Skocz do zawartości
  • 0

Problem z sygnałem nc+


noniusz
 Udostępnij

Pytanie

Witam od jakiegoś czasu borykam sie z odbiorem telewizji nc+ na głownym dekoderze i na multiroom. 
Sygnał oraz siła potrafią spaść do 0. Sygnał czasami gubi sie na pare sekund i wraca a czasami pól dnia potrafi nie być wgl. Mimo iż w ciagu dnia nie wieje, nie pada, nie ma ciężkich warunków atmosferycznych. Z instalacja nie było nic robione i nagle taki cyrk. Antenie nie przeszkadzają żadne drzewa, nie ma przed nią nic co by mogło przeszkodzić w odbiorze. 
Ostatnio pół dnia spędziłem na ponownym ustawieniu anteny i na głownym dekoderze wróciła siła i jakosc (90,65) utrzymało sie przez pare dni i znów wracamy do problemu
Z rzeczy które które ustalilem to kupilem 2 konwerter i na jednym i na drugim jest to samo.

Sprzęt który posiadam: 4K UltraBox+ , wifibox Sagemcom DSIW74

Jeszcze jedno pytanie jak to jest możliwe ze matka i córka podłączone są do jednej anteny a na dwóch dekoderach pokazuje rożne wartości jakości i siły?
Prosze o pomoc bo kńczą mi sie nerwy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość AmstradSRX

1. odłączyć jeden dekoder na kilka dni i sprawdzić czy ten pozostawiony wariuje

2. zrobić to samo z dekoderem nr. 2

Po prostu po używać to trochę SOLO...

 

Jeśli nic to nie da i nadal będą wariowały oba ale w pracy solowej to:

a) przewody antenowe do sprawdzenia a w szczególności wtyczki F przy konwerterze, ich izolowanie (wszak wilgoć mikro szparami się przedostanie, proponuję termokurczki).

 

Ogarnij powyższe i jak nic to nie da będziemy kombinować dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...