Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie same badziewie jak i Wiwa. Ludzie bez wiedzy technicznej sprowadzają odbiorniki z Chin na rynek polski na jednorazowy biznes. Odbiorniki są bez fachowych tłumaczeń, nie dotestowane na dziadowskich komponentach, które ledwo wytrzymają okres gwarancji, etc. Liczy się cena, cena, cena... A ludziska kupują, bo tanie. Jak wszystkie Wiwy i Signale się sprzedadzą więcej nie zobaczycie tej marki w Polsce. Pojawią się za to podobne ale pod inną nazwą.

Ja polecam Relooka SD 2010 TM4. Opis odbiornika był w Sat-Kurierze i nawet firma się reklamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie od Signal HD-507? Warto kupić?

W zasadzie wszystkie odbiorniki znajdujące się na naszym rynku, a kosztujące w granicach 160...250zł to ta sama baza - różnią się nieznacznie hardware'm i softem. Są niskobudżetowe, więc nie ma co wydziwiać - jak na takie ceny to reprezentują i tak niezłe możliwości, włącznie z pvr (tu bywają pomiędzy nimi różnice).

 

Używam takie, i działają. Ale moim zdaniem, biorąc pod uwagę niezawodność, warto dać parę groszy więcej i kupić zewnętrzny, a nie do wejścia SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie ma co "się szarpać" i przepłacać. Jeśli ktoś nie potrzebuje funkcji odtwarzania DivX i podobnych w tunerze (co jest dodatkiem, czasami sprawiając kłopoty) to można wybrać coś taniego, nawet wersję SD.

Nie zanosi na kanały HD w najbliższym czasie (tak, tak, TVP coś zapowiada, ale przecież wiadomo jak to z TVP jest), więc prawdopodobnie nie zostanie "w pełni wykorzystany" taki sprzęt. Do wyłączenia telewizji analogowej jest jeszcze co najmniej 2,5 roku, do tego czasu tunerki Wam się znudzą (albo popsują) i zmienicie na coś nowszego, bardziej "wypasionego". Może też nastąpi zakup nowego telewizora z wbudowanym tunerem.

 

Uwagę należy zwracać na to jakie audio obsługuje tuner - ważne aby było AC3 (i do tego downmix do stereo). TVN coś kombinuje i wywalił ścieżkę "stereo", w zamian są dwie AC3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić tuner WIWA HD-80. O razu mówię, że nie interesowała mnie jakość, chodzi o to, żeby dało się cokolwiek odebrać jak najmniejszym kosztem. Ale stanęło na tym czy w ogóle kupować ten tuner, gdyż mój TV ma TYLKO gniazdo na zwykłą antenę, nic poza tym.

Popatrzyłem na tuner, jest "ANT IN", oraz "ANT LOOP", czyli wnioskuję, ze ten tuner na wyjściu nie generuje nowego analogowego sygnału i nie można inaczej go podłączyć jak przez wyjście scart.

I teraz pytam, czy jest jakakolwiek możliwość znalezienia tunera? http://www.inspiredigital.pl/archiwum/8 ... -telewizor Wprawdzie tutaj znalazłem odpowiedź, że nic się nie da z takim telewizorem zrobić, ale czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć to jednoznacznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek G@ Jeśli posiadasz w domu stary bezużyteczny magnetowid to możesz go wykorzystać w połączeniu miedzy Tunerem DVB a TV w ten sposób ze do gniazda "scart in" w magnetowidzie doprowadzasz sygnał z tunera DVB, natomiast z gniazdo wyjściowe modulatora magnetowidu łaczysz z gniazdem antenowym w TV, następnie wybierasz w menu magnetowidu kanał na jakim ma pracować modulator i dostrajasz na odbiór na tym kanale TV i to tyle że magnetowid musi być stale włączony do sieci, aby modulator działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. trochę zabawy jest i koszty wzrastają, nie wiem czy jest sens się z tym bawić. Mam jeszcze w komputerze kartę tv, wiadomo to niewygodne ale jest, może jak wyłączą analog to mnie przyciśnie. Teraz nie planuję kupować nowego telewizora (brak pieniędzy, uczę się jeszcze) a kupowanie badziewia za 500 zł. naprawdę nie ma sensu.

 

Teraz pytanie odnośnie innego telewizora, rodzice mają 20-letniego elemisa, I mam pytanie podobne, czy do niego da się podłączyć tuner?

Z przodu ma jakieś złącze RGB http://www33.patrz.pl/u/f/11/36/52/1136522.jpg a z tyłu jakieś dziwne niezidentyfikowane złącza http://www33.patrz.pl/u/f/11/36/52/1136523.jpg

Czy jakby kupić jakąś przejściówkę, to dałoby się to jakoś podłączyć?

 

Znalazłem stary magnetowid, niestety bez złącza scart, ale czy jakby podłączyć kable AV do dwóch złączy IN a później magnetowid normalnie po antenie do TV, może by jakoś działało?

http://www27.patrz.pl/u/f/11/36/52/1136521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telewizor Elemis - pytanie, czy to są wejścia czy wyjścia? Na pewno jedno jest na słuchawki, a reszta? Video może by i si dało jakoś "wyciągnąć" ale nie wiem co z audio.

 

Magnetowid - musisz zorganizować jakąś przejściówkę Euro - Cincz i powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. trochę zabawy jest i koszty wzrastają, nie wiem czy jest sens się z tym bawić.

ceny prostych modulatorów zaczynają się od dwudziestu kilku zł + kabelek AV (przykładowo MTV-04 RCA K.4 czy MTV-31 RCA k.01-69). Na pewno prościej od używania video, jako modulatora ;).

