Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie przeskoki między kanałami się nagrają. Nagrywa się dokładnie to, co wyświetla dekoder (menu, belki, itp.)

Jeśli zostawisz dekoder włączony na danym kanale, to nagra się audycja z niego. Jest nawet prosta funkcja programowania włączenia i wyłączenia dekodera na danym kanale. ;)

 

jeszcze jedno pytanie w tym temacie.

zakupiłem nagrywarkę i wygląda wszystko ok poza jedną sprawą.

funkcja timeshift nie działa oglądając kanał który idzie z dekodera scartem do nagrywarki.

dopiero jak się przełączę na kabel antenowy to nie ma z tym problemu.

czy podobnie jest u Ciebie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

:> Takie poważne pytanie do "mayiv" co do oprogramowania.

 

Jeśli ten model schodzi z CP, będzie brak aktualizacji softów, po prostu zostanie skazany na ostatni soft który na satelicie wygaśnie po jakimś czasie, będzie w końcu tylko dostępny przy pozbywaniu się na Allegro i tego typu podobnych to czy soft może do niego zostać ujawniony jako: open source ?

 

Z możliwością do wszelkiej modyfikacji i wprowadzania zmian.

 

Przecież to będzie skazanie na śmierć tunerek lub jawne zmuszenie klienta do zakupu innego dekodera, a przecież Polak mądra głowa potrafi wiele zrobić, nawet czasem więcej niż wszyscy w kupę wzięci producenci tego softu (oczywiście nikogo nie obrażając bo wiadomo, że są maniacy sprzętów).

 

:wink: Miłe pozdrowienia i oczywiście niecierpliwie obserwuję blog dla DSB-H370G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem i sprawdzimy czy dobrze. CP zapłacił Samsungowi za tuner, wsparcie i soft i nie ma najmniejszych szans na to by ten dekoder i jego oprogramowanie było Open Source, co więcej gdyby jakimś cudem oprogramowani z Nagra wyciekło skądkolwiek to Samsung może liczyć na takie kary od Kudelskiego że odechce mu się produkować tunery satelitarne. Każda licencja ma swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy soft może do niego zostać ujawniony jako: open source ?

Myślę, że teoretycznie co do softu to by było możliwe - z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi Nagry. Co do bootloadera to na pewno niemożliwe. A w praktyce nie sądzę, żeby cokolwiek zostało ujawnione oficjalnie. I pomijając już nawet wszelkie prawne aspekty, miałoby to mały sens. Z tego powodu, że każda wersja przed uruchomieniem musi przejść przez, powiedzmy, weryfikację Nagry. Inaczej się po prostu nie uruchomi na skrzynce.

 

gdyby jakimś cudem oprogramowani z Nagra wyciekło skądkolwiek to Samsung może liczyć na takie kary od Kudelskiego że odechce mu się produkować tunery satelitarne.

Z bootloaderem to tak, ale rzeczy Nagrowe w samym sofcie nie są takie krytyczne. Najważniejszym zabezpieczeniem jest tak naprawdę karta.

Fakt, że mając dostęp od strony softu pewnie można by było robić jakieś sharingi, przełączać camlocka itp. ale to są bzdurki. Konsekwencje pewnie by były, ale nie aż tak duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są prowadzone jakiekolwiek prace związane z poprawą siły dźwięku ? Ostatnia poprawka softu poskutkowała tym, że nie działa funkcja "mute". Ponad to aby w ogóle jakoś sensownie zrządzać skalą podłączony przeze mnie zestaw głośnikowy Creative'a musi mieć ustawiony potencjometr na maksimum co jest nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Orion skąd wiesz że ma być stała lista kanałów ?????

 

Sądzę że nie mogą tego zrobić jeśli załadują na żywca muszą dać Ci prawo wyboru i udostępnić soft który przywróci oryginał gdyż nabyłeś dekoder bez tych niedogodności. Już ich raz przećwiczyłem mogę i drugi ;), tylko tym razem postaram się i to bardzo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od niedawna jestem posiadaczem dekodera DSB-H370G (wcześniej Echostar DSB 606).

Sprzęt jest podłączony do wiekowego już telewizora LG FLATRON 100Hz. Od kiedy do

telewizora podpięty jest nowy dekoder męcząca jest pewna przypadłość. W momencie

gdy wchodzi się do menu, większość pojawiających się napisów smuży. Nie wiem jak to

dokładnie opisać, tekst po prostu 'mryga' jakby odświeżanie było zbyt małe. Dzieje się

tak nie tylko w menu, ale też np. podczas przechodzenia na inny kanał kiedy pokazuje

się ten banner z informacją na dolnym pasku, na nim też tekst 'mryga'. Dodam, że

dekodera w żaden sposób nie konfigurowałem. Ot, odłączyłem stary, podłączyłem nowy,

zobaczyłem, że są kanały i na tym zakończyłem. Czy jest ktoś w stanie coś poradzić,

czy to może jednak już pora na zmianę telewizora? Sam obraz wyświetlany na kanałach

wydaje się być w porządku, tylko właśnie kwestia tych napisów.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizor bardzo dobry, nie wiem tylko czy masz wersję z componentem, w menu masz sporo opcji ustawień (RGB/HDMI itd) oczywiście kabel mam nadzieję to pełny SCART. Telewizor obsługuje RGB albo YC2 (S-VIDEO) po kablu SCART, spróbuj coś ustawić i pobaw się przyciskiem roździelczości na pilocie, może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...