Skocz do zawartości

UPC - Netia - Orange - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym poprosić Was o pomoc w doborze tv + internetu dla siostry do nowego mieszkania. Jest to Warszawa, Bemowo, ul. gen. Tadeusza Pełczyńskiego. TV jaki posiada to Philips 65''. Chodzi mi o jak najlepsze działanie i dobry dekoder. 

 

Do wyboru mam trzech operatorów:

 

UPC - 171 kanałów, internet 500Mb/s, dekoder UPC TV 4K BOX, umowa na 12msc, 89,99zł.

 

Netia - 182 kanały, internet 500Mb/s, dekoder EVOBOX, umowa na 24msc, 90zł (3 miesiące gratis).

 

Orange - 112 kanałów, internet 300Mb/s, dekoder 4K, umowa na 24msc lub bezterminowo 99,98zł lub 109,98zł.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez bigbaks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń na infolinię, z czatem tego nie załatwisz.

Co prawda ja mam Internet w UPC i pakiet start  , ale tylko dział utrzymania klienta lub infolinia.

A pytałem z ciekawości w sprawie poszerzenia oferty o pełny pakiet z kartą CI+..

Orange moim zdaniem to trochę za drogą impreza wobec UPC.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigbaks z tym, że przez moduł nie dostaniesz oferty 4K od UPC.

Na razie jest słaba, ale przynajmniej jakość HD jest dobra przez moduł.

Pomyśl nad dekoderem 4K jako multiroom...gdyby Ci na tym zależało.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kabel do M.R przy Modułach CI+ jest potrzebny , ale jeżeli są listwy przypodłogowe to zawsze kabel ukryjesz. Dla mnie rozwiązanie z CI+ jest lepsze pod względem obrazu wyświetlanego na TV , brak zawieszania itp. dekodera , a i zawsze mniejsze zużycie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze, ale...

- brak biblioteki VOD

- ograniczenie funkcjonalność i nagrywania

- wolniejsze przełaczanie kanałów

Tak czy inaczej przedewszystkim moduł, a zawsze można podpiąć w opcji multiroom( płatna usluga) dodatkowy dekoder od UPC do telewizora.

/ na obecną chwilę to rozwiązanie nadal wydaje mi się najkorzystniejsze i może za rok z niego skorzystam/

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ograniczenie w nagrywaniu ? mam podpięty dysk do TV i żadnych problemów z programowaniem , odtwarzaniem nagrań nie doświadczyłem. Wolniejsze przełączanie kanałów też się z tym nie zgodzę ponieważ przerabiałem opcje dekoder następnie moduł  i z moim TV moduł przełącza bez ,, zwłoki ,, .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę wolniej przełącza na module (a właściwie to wolniej pojawia się obraz, bo przełącza błyskawicznie), ale to pewnie kwestia jaki TV. Ja grubych tysięcy nie wydawałem na telewizor, tylko wziąłem w tym roku LG 4K do 3000 tysięcy. Tragedii nie ma, ale z 1,5-2 sekundy trwa zanim się program pojawi.

 

Z tych trzech wymienionych też warto nadmienić, że jeżeli Netia świadczy internet po światłowodzie, to internet mają najlepszy w kwestii routingu. Potem jest UPC a na końcu Orange.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...