Skocz do zawartości

WROCŁAW Planeta FM vs CR OLOMOUC


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chcąc we Wrocławiu słuchać Planety FM odbieram Czeskie radio: 106,80 - CR OLOMOUC - JESENIK PRADED - 20kW - 4

Wieża PHILIPS FW730C, antena:

106,80 - CR OLOMOUC - JESENIK PRADED - 20kW - 4

Antena spisuje się świetnie, przykładowo odbiera Muzyczne Radio z Jeleniej Góry, które teoretycznie nie powinno dać się odebrać. Dzisiaj pogoda jest beznadziejna więc odbiera Planetę idealnie. (podejrzewam, że sygnał CR Olomouc jest tłumiony). Gdy pogoda jest idealna słychać mix RL Olomouc i PlanetaFM.

 

Pewnie rozwiązaniem byłaby antena kierunkowa, ale wtedy pozbawię się możliwości słuchania radia "z za [beep] anteny". Czy dookolna antena wystawiona na dachu rozwiązałaby problem, czy może pogorszyła?

 

Zastanawiam się czy ma to sens bawić się w odbiór Planety FM, gdyż po przejściu z Radiostacji bardzo się pogorszyli. Jest to jedna z kilku stacji radiowych, które słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Może dziwne, ale problem sam się rozwiązał.

Przestawiłem komputer z biura pod biuro i nagle zaczęło odbierać dobrze.

Nie widzę tylko związku między wieża a komputerem. Co prawda mam komputer włączony cały czas a antene w pokoju.

 

Czas kupić jakąś dobrą antene dookólną i wywalić na dach. Na co zwracać uwagę przy wyborze anteny, kupić ze wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nie będzie chyba dobrym pomysłem bo stracisz polskie stacje i zaczniesz odbierać np. niemieckie, albo czeskie nadające na tych samych częstotliwościach. Zwykłe anteny dookólne bez problemu z 50 km odbierają stacje nadające ze średnią mocą.

A z tym biurkiem, wieżą i komputerem to coś może być na rzeczy. Ja mam kompa od amplitunera (stojącego na półce obok dvd, sat i tv) oddzielonego ścianką działową i póki co eski odebrać na antenie zewnętrznej nie mogę - coś czeskiego się wcina. Specjalnie mi na niej nie zależy więc olałem sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety dalej mam problemy z Planetą FM.

Dochodzę do wniosku, że oni olewają mnie to ja oleje ich. Wielokrotnie pisałem do nich e-maile, że nadajnik 100W na Wrocław to "trochę" za mało. Jak 6,5km (drogą) są kłopoty z odbiorem to oni sobie kpią. Dodam, że na SE k800i bez problemu odbieram RMF FM z Wałbrzycha i jakieś Czeskie radio (nawet z RDS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej mam problemy z Planetą FM.

Dochodzę do wniosku, że oni olewają mnie to ja oleje ich. Wielokrotnie pisałem do nich e-maile, że nadajnik 100W na Wrocław to "trochę" za mało.

 

Spokojnie... spokojnie... Każda stacja radiowa by chciała mieć nadajniki 100 KW, ale to od możliwości, koncesji i decyzji KRRiTV jest uzależnionie. A RMF będziesz odbierał bo ma koncesję ogólnopolską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tylko związku między wieża a komputerem. Co prawda mam komputer włączony cały czas a antene w pokoju.

ciekawa sytłacja z tym kompem a radiem-rzeczywiście-możliwe, żę promieniowanie elektromagnetyczne typu radio-mikrofalowego tłumi moc radia i ono samo 'bierze sobie' słabszy sygnał Planety.

A tak a propos Czechów-oni są tak samo [beep]cy jak i Słowacy i pchają się nam do naszego eteru a sami zamykają nasze moce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...