datę 30 października 2007 r. Jeden dzień po czym wyłaczyli, Przed chwilą dzwoniłem do BOA 061 222 22 22, i co powiedział konsultant ..... nic mi na ten temat nie wiadomo, ale chętnie przekażę Pana prośbę do szefostwa mojej firmy ..... Wciąż ta sama melodia, już widzę, jak przekazał :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...