Skocz do zawartości

ME 2008


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorszy w wyników padł. Wygrana Portugalii lub Serbii byłaby zdecydowanie lepsza.

Teraz to na pewno nie możemy przegrać w Belgradzie gdzie czeka nas bardzo trudny mecz. W kolejce w której pauzujemy grają oni Kazachstanem i Azerami i nie ma co tym razem liczyć na niespodzianki. Polska 21 ptk Portugalia 20 Finowie i Serbowie po 19 więc jedna porażka i nas wyprzedzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na grupę B co wyprawia Szkocja :!: Mają ogromną szansę awansu do ME :!: Do tego grają zdecydowanie lepiej od nas.Przed meczem z Francją stawiałem na remis ,ale zaskoczyli mnie baardzo pozytywnie.Teraz czeka ich mecz prawdy z Ukrainą i jeśli go wygrają to jestem pewny ,że zagrają w ME kosztem obecnych mistrzów świata Włochów :!: To będzie dopiero sensacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna sensacja. Szkocji przespali ostatnie 2 MS Europy i 2 Świata ale znowu wychodzą na powierzchnie. O sensacji to można mówić jeśli chodzi o finów. Futbol szkocki jest lepszy od naszego. Tam przez 9 lat następowała zmiana pokoleniowa dopiero teraz udało się to im uporządkować. Podobna sytuacja była z nami tylko my czekaliśmy aż 18 lat aby zagrać na mundialu.

To jest zespołów naszego pokroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że są dobrzy ,bo zawsze byli niezłym zespołem.Ostatnio grali w 1998 roku w MŚ we Francji.Ale popatrz z kim są w grupie z Mistrzami i vice mistrzami świata i w dodatku z zawsze mocną Ukrainą.Pozostały im spotkania z Ukrainą u siebie ,Włochami u siebie i wyjazd do Gruzji.Jeśli wygrają z Ukrainą i Gruzją awans powinni miec już pewny.2 razy z rzędu pokonac w grupie Francuzów to jest już coś."The Tartan Army" zachwycają i to jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie ME bez Portugalii. Chcę oglądać piękne mecze, a nie potyczki typu Polska - Hiszpania 0-3.

Kto awansuje jako drugi to mi szczerze mówiąc nie robi różnicy. Nikt nie zasłużył, a już na pewno nie Polska która przegrywa z Finlandią i Armenią.

Może to być Polska - przynajmniej będzie fajna pompa w kraju i gadanie jaki to Leo jest super, że nas do Euro wprowadził. A potem będzie jak zwykle :lol:

Jak to mówią - w mistrzostwach gramy mecz otwarcia, mecz o życie i mecz pożegnalny ;)

Nie widzę żadnej różnicy w grze pomiędzy meczem Finlandia - Polska, a Polska - Ekwador.

 

Reszta towarzystwa też mnie nie zachwyca - są lepsze drużyny, które najprawdopodobniej nie wejdą do Euro - Francja/Szkocja, Rosja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać że Fiant ma dużo racji

Niestety ,ale taka jest rzeczywistość.Co innego patriotycznie wielbić swój kraj i kibicować mu, nie ważne jaką grę oferuje , a co innego patrzeć obiektywnie na całokształt piłki nożnej.

Wyobraźcie sobie, że podczas Euro 2008, taki Szwajcar zasiada przed tv z piwem , u siebie w domku - i chce obejrzeć ciekawe spotkanie , i to juz w grupie , a tu mecz Ukraina-Irlandia, albo Polska-Belgia ... -Co po takim meczu można się spodziewać ? Kopanina, walka w środku pola... .. i tyle. Oczywiście każdy obywatel Ukrainy , Irlandii, Polski , Belgii w danym momencie, będzie obgryzał paznokcie i denerwując się , przeżywał losy meczu Nie będzie nawet zdawał sobie sprawy, że ogląda nudny mecz,. Ale to właśnie przez to, że patrzy poprzez pryzmat patriotyzmu piłkarskiego. I taki Szwajcar , zapewne przełączył by na inny kanał, gdzie leciałby np mecz Holandia-Rumunia, czy Czechy-Szwecja . Zdecydowanie inaczej, bardziej efektownie grające drużyny . Więc takowy mecz dla postronnego kibica byłby znacznie ciekawszy, i ja się z tym zgadzam.

Oczywiście jestem za tym, by Polska awansowała. Tyle że nie gramy i nie graliśmy od dawien dawna ( właściwie od 1982 ) ładnego dla oka futbolu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że troszczycie się o szwajcara żeby nie oglądał POlski? :D jak wam się nie podoba to nie oglądajcie takich meczów,każdy Polak powinien się cieszyć że Polska może zagrać na ME i wtedy mnie nie obchodzi czy przez to nie zobacze tam Prtugali czy innej dobrej reprezentacji.

