Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem sie dzisiaj że będzie tylko około 10 wariantów w cyfrowym domu.

Ponoć z pakietem wygodnym tv mają być np. VIP 8Mb (64,90), Prestige 10Mb (79,90) i taryfy telefoniczne z cenami jakie inea podała na swojej stronie.

 

A tak z ciekawosci na tym forum nie mozna wklejac informacji opublikowanych na stronie INEA?

Moderator usunął moją wiadomość o nowych taryfach telefonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga tez zrobic promocje na okreslony czas np dla NOWYCH klientow cena netu przez kilka miesiecy tansza

dla stalych opcja szybki net za cene najwolniejszego

 

albo zestawy INT i TV ale uzaleznione od tego JAKI wezmiesz pakiet TV albo odwrotnie ....

 

ale to tylko spekulacje ktorych nie potwierdzil CZAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci na tym forum nie mozna wklejac informacji opublikowanych na stronie INEA?

Moderator usunął moją wiadomość o nowych taryfach telefonicznych.

Fragmenty z podaniem źródła z pewnością można wklejać, ale Ty przekopiowałeś cały artykuł, a i źródełka chyba nie było. Wystarczyło wkleić link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się podniecać. Ostatnimi laty cyfrowy dom był coraz gorszy. Bo początkowo jedna z 3 usług była za 1zł. Potem telefon zaczął drożeć. Ja mam np. taryfę złotą za 1zł - teraz najtaniej jest za kilkanaście zł. Wydłuzono też czas z 12 do 18 miesiecy. A przecież mamy tam normalne ceny tv i internetu i tylko tel stacjonary nieco (ale coraz mniej) taniej.

Ja raczej obawiam się, aby nowe oferty Cyfrowego domu nie były znów gorsze od poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo racji w tym, co piszesz, Inea nie rozpieszczała nas zbytnio do tej pory i... pewnie nadal nie będzie :) ale czują z pewnością oddech konkurencji na karku. Może przyszedł już czas, żeby zrobić ten kroczek przed konkurencję...

 

A tutaj laury dla Inei za Cyfrowy Dom :lol2:http://www.epoznan.pl/index.php?section ... s&id=19575

Towarzystwo wzajemnej adoracji, jak widać ma się dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym się podniecać. INEA, czy dawniej ICP nie oferował nigdy nic co by wykraczało poza ofertę konkurencji. Nie pamiętam, aby była sytuacja, że to kablówka kształtowała rynek internetu w Poznaniu. INEA od zawsze doiła swoich klientów i robiła jakieś zmiany, gdy wymusiła na nich to konkurencja.

To konkurencja w postaci TPSA, Netii musiała zrobić pierwszy krok aby INEA łaskawie też dokonała zmian.

 

Choć nie należy zapominać, że INEA cały czas pozwala na podłączenie do netu TYLKO JEDNEGO komputera (terminala) za każdy następny trzeba płacić 5zł/mc, przynajmniej zgodnie z regulaminem, bo w praktyce można podłączyć router i net będzie śmigał na kilku urządzeniach.

Ale to oczywiście nie jest problem aby INEA dostała nagrodę za super cyfrową ofertę, która ma od wielu lat durnowaty zapis w regulaminie.

Dla mnie INEA to firma krzak skoro od wielu lat nie potrafią zmienić regulaminu lub zlikwisować z cennika durnowatego zapisu o 5zł za każdy dodatkowy terminal. Już dawno temu były głosy, że 5zł to można płacić ale za każdy dodatkowy IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pdf z nowym cennikiem Cyfrowy Dom od PH:

1 Oszczędny + Minimal (512 Kb) + Złota 60 Minut -> 19,90 + 34,90 + 15,10 = 69,90

2 Oszczędny + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 19,90 + 54,90 + 15,10 = 89,90

3 Wygodny + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 49,90 + 54,90 + 15,10 = 119,90

4 Wygodny + Vip (8 Mb) + Złota 60 Minut -> 49,90 + 64,90 + 15,10 = 129,90

5 Wygodny + Progress (10 Mb) + Złota 300 Minut -> 49,90 + 79,90 + 20,10 = 149,90

6 Ekskluzywny PVR + Progress (10 Mb) + Diamentowa 10000 Minut -> 169,90 + 79,90 + 50,10 = 299,90

7 Wygodny HD + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 54,90 + 54,90 + 15,10 = 124,90

8 Wygodny HD + Vip (8 Mb) + Złota 60 Minut -> 54,90 + 64,90 + 15,10 = 134,90

9 Wygodny HD + Progress (10 Mb) + Złota 300 Minut -> 54,90 + 79,90 + 20,10 = 154,90

10 Wygodny PVR + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 69,90 + 54,90 + 15,10 = 139,90

11 Wygodny PVR + Vip (8 Mb) + Złota 60 Minut -> 69,90 + 64,90 + 15,10 = 149,90

12 Wygodny PVR + Progress (10 Mb) + Złota 300 Minut -> 69,90 + 79,90 + 20,10 = 169,90

 

Będzie też multiroom za 19,99zł (tendencja w dobrym kierunku).

