Skocz do zawartości

DVB-T / DVB-T2 Bełchatów


JK59
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałem zaprosić do wymiany doświadczeń mieszkańców okolic Bełchatowa, którzy nie mają kablówki, a odbiorniki TV mają nastawione na NTC lub SAT.

Odbieram następująco:

  • Antena UHF ustawiona na EC4: k.24 Mux2,  k.36 Mux L3 (tyłem anteny), k.43 Mux3, k.41 Mux1.
  • Antena VHF ustawiona na "Kamieńsk": k.9 Mux8
  • Antena FM : Radio

Przy takim układzie anten (w tym antena UHF aktywna) + wzmacniacz kanałowy/budynkowy, dobrze jest tłumić:

  • k.35 z Częstochowa "Wreczyca" (Mux1), gdyż może zakłócać k.36 z Kamieńsk "Zwałowisko" (Mux L3) -zwłaszcza przy dobrych warunkach propagacji fal.
  • k.26 z Kamieńsk Zwałowisko (Mux3) -ma spory sygnał i może zakłócać pracę wzmacniacz budynkowego.

 

Odbiór z Częstochowy "Wreczyca" nie jest w mojej lokalizacji optymalny ze względu na zakłócenia k.41 (Mux3).

Mux2 k.39 jest - ok.

Przy wyborze tego kierunku trzeba uwzględnić, że elektrownia jest w pobliżu linii kierunku propagacji. Wiele lokalizacji będzie też w cieniu Góry Kamieńsk.

 

Nie odbieram w Bełchatowie (sporadycznie  pojawia się) k.21 -Testy TVN w DVB-T2.

Czy ktoś w Bełchatowie stabilnie odbiera k.21 -Testy TVN w DVB-T2?

Edytowane przez JK59
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Zelowa i odbiór:

 

Stabilnie - antena w kierunku Łodzi: K.46 MUX 1, K.24 MUX 2, K.43 MUX 3, K.21 MUX Testowy TVN DVB-T2

Sporadyczne problemy, praktycznie niezauważalne (ale korekcja błędów czasem widać ma co robić, patrząc w szczegóły sygnału) - antena w kierunku Łodzi: K.49 MUX 4 (Polsat News)

Stabilnie - antena w kierunku Góry Kamieńsk: K.36 MUX L3

Stabilnie - antena w kierunku Zygier: K.9 MUX 8

 

Czekamy na uruchomienie testowego K.33 MUXa DVB-T2 TVP z Łodzi

 

U Ciebie k.41 MUX 1 to aby napewno EC4 ? Czy przypadkiem nie inny kierunek ?

Edytowane przez grzesk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grzesk napisał:

Okolice Zelowa i odbiór:

 

Stabilnie - antena w kierunku Łodzi: K.46 MUX 1, K.24 MUX 2, K.43 MUX 3, K.21 MUX Testowy TVN DVB-T2

Sporadyczne problemy, praktycznie niezauważalne (ale korekcja błędów czasem widać ma co robić, patrząc w szczegóły sygnału) - antena w kierunku Łodzi: K.49 MUX 4 (Polsat News)

Stabilnie - antena w kierunku Góry Kamieńsk: K.36 MUX L3

Stabilnie - antena w kierunku Zygier: K.9 MUX 8

 

Czekamy na uruchomienie testowego K.33 MUXa DVB-T2 TVP z Łodzi

 

U Ciebie k.41 MUX 1 to aby na pewno EC4 ? Czy przypadkiem nie inny kierunek ?

Sorry za literówkę => K.46 to Mux1 z EC3.

K.41 jest z Częstochowy. Masz racje.

Czekam na nowa antenę pasywna -liczę ze odbiorę na niej k.21. Podzielę się parametrami sygnału, gdy ustawię i pomierzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.04.2021 o 07:35, JK59 napisał:

Sorry za literówkę => K.46 to Mux1 z EC3.

K.41 jest z Częstochowy. Masz racje.

Czekam na nowa antenę pasywna -liczę ze odbiorę na niej k.21. Podzielę się parametrami sygnału, gdy ustawię i pomierzę.

 

Antena ATV26M /24-49 pasywna.

Parametry odbioru sygnału na antenie ustawionej na EC4:

przodem:

k.21 CNR 12,6 dB; Level: 19dBuV -brak odbioru DVB-T2

k.24 CNR 25,3dB; Level: 42dBuV -MUX2

k.43 CNR 20,9dB. Level: 36dBuV -MUX3

k.46 CNR 25,1dB; Level: 36dBuV -MUX1

tyłem:

k.26 CNR 30,1dB; Level: 42dBuV -MUX3

k.36 CNR 24,8dB; Level 40dBuV -MUXL3

 

największy poziom sygnału przy tak ustawionei antenie z kierunku Częstochowa to:

k.35 CNR 11,8dB; Level: 22dBuV -MUX1   -tłumię ten kanał na wzmacniaczu kanałowym/budynkowym.

 

Jak widać z pomiarów nie jest możliwy odbiór DVB-T2 w mojej lokalizacji na tej antenie. (Brak wartości sygnału: CBER oraz LBER

 

21 godzin temu, JK59 napisał:

Antena ATV26M /24-49 pasywna.

Parametry odbioru sygnału na antenie ustawionej na EC4:

przodem:

k.21 CNR 12,6 dB; Level: 19dBuV -brak odbioru DVB-T2

k.24 CNR 25,3dB; Level: 42dBuV -MUX2

k.43 CNR 20,9dB. Level: 36dBuV -MUX3

k.46 CNR 25,1dB; Level: 36dBuV -MUX1

tyłem:

k.26 CNR 30,1dB; Level: 42dBuV -MUX3

k.36 CNR 24,8dB; Level 40dBuV -MUXL3

 

największy poziom sygnału przy tak ustawionei antenie z kierunku Częstochowa to:

k.35 CNR 11,8dB; Level: 22dBuV -MUX1   -tłumię ten kanał na wzmacniaczu kanałowym/budynkowym.

 

Jak widać z pomiarów nie jest możliwy odbiór DVB-T2 w mojej lokalizacji na tej antenie. (Brak wartości sygnału: CBER oraz LBER

 

Od dziś odbieram k.33 TVP DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...