Skocz do zawartości

DSR 7201/91 - pomiar sygnału


GrzesB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy moglibyście mi wyjaśnić co tak na prawdę przedstawia pomiar jakości sygnału w odbiorniku DSR 7201/91? Mam sygnał na poziomie 4 i jakość dobrą. Nie przeszkadza to jednak dekoderowi w wyświetlaniu na niektórych kanałach (National Geographic zwykły i HD, Comedy Central,...) komunikatu o braku sygnału... :( Posiadam antenę Cyfra+ HD, konwerter Inverto Quad 0,3 dB, połączone z anteną za pomocą ok. 35 m kabla (15m TRISET-11 PE, 20m TRISET-113) oraz gniazdem abonenckim (http://www.dipol.com.pl/gniazdo_koncowe ... 694140.htm). Zdaję sobie sprawę, że trzeba skorygować ustawienie anteny, ale czy da się to zrobić uzyskując jakieś sensowne wskazania poziomu w tunerze?

 

Pozdrawiam

GrzesB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tunery Cyfry+ zawsze pokazują sygnał z trp. 10892H, 27500, 3/4 (domyślna częstotliwość dla Cyfry+). Może być tak, że konwerter jest uszkodzony i dlatego niektóre kanały mają gorszy sygnał lub wcale go nie ma. Proponuję w menu tunera ręcznie wpisać inne częstotliwości C+ i podejrzeć co dzieje się z paskiem sygnału. Jest to możliwe, ale wymaga trochę zabawy i "chodzenia po menu tunera"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pochodziłem" więc po menu tunera i sprawdziłem poziom sygnału. Dla programów, które odbieram bez problemu poziom 4, jakość dobra, dla tych, których nie mogę oglądać - poziom 0... Czyli uszkodzony konwerter? Jakoś mało prawdpopodobny wydaje mi się problem z ustawieniem anteny przy tak radykalnie różnych wynikach. Macie jakieś rady?

 

I jeszcze troszkę z innej beczki - czy niewykorzystane wyjście z Quada powinno się terminować? :?:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dobrze zabezpieczyć niewykorzystywane wyjścia, żeby nie dostała się doń wilgoć. Myślę, że najlepiej byłoby podmienić konwerter na inny i zobaczyć jak będzie się zachowywał wtedy tuner. Jednak jakoś najbardziej obstawiałbym awarię właśnie konwertera... Może to mój nos mi to podpowiada, albo jakiś inny stwór :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...