 

Fiatn piszesz że Poska nie zasłużyła na awans bo pzregrywa z Finlandią i Armenia? a Portugalia która remisuje z Finalandą.Armenia, pzregrywa z POlska i remisuje itd itp. Gdyby co chwile faworyci wygrywali i grali na ME czy MŚ to ja dziekuje za takie coś taki łaśnie jest urok tej gry każdy może wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny czy brzydki dla oka bez różnicy ale skuteczny to się liczy. Niemcy nigdy nie grali ładnie a wygrywali. Ja nie byłem zwolennikiem Holendra i nie jestem. My gramy podobny futbol jaki grało TT. CO widać bo z lepszymi gra nam się lepiej niż ze słabszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest ze liczy sie skutecznosc a nie piekno gry. Kto wam powiedzial ze pilka musi byc piekna? Takie marzenia ma zawsze kibic przed meczem ale w futbolu liczy sie przede wszystkim skutecznosc. Niektorzy z was mowia ze nasi nie graja pieknego dla oka futbolu, ale powtarzam jeszcze raz liczy sie skutecznosc! Poki co to my jestesmy liderem grupy i mamy olbrzymie szanse aby po ostatniej kolejce na tym miejscu pozostac. A pieknie to my rowniez potrafimy zagrac, wystarczy sobie przypomniec mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Portugalia ktory byl jak na nasze mozliwosci prawdziwym majstersztykiem :wink:

 

Ps: Przypomnijcie sobie kto jest obronca tytulu mistrza Europy i jaki futbol prezentowal gdy zdobywal to trofeum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest ze liczy sie skutecznosc a nie piekno gry.

To Ty tak twierdzisz - ale , na szczęście nie jest to jedyna opinia ....

Dla mnie właśnie liczy się piękno gry, bo tak naprawdę - piłka nożna nie jest sprawiedliwym sportem, i nie jest idealna -więc pozostaje tylko zabawa z grania i oglądania ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdobycie 21 pkt w 11 meczach nazywacie skuteczną grą, to niestety racji Wam nie przyznam.

Moneta ma to do siebie, że czasem widzimy reszkę, a czasem orła. Kiedyś będzie taki czas, że piłki nie będą lgnęły do bramki po plecach bramkarzy w 87 minucie, tylko trzeba będzie solidnie zapracować na 1 czy 3 pkt.

 

Nikt nie mówi, by w ME grali tylko faworyci. Życzę wszystkiego najlepszego skazanym na pożarcie Chorwatom, czy Szkotom i z pewnością będę im kibicował! Dzisiaj te zespoły grają naprawdę dobrze (na pewno świetnie gra Chorwacja, Szkocją nie za bardzo się interesuję).

Jaka jest różnica między Szkocją a Polską?

Szkoci mają w grupie Włochów i Francję (finalistów MŚ). Mimo tego mają 21 pkt na 9 spotkań.

My mamy w grupie jedynie Portugalię godną uwagi i 21 pkt, ale na 11 spotkań.

 

Wiem, że są tacy, co mają pomysły by w LM oglądać Dynamo Tbilisi - Bate Borysów. Tak samo jest w ME - jedni wolą Hiszpania-Portugalia, a inni Łotwa-Ukraina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok maja Włochów maja Francuzów i maja punkt wiecej nad 2 i dwa punkty nad 3 miejscem tak jak Polska, widocznie Francja i Włosi są tak słabi w tym momencie, po Włochach to widać po zdobyciu mistrzoswa graja słabo, ważne jest to że tak czy inaczej na 3 mecze do zakończenia jestesmy liderami,gdyby takie miejsce dawano nam pzred rozpoczeciem eliminacji to bralibysmy to w ciemno, ale Polak zawsze bedzie narzekal.

I jeszcze jednno , na szczęście do ME awansują te zespoły które wywalczyły go na boisk, a nie te które ty byś wolał oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W grupie ze Szwecja 22 ptk, Polska 13 ptk , Bułgarią 8 ptk, Luksemburgiem 0 ptk.

 

Weszli lepszym dwumeczem z nami.

Potem w barażach ograli Szkotów.

Nawet w Chorzowie zremisowaliśmy z Anglikami 0:0 a trenerem był Janusz Wójcik.

 

Słaba cos chyba masz pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Polska na 16 miejscu w rankingu FIFA! :shock: No to niech mi teraz ktoś powie, że Leo Beenhakker nie jest cudotwórcą :P

 

1. Włochy 1488 pkt

2. Argentyna 1451

3. Brazylia 1444

4. Niemcy 1330

5. Holandia 1246

6. Francja 1220

7. Hiszpania 1178

8. Portugalia 1169

9. Anglia 1165

10. Chorwacja 1151

11. Czechy 1082

12. Rumunia 1037

13. Meksyk 1026

14. Szkocja 1025

15. Grecja 940

16. Polska 926

17. Ukraina 900

18. USA 897

19. Urugwaj 889

20. Szwecja 888

...

22. Serbia 877

44. Finlandia 678

60. Belgia 509

87. Armenia 393

115. Azerbejdżan 287

120. Kazachstan 259

źródło: wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...