Znalazłem stary magnetowid, niestety bez złącza scart, ale czy jakby podłączyć kable AV do dwóch złączy IN a później magnetowid normalnie po antenie do TV, może by jakoś działało?

będzie.

Z przodu ma jakieś złącze RGB http://www33.patrz.pl/u/f/11/36/52/1136522.jpg a z tyłu jakieś dziwne niezidentyfikowane złącza http://www33.patrz.pl/u/f/11/36/52/1136523.jpg

Czy jakby kupić jakąś przejściówkę, to dałoby się to jakoś podłączyć?

dziwactwo, gniazdo DIN, ale jeśli napisali, że RGB, to zapewne trzyma standard i dekoder DVB-T można by podłączyć, z tym, że przed zakupem dekodera, warto by było się upewnić pożyczając taki dekoder, czy złącze jest sprawne. Przy starym TV wszystko jest możliwe.

 

Popatrz na elektroda.pl - to jest portal wyspecjalizowany w takich klimatach - np: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic486502.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do złączy DIN to dziadkowie mają stary TV Grundig, i tam właśnie zamiast złącza euro są zastosowane DINy, taki standard kiedyś stosowali producenci zanim nastała era złączy euroscart , z czego jedno z DINów jest właśnie oznaczone jako RGB a obok drugie jest oznaczone jako "audio in". Być może w tym Elemisie tez tak jest.

Tylko z zakupem takich kabli: Euro <--> din, czy cinch <--> din może być problem bo standard złączy din to już dzisiaj daleka przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to są wszystko tunery nieznanych marek, nie wiadomo jak będzie w przyszłości z aktualizacją softów to tych tunerów, a niech nadawca lub operator zmieni coś w strumieniu emisji danych DVB-T i w związku z tym będzie konieczna aktualizacja softu w tunerze dla prawidłowego odbioru, to co wtedy?.

Takie praktyki są znane z przekazów DVB -S(kłopoty z kanałami z cyfry+, a w 2008 roku ITI coś zmieniło w strumieniu emisji paczki TVNów z ich transpondera na HB, i wymagało to zmiany oprogramowania w niektórych tunerach m.in w Fergusonach serii AF oraz Humaxach). Skąd ta pewność że coś takiego nie nastąpi w przypadku DVB-T?. Najlepiej poszukać tunerów DVB - T znanych marek, chociaż one są droższe ale przynajmniej prędzej zapewnią wsparcie techniczne tunerów w razie czego.

 

Chociaż najlepiej jest mieć od razu TV z DVB-T MPEG4 i problem z dodatkowymi tunerami z głowy, wszystkie obecnie nowe telewizory sprowadzane do Polski już mają MPEG4. No chyba że ktoś ma jeszcze tv CRT to musi się posiłkować tunerem DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedź od sklepu, który sprzedaje te tunery. Cytuję:

 

Witam

Menu jest po polsku. Sprawuje się bardzo dobrze. Działa tam w Polsce gdzie jest zasięg DVB-T.

produkcja jak zresztą cała elektronika to Chiny. Marka szwedzka - bardzo dobra kontrola jakości.

 

 

Faktycznie może być problem z softami dlatego ja oponuję za znanymi markami np. Ferguson Opticum itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to sprzedawca w aukcji nr 1445173075 pisze m. in.

 

"Nasz model jest najtańszym modelem na rynku, który został wyposażony w wejście CI, dzięki czemu po wprowadzeniu dodatkowych kanałów płatnych (pierwszy kwartał 2011r), w tuner będzie można włożyć kartę aktywacyjną".

 

Napisałem mu emaila z pytaniem jakie to kanały płatne mają być w DVB-T w 2011r.

Otrzymałem odpowiedź:

 

"Aktualnie nie zostało to podane przez KRRIT (krajowa rada radiofonii i TV)".

 

To po co pisać takie głupoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach pojawił się tuner Strong SRT 8110 PVR HD w cenie 269 zł

 

http://www.strongsat.com/tvweb4/index.php?id=2009

 

1z5rdwz.jpg

 

To jest całkiem fajny odbiorniczek. Używam od miesiąca. Czuły! Nowy firmware załatwił problem NTFS, teraz tuner widzi takie dyski i wszystkie partycje na nich.

Jedyny większy problem (wspólny dla wszystkich tunerów oparty o ten chipset), to czasem nieprawidłowe skalowanie w pionie filmów 2,35:1 - obraz jest rozciągnięty do 16:9. Może i to poprawią wkrótce, oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś z was ma tunerek z Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej? Zauważyłem że mają ciekawą ofertę robią jakieś aktualizacje softu do nich.Bardzo proszę o opinie czy warto zrobić zakup tego sprzętu pozdrawiam.

 

http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/50/Dekoder_DTV-421T_dekoder_naziemnej_telewizji_cyfrowej_radomska_Wytwornia_Telekomunikacyjna_dekoder_DVB-T/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W/g projektu ustawy o cyfryzacji telewizji "sprzedaż odbiorników telewizyjnych i dekoderów cyfrowych, niezapewniających cyfrowego odbioru programów telewizyjnych [w Polsce], będzie możliwa jedynie pod warunkiem pisemnego poinformowania o tym fakcie nabywcy. Klient z kolei będzie musiał to pisemnie potwierdzić".

https://satkurier.pl/news/63910/koniec-a ... siecy.html

Ciekawe czy ten zapis projektu ustawy przejdzie i jak będzie wyglądać to w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie jako, że kompletnie się na tym nie znam, a niedługo zaczyna się sezon działkowy, proszę o pomoc w wyborze urządzenia do odbioru DVB-T. Jako, że będzie to sprzęt używany okazjonalnie, chciałbym żeby był w miarę możliwości tani i sprawny. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...