 

Wg mnie jednak najlepsza oferta to opcja 6 - w Ekskluzywnym jest wszystko - SD i HD (także Premium i Filmox)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pozycja 11 jest ciekawa, czy opcja multiroom-u za 19,99 tylko dla użytkowników cyfrowego domu, czy dla wszystkich? Generalnie szkoda, że nie ma opcji "trójpaka" z telefonem za 1 zł, chyba, że ten cennik, który pokazuje visibility jest niepełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pdf z nowym cennikiem Cyfrowy Dom od PH:

1 Oszczędny + Minimal (512 Kb) + Złota 60 Minut -> 19,90 + 34,90 + 15,10 = 69,90

2 Oszczędny + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 19,90 + 54,90 + 15,10 = 89,90

3 Wygodny + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 49,90 + 54,90 + 15,10 = 119,90

4 Wygodny + Vip (8 Mb) + Złota 60 Minut -> 49,90 + 64,90 + 15,10 = 129,90

5 Wygodny + Progress (10 Mb) + Złota 300 Minut -> 49,90 + 79,90 + 20,10 = 149,90

6 Ekskluzywny PVR + Progress (10 Mb) + Diamentowa 10000 Minut -> 169,90 + 79,90 + 50,10 = 299,90

7 Wygodny HD + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 54,90 + 54,90 + 15,10 = 124,90

8 Wygodny HD + Vip (8 Mb) + Złota 60 Minut -> 54,90 + 64,90 + 15,10 = 134,90

9 Wygodny HD + Progress (10 Mb) + Złota 300 Minut -> 54,90 + 79,90 + 20,10 = 154,90

10 Wygodny PVR + Turbo (3 Mb) + Złota 60 Minut -> 69,90 + 54,90 + 15,10 = 139,90

11 Wygodny PVR + Vip (8 Mb) + Złota 60 Minut -> 69,90 + 64,90 + 15,10 = 149,90

12 Wygodny PVR + Progress (10 Mb) + Złota 300 Minut -> 69,90 + 79,90 + 20,10 = 169,90

 

Będzie też multiroom za 19,99zł (tendencja w dobrym kierunku).

 

Wg mnie jednak najlepsza oferta to opcja 6 - w Ekskluzywnym jest wszystko - SD i HD (także Premium i Filmox)

 

I nadal widzę najwięcej 10Mb tylko będzie mozliwe w opcji internetu, toż to śmiech na sali :crazy::sciana:

 

Niech sie nad nami zlituje konkurencja i da do siebie jakiś dostęp bo się odechcewa być abonentem w tak nędznej kablówce, porazka, porażka i jeszcze raz porażka jesli inea w końcu nie da jakieś normalnej oferty z internetem w okolicach 100 Mb/s i to nie tylko do downloadu ale i też uploadu, bo w obecnej chwili wysłanie choćby większej paczki zdjęc to dobre pare godzin śmiech na sali, lepiej nagrać te zdjecia na płyte i samemu zawieźć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to ma zachecic abonentow?

 

To chyba zarty jakies, smiech na sali

 

KOnkurencja bije obecnie na leb:

 

http://www.eastwest.com.pl/

 

http://www.inotel.pl/pl/internet/cennik.html

 

A z tym, ze inea podlacza swiatlowody to tez jakas ignorancja jest, bo podlaczaja tylko nowe budynki wybudowane a starzy abonenci, na pytanie im zadane, to dostalbym pewnie odpowiedz

 

"a co to sa starzy abonenci? po co im dac cos lepszego?!"

 

No wlasnie moze abonenci jak sie postawia i zaczna odchodzic do konkurencji to sie INEA obudzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki upload przy tym 8Mb, bo na tyle na ile znam INEE to zostanie 512 lub może łaskawie dadzą 768kb.

Ale to już bez znaczenia INEI ładnie dziękuję.

Mam w Netii 1Mb/256kb za 49zł ale zamówiłem sobie 10Mb/1Mb za 69zł i za miesiąc powinno już śmigać. Liczę, że nie będzie problemów technicznych jak to czasem bywa z łączami ADSL ale grunt, że jest jakaś konkurencja i nie jestem skazany na 1 providera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja bym nie mówił o konkurencji skoro nie mogę z niej skorzystać, Ci co ich wymieniłeś mają zasięg ograniczony,więc dla INEI są konkurencją tylko na ograniczonym terenie. Biorąc pod uwagę cały Poznań i miasta w których działa INEA to mają pozycję monopolistyczną na rynku TVK.

