Skocz do zawartości
  • 0

cyfrówka naziemna - problem


afgan*
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Mieszkam w Londynie i kilka dni temu padł mi dekoder CP. Naziemnych analogowych tylko 5 programów, więc nabyłem free box'a i antenkę do niego (pokojową) do oglądania naziemnej telewizji ale cyfrowej. Box wielkości małego zeszytu - jakby to kogoś interesowało - ma epg na 7 dni, teletekst, ulubione, wyświetla napisy a kosztuje w sumie grosze, można dodać kość pamięci. Nawet nawet taka zabaweczka. Rozczarowanie przyszło następnego dnia - padał deszczyk i po cyfrowej tv naziemnej!!! :-o Moje pytanie? czy to możliwe, że w UK gdzie w sumie deszcz może nie pada tak często jak mi się wydawało ale jednak pada - może do tego stopnia wpływać na cyfrowy przekaz (deszczyk)??? Siła sygnału 0% - czyli sygnał nie dochodził do box'a czy może w ogóle nie był wysyłany? Albo siła sygnału 56% a taka pikseloza czy zrywanie przekazu, że tylko można się zdenerwowąc a nie oglądać! Analogowa tv ciągle działała. Bo jeśli deszczyk czy lekki śnieżek może tak wpływać na cyfrówke naziemną to chyba podziękuje za zabawke i poczekam aż mi z Polski przyślą naprawiony dekoder.

Proszę o jakieś wskazówki!

Dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Znalazłem rozwiązanie (już trochę czasu temu)!;-) Do tego Freebox'a kupiłem niby specjalną antenę pokojową ze wzmacniaczem przystosowaną do odbioru sygnałów analogowego i cyfrowego. Okazało się, że nic na niej nie można złapać - uwalona totalnie. Za to po podpięciu najzwyklejszej pokojowej (starej) anteny wszystko śmiga superancko!

Dzięki za odpowiedź!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...