Skocz do zawartości

Ciekawe filmy z różnych gatunków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy szuka tytułów czterech filmów. 

 

1) Był to film z gatunku SF.

- Prawie na pewno ukazał się przed 2005 rokiem, ale całkiem możliwe, że o wiele wcześniej. Mógł to być film nawet z lat 80-tych. Na pewno jednak był kolorowy.
- W polskiej telewizji był emitowany z lektorem lub dubbingiem gdzieś pomiędzy 1992 a 2005. Stawiam na drugą połowę lat 90-tych, w ostateczności początek XXI wieku (do 2002 roku), ale pewności nie mam.
- Akcja dzieje się na stacji kosmicznej, statku kosmicznym lub w podobnym środowisku. Pełno tam koloru białego.
- Występuje tam android lub inny humanoidalny robot (może cyborg?), chociaż ten fakt może być na początku nieznany. Przynajmniej w jednej ręce ma rozległy schowek na narzędzia lub do przechowywania jakichś fiolet z substancjami.
- Mowa o dwóch substancjach, które po zmieszaniu ze sobą skutkują eksplozją. Zdaje się, że mają odmienne kolory, bodajże niebieski i czerwony.
- Pod koniec następuje wybuch w jednym pomieszczeniu.
- Pod pewnymi względami można go zaklasyfikować jako thriller lub horror.
- Nie przypominam sobie obcych ras, ale nie jestem w stanie ich wykluczyć.

 

2) Film wojenny.

- Akcja dzieje się podczas II Wojny Światowej.
- Na 99% chodzi o front wschodni.
- Wydaje mi się, że tematem jest okupacja miasta.
- Prawdopodobnie produkcji rosyjskiej.
- Kobieta podrabia jakieś dokumenty używając do tego obranego ugotowanego kurzego jajka, dzięki czemu jest w stanie przenieść pieczątkę z jednego dokumentu na drugi.
- Wyżej wymieniona scena była widoczna w zwiastunie. Prawdę mówiąc, tylko to zapadło mi w pamięci i za nic nie jestem w stanie przypomnieć sobie innych szczegółów, zaś pytanie o tytuł filmu dręczy mnie niemiłosiernie.

 

3) Kino azjatyckie.

- Nakręcony na 90% przed 2010 rokiem, na pewno przed 2013.
- Azjatyckie kino akcji.
- Grupa Azjatów w czarnych kombinezonach nurków uciekała przed ludźmi którzy ich ścigali.
- Jedna dziewczyna wpadła do wody przy dużej prędkości. Przyjaciele wyłowili ją, ale z jej uszu zaczęła płynąć krew. Nie odzyskała już przytomności. W zasadzie to jedyna scena którą pamiętam.

 

4) Jakieś niszowe kino, być może skandynawskie.

- Nakręcony po 1990 i przed 2015, prawdopodobnie po 2000.
- Akcja rozgrywa się w miejscowości z dostępem do dużego zbiornika wodnego, prawdopodobnie w mieście portowym.
- Film skupia się na dziewczynie w wieku szkolnym (młoda nastolatka) cierpiącej na niedowład nóg. Przez większość czasu porusza się ona na wózku z własnym napędem elektrycznym.
- Dziewczyna pochodzi z rozbitej rodziny, jej rodzice albo pozostają w separacja albo się już rozwiedli.
- Bohaterka nie jest zbyt lubiana przez rówieśniczki.
- W pamięci zapadła mi scena, w której bohaterka udostępnia swój wózek koleżance z klasy, która jej trochę dokucza. Ta druga dziewczyna po chwili zabawy wjeżdża nim do wody, po czym zostawia bohaterkę samą z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...