W kwestii internetu dla nich realna konkurencją są łącza ADSL ale z tym też bywa różnie, bo nie wszędzie są tzw. możliwości techniczne na neta z linii telefonicznej. Poza tym wiele osób zrezygnowało z linii stacjonarnej na rzecz GSM lub voipa, więc tak naprawdę ta grupa jeśli myśli o stałym łączu kablowym to nie ma wyjścia i zostaje tylko kablówka i INEA. W akcie desperacji zamiast kablówki można wybrać HSDPA od operatorów GSM lub jakieś lokalne sieci WiFi ale to tak jakby zamienić siekierkę na kijek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak piszesz.

Dopóki do sieci kablowej nie zostaną dopuszczeni inni operatorzy, nie możemy liczyć na realną konkurencję, a Inea będzie z nas doić i odbierać coraz to nowe nagrody za działalność na rynku telekomunikacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą konkurencją w postaci innych sieci kablowych to chyba nie ma szans, INEA ma po prostu nie pisany monopol na Poznań i część Wielkopolski i chyba nic tego nie zmieni. Choć uważam, że oferta nie jest w tej chwili najgorsza, myślę tu o TV. Jest jeszcze co prawda dużo do poprawienia (ceny) ale jeśli chodzi o ofertę programową to się poprawili. Na przełomie 3/4 kwartału ma pojawić się w kablu 100 mb/s oby cena nie była 10-krotnie wyższa od obecnej ;) ciekawe tylko czy będzie to dla wszystkich czy tylko w miejscu gdzie pojawi się światłowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji:)

Podaliście kilka przykładów o konkurencji i ich przepustowościach...

Eeast&West - 25Mbps

Inotel - 40Mbps

Tesat - 12Mbps

Maverick - 100Mbps

Echostar - 6Mbps (10Mbps tylko na części sieci)

E&W, TESAT, Echostar to dostawcy kablowi korzystający tak jak INEA z infrastruktury HFC. Inotel i Maverick to operatorzy z infrastrukturą typy Ethernet.

Wysokie przepustowości Inotela i Mavericka wynikaja ze stosowanej przez nich infrastruktury która sama w sobie to umozliwia - w zasadzie oferowana przepustowość zależy głównie od kategorii skrętki doprowadzonej do budynku i checi operatora. Najczęściej jest to max 100Mbps. Z racji różnic technologicznych nie można porównywać tych sieci do sieci opartych o HFC. Dla sieci HFC z kolei ograniczeniem jest nie tyle kabel co modemy i sieć dystrybucyjna. Z przewodow RG6 mozna w rzeczywistosci wyciagnac max 200Mbps ale tylko w systemie EuroDOCSIS 3.0. E&W przeszedł już na DOC SIS 3.0 stąd jego oferta taka a nie inna. Słyszałem że TESAT też już ma DOSCIS 3.0.

Rozumiem z punktu widzenia abonenta że oferta powinna gonić oferty innych operatorów jednak pewne rzeczy są trudne do przeskoczenia.

Zauważcie że INEA ma 200000 gospodarstw domowych w zasiegu. Zmodernizowanie tak dużej sieci wymaga czasu znacznie więcej niz u operatorów mających do 30000 gospodarstw domowych w zasięgu sieci. Modernizacje w INEA są już na ukończeniu o czym pisalem kilka postow wczesniej. Wyobraźcie sobie że wymaga to wymiany urządzeń pasywnych i aktywnych na sieci, czesto jest to powiązane z koniecznością powiększenia skrzynek a przez to uzgodnienia z dysponentami nieruchomości. Segmentacja sieci z kolei (podział na mniejsze obszary) wymaga dokładania zupełnie nowych skrzynek dystrybucyjnych a każda szafka wolnostojąca wymaga (co nie każdy wie i rozumie) projektu budowlanego! Urzędnicy niestety nie zawsze dokonują uzgodnien w ustawowym terminie. Na prrzeszkodzie stoją też nowe przyłącza energetyczne - tu akurat lokalny dostawca ma od 3 - 10 miesięcy na doprowadzenie przyłacza do skrzynki z węzłem optycznym. To strasznie długi okres oczekiwania który utrudnia modernizacje sieci w szybkim tempie.

 

Na pytanie o budowę sieci FTTH tylko w nowych budynkach - nie zgadzam się do końca - od czegoś trzeba zacząć:)

Prawdą jest że na razie sieci FTTH budujemy głównie w budynkach nowobudowanych - wynika to trochę z topologii takiej sieci.

