Skocz do zawartości
  • 0

Antena Sat a jakosc obrazu-którą wybrac?


muniek66
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Mam pytanie czy na jakość obrazu ma wpływ siła i jakość sygnału satelitarnego??. Zastanawiam sie nad kupnem anteny na kilka konwerterów (3-4). I nie wiem czy kupić antenę wieloogniskowa np. ASC 8080 czy offsetowa np. Triax TD 100 lub Corab 900 (dosyć ograniczone koszty :cry: ) :] Słyszałem ze przy wieloogniskowej nie istnieją straty siły i jakości sygnału przy kilku Lnb. Zamierzam także zainwestować w dekoder HD i chciałbym mieć jak najlepszy obraz, wiec jest to dla mnie istotne. Jaki ma na to wpływ rozmiar anteny?? czy jeśli będzie za mały rozmiar to będzie sie objawiało tym ze będzie pikseloza, szumy na obrazie na kanale z danego transpondera czy w ogóle nie będzie obrazu?? Z góry dzięki za odpowiedz :smile:

 

P.S Zastanawiam sie także nad obrotnica. Nie wiem natomiast jak wygląda kwestia poboru prądu, awaryjności i czasu obrotu np miedzy HB a Astrą :wink: I czy ewentualnie nadawał by sie taki zestaw jak Opticum DM2200+Antena Triax 100 Basic lub Triax TD 100 lub antena z dipola 115 cm ( nie wiem która najlepsza :? ). Nie wiem czy kupić mniejsza antenę markowa czy większą ale bez marki bo np. wspomniana 115cm z dipola jest tylko o 5 zl droższa od Triaxa TD 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakość sygnału nie ma wpływu na to jaki będzie obraz. Jeśli tylko odbiór będzie stabilny to nie ważne, czy jakość sygnału będzie wynosiła 30% czy 100% i tak obraz będzie taki sam.

Na antenach za bardzo się nie znam...

Co do kanałów HD i ogólnej jakości: do HD powinno się mieć trochę większe anteny, jeśli masz zeza na dwie/trzy bliskie pozycje to taka 80-90 spokojnie wystarczy, jeśli na więcej to już raczej większa antenka. Jeśli antena będzie za mała, a sygnał nie wystarczający to zobaczysz pikselozę. W cyfrowej telewizji nie ma takiego pojęcia jak "szumienie", są trzy stany:

- odbiera

- pikseloza

- nie odbiera

Jeśli sygnał nie będzie wystarczający albo nie będzie odbioru, ale piksele zobaczysz.

 

W kwestii obrotnicy nie pomogę, a szczerze mówiąc też mnie taki sprzęt interesuje i chciałbym go posiadać, więc posłucham co mądrzejsi powiedzą.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aha, to potwierdza kiepską jakość obrazu - u mnie też jest byle jak.

Brak miejsca na transponderach, więc nadawca sobie uszczupla kanały, żeby dołożyć nowe.

 

Zapewne TVP1 i TVP2 także wołają o pomstę pod względem jakościowy?

Cyfrowy Polsat pobiera te kanały z anteny naziemnej. Ba! Czasem się nawet im przestawi po większej wichurze i pojawiają się odbicia, z resztą odbicia i tak już na tych kanałach są (antena siatkowa przeważnie odbiera z odbiciami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O tego tematu nie zauważyłem... @muniek66, czy wreszcie dotrą do Ciebie wszystkie odpowiedzi na zadane pytania? Mam nadzieję, że tak, bo ten dubel całkowicie umknął mojej uwadze :evil: Jak jeszcze zobaczę, że znowu (już po raz czwarty) zadajesz identyczne pytania, choć odpowiedzi już wcześniej uzyskiwałeś, to za zawracanie głowy innym userom (czyt. produkowanie dubli) wystawię Ci ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...