Skocz do zawartości

dd w n-ce


mati162c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak masz podłączony dźwięk ?

Najprawdopodobniej dźwięku słuchasz z telewizora podłączonego po HDMI, a ponieważ większość TV nie ma dekoderów więc słyszysz ciszę.

 

 

no nie bardzo sie zgodze ...

 

jesli Tv ma gniazdo HDMI to musi miec i dekoder - nie musi byc to dekoder DD ale jaki by nie byl - dzwiek powinien byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor pomimo gniazda HDMI może nie mieć dekodera Dolby Digital i znaczna ich większość dekodera tego nie posiada. Co skutkuje ciszą na kanałach z AC-3. Więc albo trzeba posiadać amplituner z dekoderem , albo w ustawieniach dekodera satelitarnego wyłączyć przesyłanie Dolby Digital poprzez złącze HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor pomimo gniazda HDMI może nie mieć dekodera Dolby Digital i znaczna ich większość dekodera tego nie posiada. Co skutkuje ciszą na kanałach z AC-3. Więc albo trzeba posiadać amplituner z dekoderem , albo w ustawieniach dekodera satelitarnego wyłączyć przesyłanie Dolby Digital poprzez złącze HDMI.

 

 

TV moze nie miec dekodera DD ale JAKIS musi miec, zeby przeksztalcic dzwiek cyfrowy co leci po HDMI na sygnal analogowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
gdy przełączam w menu dzwięk na dd, to np. na sportklubach wogóle nie mam dźwięku...

o co chodzi???

Witam w menu N-boxa wyłącz opcje DD wtedy będziesz miał głos na wszystkich kanałach ,a jeżeli dany program nadaje dźwięk DD i chcesz używać amplitunera opcje musisz ponownie załączyć .Niektóre programy tel. nie nadją w DD i przy załączonej opcji DD w N -box będzie cisza w telewizorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś z tym dd w n-ce jest do kitu.Mam plazmę Pioneera LX 508D z dd na pokładzie a włączenie w nboxie opcji Dolby Digital przy programach

nadawanych z tą ścieżką dzwiękową - plazma połączona po HDMI generuje w swoich głośnikach charakterystyczny "terkot".Czy ktoś z Was miał

(ma) podobny problem? Jak ew. to rozwiązać zakładając że z plazmą i jej ustawieniami jest ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę,że problem może być w gn.HDMI nboxa {nie wiem czy tylko w moim egzp.) bo po chinczach{2.0) i optyku (5.1) z dzwiękiem jest

wsystko dobrze.Myślę że macie tv z dd i hdmi ; i jak wygląda ich komunikacja z nbox poprzez hdmi jeżeli chodzi o odtwarzanie dd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę,że problem może być w gn.HDMI nboxa {nie wiem czy tylko w moim egzp.) bo po chinczach{2.0) i optyku (5.1) z dzwiękiem jest

wsystko dobrze.Myślę że macie tv z dd i hdmi ; i jak wygląda ich komunikacja z nbox poprzez hdmi jeżeli chodzi o odtwarzanie dd ?

A ja sobie myślę że problem jest jednak po stronie twojego TV, zjawisko które opisujesz

[...]generuje w swoich głośnikach charakterystyczny "terkot"[...]
jest typową reakcją na DD w przypadku telewizorów które nie potrafią zdekodować DD.

 

EDIT:

Znalazłem manuala do twojego TV http://www.service.pioneer-eur.com/peeservice/instrmanuals.nsf/0/A51B3748E79CDDD8C12573A0003A617F/$File/ARE1474_PDP-LX608D.pdf

Na stronie 62 jest wyraźnie napisane jakie formaty audio potrafi przyjąć twój TV:

For audio, the system supports the following:

• Linear PCM (STEREO 2ch)

• Sampling frequency: 32 kHz, 44.1 kHz, 48 kHz

Czyli brak dekodowania DD przychodzącego przez HDMI.

Dekodowanie DD w tym telewizorze jest ale tylko dla programów odbieranych za pośrednictwem wbudowanego tunera DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...