Do mieszkania dochodzi dedykowane włókno światłowodowe, w mieszkaniu montowana jest szafka podtynkowa o wym. min. 30x30x10cm (lub natynkowa 35x35x15) - decyzja o typie szafki nalezy do dewelopera. Do tej szafki schodza się przewody abonenckie. I teraz to co najważniejsze - w skrzynce musi być zasilanie elektryczne gdyż jest to jedyny punkt aktywny sieci GPON (tu jest montowane urządzenie ONT posiadające porty RF, 4xRJ45, 2xRJ12). Nie będzie już modemów takich jak dzisiejsza Motorola. Jedna dedykowana skrętka będzie służyła usłudze VOD ponieważ w GPON w przewodzie koncentrycznym nie ma kanału zwrotnego. Sieci jak napisałem budujemy "GŁÓWNIE" dla nowych budynków ale nie tylko. Budujemy FTTH np. w kamienicy na Grudzieńcu, w domkach jednorodzinnych na dwóch osiedlach w Poznaniu (łącznie 700 domków). FTTH nie jest możliwe do natynkowego montażu z uwagi na możliwe dewastacje ale też ze względów technologicznych budowy. W budynkach istniejących przeszkodą często jest sam lokal - montaż skrzynki natynkowej 35x35x15cm, doprowadzenie wszystkich instalacji koncentrycznych do skrzynki, budowa nowych instalacji do usługi internetowej oraz telefonicznej. To co najważniejsze - światłowodów nie ma możliwości łączyć tak jak to ma miejsce w przypadku skrętki (złączka) czy koncentryka (beczka). W związku z tym podczas budowy sieci FTTH jest konieczność wprowadzenia i zakończenia włókna światłowodowego do wszystkich mieszkań od razu. Budujemy duzo sieci w budynkach istniejących i uwierzcie mi że średnio tylko około 20% mieszkańców decyduje się na wprowadzenie przewodu do mieszkania na etapie inwestycji. Przewody są wówczas zakończane przy granicy lokalu a dopiero w przypadku zawarcia umowy abonenckiej przedłużane i wprowadzane do mieszkań. I taka sytuacja ma miejsce pomimo że podczas inwestycji każdy ma możliwość założenia gniazdka za darmo i bez zobowiązania do zawarcia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą konkurencją w postaci innych sieci kablowych to chyba nie ma szans, INEA ma po prostu nie pisany monopol na Poznań i część Wielkopolski i chyba nic tego nie zmieni.

To nie takie pewne, polecam artykuł http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/ ... nieczysto/

być może wreszcie coś drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą konkurencją w postaci innych sieci kablowych to chyba nie ma szans, INEA ma po prostu nie pisany monopol na Poznań i część Wielkopolski i chyba nic tego nie zmieni. Choć uważam, że oferta nie jest w tej chwili najgorsza, myślę tu o TV. Jest jeszcze co prawda dużo do poprawienia (ceny) ale jeśli chodzi o ofertę programową to się poprawili. Na przełomie 3/4 kwartału ma pojawić się w kablu 100 mb/s oby cena nie była 10-krotnie wyższa od obecnej ;) ciekawe tylko czy będzie to dla wszystkich czy tylko w miejscu gdzie pojawi się światłowód?

 

Dążymy do tego aby była na całej sieci w Poznaniu gdzie INEA S.A. jest właścicielem sieci. Cena powinna wszystkich zaskoczyć ale nie mogę pisać gdyż może się jeszcze coś zmienić.

Warto jednak zauważyć że od pierwszego czerwca najdroższy pakiet netu spadł poniżej 90zł brutto (nawet w opcjach poza Cyfrowym Domem). Ta tendencja powinna coś podpowiadać.

 

Było pytanie o multiroom - jedyny wymóg do oplaty 19,90 to posiadanie pakietów Oszczędny, Wygodny, Wygodny HD lub Wygodny PVR.

 

Z nowości - będą także pozytywne (moim zdaniem) zmiany w Telefonii komórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestycje, nareszcie ktoś z INEI coś mówi :) dziękuję, a czy abonent (w tym przypadku ja) posiadający multirooma w cenie 25 zł na pakiecie wygodnym PVR automatycznie będzie miał obniżoną cenę? Jeszcze jedno pytanie o ofertę TV, czy prawdą jest,że od wtorku 1 cze oprócz obiecanych programów: Hustler, TVE, Wedding TV dojdą jeszcze Blue hustler oraz XXExtreme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię odpowiedzieć na żadne z zadanych przez Ciebie pytań. Naprawdę nie siedzę w ofertach abonenckich.

Z technicznego punktu widzenia jak mi się wydaje dodawanie kolejnych kanałów cyfrowych powoli będzie się wiązało z wyłączaniem kanałów analogowych (zajętość pasma) jednak to tylko mój domysł - nie jestem specjalistą w zakresie IT i DTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...